26 Mayıs 2022, Perşembe
24.3 C
İstanbul

Poly Network Saldırısını Düzenleyen Hacker, Ele Geçirdiği Tüm Kripto Paraları İade Etti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

Poly Network saldırganı, 600 milyon Doların kripto parayı ele geçirmişti. Şimdi ise iade etti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Poly Network saldırganı, 600 milyon Doların kripto parayı ele geçirmişti.
  • Poly Network ekibi ise Ethereum’daki saldırıya uğramış tüm fonların (600 milyon Doları aşan bir değerde) iade edildiğini duyurdu.

Poly Network ekibi, Ethereum’daki saldırıya uğramış tüm fonların (600 milyon Doları aşan bir değerde) iade edildiğini duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Hacker ile İletişim Devam Ediyor

Ekip, dün Twitter’da yaptığı açıklamada “Ethereum’da kalan tüm kullanıcı varlıkları (dondurulmuş USDT hariç), Bay White Hat ve Poly Network ekibi tarafından kontrol edilen multisig cüzdanına aktarıldı.” ifadelerini kullandı.

Poly Network ekibi ayrıca geri ödeme sürecinin “henüz tamamlanmadığını” ancak “kullanıcı varlıklarının güvenli bir şekilde kurtarılmasını sağlamak ve halka doğru bilgi iletmek” için bilgisayar korsanıyla iletişim kurmaya devam ettiklerini açıkladı.

Fonları Poly Network ekibine geri göndermeden önce, saldırgana 500.000 Dolarlık bir ödül teklif edildi. Bu ödülün teklif edilmesinden sadece 7 dakika sonra saldırgan, “Poly ağ ekibi bir ödül teklif etti; ancak onlara hiçbir yanıt vermedim. Bunun yerine, tüm paralarını geri göndereceğim.” mesajını gönderdi.

Poly Network Hacker Saldırısı

Poly Network hack’i, kripto para endüstrisinin nispeten kısa tarihinde gördüğü en büyük saldırı idi.

Ancak bu hafta başındaki saldırının ardından geçen gün ve saatlerde, bilgisayar korsanının çalınan fonların bir kısmını iade etmeye başladığı ortaya çıktı.

İki gün önce, Poly Network ekibi bir çoklu imza adresi oluşturdu ve bilgisayar korsanına (bir Ethereum işlemine eklenmiş bir mesaj aracılığıyla) söz konusu parayı bu adrese iade edebileceğini bildirdi. Hacker da bunu yapmaya başladı ve daha sonrasında düzenlediği saldırının “sadece eğlence için” olduğunu söyledi.

İlgili Haber:  Saldırıya Uğrayan Ledger’in Veritabanı Raidforums'da Yayınlandı

Hacker, dün yaptığı açıklamada, “Parayla pek ilgilenmiyorum! İnsanların saldırıya uğramasının canını yaktığını biliyorum ama bu saldırılardan bir şeyler öğrenmeleri gerekmez mi?” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar