28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

Poly Network’e Saldıran Hacker, 342 Milyon Dolarlık Kripto Parayı İade Etti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Poly Network, çalınan fonların yarısından fazlasının iade edildiğini açıkladı. Bu anlamda, tarihin en büyük kripto hacker saldırısı mutlu sonla bitebilir.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Poly Network, çalınan fonların yarısından fazlasının iade edildiğini açıkladı.
  • Poly Network protokolüne düzenlenen hacker saldırısında, yaklaşık 600 milyon Dolarlık fon kaybı yaşanmıştı.

Çeşitli blok zincirleri arasında birlikte çalışabilirlik köprüleri kurmaya odaklanan merkezi olmayan Poly Network protokolüne düzenlenen hacker saldırısında, yaklaşık 600 milyon Dolarlık fon kaybı yaşanmıştı.

Binance indirim kodu

342 Milyon Dolar Değerinde Kripto Para İade Edildi

Bu saldırı, tarihin en büyük kripto para hacker saldırısı olarak kaydedildi. Daha öncesinde Ocak 2018’de yaklaşık 530 milyon Dolar kayıpla sonuçlanan kripto borsası Coincheck’e düzenlenen hacker saldırısı, bu niteliği taşıyordu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dün, Poly Network geliştiricileri, bilgisayar korsanının “fonun bir kısmını iade etmeye hazır olduğunu” açıklamasının ardından Binance Smart Chain, Polygon ve Ethereum üzerinde üç farklı cüzdan adresi oluşturdu. Kısa bir süre sonra, ilk işlemler gerçekleşmeye başladı ve birkaç saat içinde saldırgan, yaklaşık 5 milyon Doları iade etti.

Ancak ilerleyen saatlerde saldırgan, fonları iade etmeye devam etti.

Saldırgan, Üç Farklı Adrese Kripto Para Yolluyor

Şu anda iade edilen fonların büyük çoğunluğu Poly Network’ün Binance Akıllı Zincir cüzdanında bulunuyor. Adres, bilgisayar korsanından yaklaşık 252.5 milyon Dolar değerinde kripto para aldı. Bu rakam, yaklaşık 120 milyon Dolarlık Binance USD stablecoinin yanı sıra; 26.629 Ethereum tokeni (83.55 milyon Dolar değerinde), 1.023 Bitcoin (46.37 milyon Dolar değerinde) ve 6.620 Binance Coin’i (259 milyon Dolar değerinde) içeriyor.

Bu arada, Poly Network’ün Polygon cüzdanı ise 85 milyon Doların biraz üzerinde USDC stablecoini aldı.

Son olarak, şimdiye kadar en az fonu alan Ethereum cüzdanı şu anda Shiba Inu’da 2 milyon Dolar, Uniswap’ın UNI’sinde 1.23 milyon Dolar, Bitcoin’de 652.000 Dolar ve Fei USD stablecoininde 616.000 Dolar olmak üzere toplam 4.58 milyon Dolar tutuyor.

İlgili Haber:  Hackerlar, Tor Ağındaki Kripto Para Kullanıcılarına Saldırıyor

Bilgisayar korsanına gelince; şu anda hacker’ın Binance Smart Chain cüzdanında yalnızca 730 Dolar ve Polygon adresinde de sadece 110 Doları kaldı. Bunun yanında hacker, Ethereum cüzdanında 267 milyon Dolar tutuyor. Buna 89.97 milyon Dolar değerinde ETH, 96.94 milyon Dolar DAI stablecoin, 46.57 milyon Dolar Bitcoin ve 33.42 milyon Dolar USDT stablecoinin dahil olduğu belirtiliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar