26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Polygon, 24 Milyar Dolar Değerinde MATIC’i Riske Atan Güvenlik Sorununu Çözdü

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Ethereum tabanlı Katman-2 (L2) ağı Polygon, neredeyse 24 milyar Dolar değerinde MATIC’i riske atan güvenlik açığını düzelttiklerini duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum tabanlı Katman-2 (L2) ağı Polygon, 24 milyar Dolar değerinde MATIC’i riske atan güvenlik açığını düzelttiklerini duyurdu.
  • CoinGecko’dan alınan verilere göre MATIC fiyatı son 30 günde %35.1 oranında yükseldi ve şu dakikalarda 2.45 Dolar seviyesinden işlem görüyor.

Polygon’un kurucu ortağı Jaynti Kanani, “Ne kadar büyük bir miktarın tehlikede olduğu göz önüne alındığında, ekibimizin mümkün olan en iyi kararları verdiğine inanıyorum.” dedi.

Binance indirim kodu

Polygon’daki Güvenlik Açığı

Ethereum tabanlı Katman-2 (L2) ağı Polygon, neredeyse 24 milyar Dolar değerinde MATIC’i riske atan güvenlik açığını düzelttiklerini duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Polygon tarafından geçtiğimiz gün yapılan açıklamada, ağın Proof-of-Stake (PoS – hisse kanıtı) Genesis sözleşmesindeki “kritik” güvenlik açığının ilk olarak 3 Aralık’ta tespit edildiği belirtildi.

Güvenlik açığı, şu dakika itibariyle yaklaşık 23.6 milyar Dolar değerinde olan 9.27 milyardan fazla MATIC tokenini süreç içinde riske attı.

Blok zinciri geliştiricileri, hatanın Blok #22156660’ta, 5 Aralık’ta UTC saatiyle 07:27’de Mainnet’e “Acil Bor Yükseltmesi” yapılması yoluyla çözüldüğünü kaydetti. Buna ek olarak “kötü niyetli bir bilgisayar korsanının” hata çözülmeden önce 801.601 MATIC (2.04 milyon Dolar değerinde) çalmayı başardığı belirtildi.

Güvenlik Açığını İlk Rapor Eden Kişiye 2.2 Milyon Dolar Ödül Verildi

Geliştirici ekip tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Polygon çekirdek ekibi, Immunefi’nin uzman ekibiyle bağlantı kurdu ve hemen bir düzeltme yaptı. Doğrulayıcı ve tam düğüm toplulukları bilgilendirildi ve ağın %80’ini 24 saat içinde kesintisiz olarak yükseltmek için çekirdek geliştiricilerin arkasında toplanıldı.” ifadeleri kullanıldı.

Immunefi’nin açıklamasına göre ise Whitehat (beyaz şapkalı) hacker “Leon Spacewalker” 3 Aralık’ta söz konusu güvenlik açığı hakkında rapor veren ilk kişi oldu ve onun bu çabası, 2.2 milyon Dolar değerinde stabil coin ile ödüllendirildi.

İlgili Haber:  Polygon (MATIC) Fiyatı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı: 2.66 Dolar!

CoinGecko’dan alınan verilere göre MATIC fiyatı son 30 günde %35.1 oranında yükseldi ve şu dakikalarda 2.45 Dolar seviyesinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend