8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Polygon, 24 Milyar Dolar Değerinde MATIC’i Riske Atan Güvenlik Sorununu Çözdü

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum tabanlı Katman-2 (L2) ağı Polygon, neredeyse 24 milyar Dolar değerinde MATIC’i riske atan güvenlik açığını düzelttiklerini duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum tabanlı Katman-2 (L2) ağı Polygon, 24 milyar Dolar değerinde MATIC’i riske atan güvenlik açığını düzelttiklerini duyurdu.
  • CoinGecko’dan alınan verilere göre MATIC fiyatı son 30 günde %35.1 oranında yükseldi ve şu dakikalarda 2.45 Dolar seviyesinden işlem görüyor.

Polygon’un kurucu ortağı Jaynti Kanani, “Ne kadar büyük bir miktarın tehlikede olduğu göz önüne alındığında, ekibimizin mümkün olan en iyi kararları verdiğine inanıyorum.” dedi.

Binance indirim kodu

Polygon’daki Güvenlik Açığı

Ethereum tabanlı Katman-2 (L2) ağı Polygon, neredeyse 24 milyar Dolar değerinde MATIC’i riske atan güvenlik açığını düzelttiklerini duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Polygon tarafından geçtiğimiz gün yapılan açıklamada, ağın Proof-of-Stake (PoS – hisse kanıtı) Genesis sözleşmesindeki “kritik” güvenlik açığının ilk olarak 3 Aralık’ta tespit edildiği belirtildi.

Güvenlik açığı, şu dakika itibariyle yaklaşık 23.6 milyar Dolar değerinde olan 9.27 milyardan fazla MATIC tokenini süreç içinde riske attı.

Blok zinciri geliştiricileri, hatanın Blok #22156660’ta, 5 Aralık’ta UTC saatiyle 07:27’de Mainnet’e “Acil Bor Yükseltmesi” yapılması yoluyla çözüldüğünü kaydetti. Buna ek olarak “kötü niyetli bir bilgisayar korsanının” hata çözülmeden önce 801.601 MATIC (2.04 milyon Dolar değerinde) çalmayı başardığı belirtildi.

Güvenlik Açığını İlk Rapor Eden Kişiye 2.2 Milyon Dolar Ödül Verildi

Geliştirici ekip tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Polygon çekirdek ekibi, Immunefi’nin uzman ekibiyle bağlantı kurdu ve hemen bir düzeltme yaptı. Doğrulayıcı ve tam düğüm toplulukları bilgilendirildi ve ağın %80’ini 24 saat içinde kesintisiz olarak yükseltmek için çekirdek geliştiricilerin arkasında toplanıldı.” ifadeleri kullanıldı.

Immunefi’nin açıklamasına göre ise Whitehat (beyaz şapkalı) hacker “Leon Spacewalker” 3 Aralık’ta söz konusu güvenlik açığı hakkında rapor veren ilk kişi oldu ve onun bu çabası, 2.2 milyon Dolar değerinde stabil coin ile ödüllendirildi.

İlgili Haber:  Ethereum Layer-2’deki Toplam Kilitli Değer (TVL) 5.64 Milyar Dolara Ulaştı: Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi!

CoinGecko’dan alınan verilere göre MATIC fiyatı son 30 günde %35.1 oranında yükseldi ve şu dakikalarda 2.45 Dolar seviyesinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar