1 Temmuz 2022, Cuma
24.3 C
İstanbul

Polygon, Axie Infinity ve Decentraland: Kripto Oyun Piyasasında Son Durum

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

DappRadar’ın son raporu, oyun dApp’lerinin blockchain endüstrisinin temel direklerinden biri haline geldiğini gösteriyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • DappRadar’ın son raporu, oyun dApp’lerinin blockchain endüstrisinin temel direklerinden biri haline geldiğini gösteriyor.
  • Rapora göre Polygon blok zinciri, son haftalarda kripto tabanlı oyun dünyasının yıldızlarından biri haline geldi.
  • Aynı süreçte Axie Infinity, Decentraland ve The Sandbox gibi kripto tabanlı oyunların popülaritesinde ve yerel token fiyatlarında artış yaşandı.

Blockchain endüstrisinin Ekim ayındaki genel etkinliğinin yarısından fazlası oyun dApp’lerinden geldi. DappRadar’ın geçen ay blok zinciri tabanlı oyunların etkinliğini ve kullanıcı sayısını analiz eden “Blockchain Oyun Sektörünün Durumu: Ekim 2021” başlıklı raporu da bu durumu kanıtlıyor.

Binance indirim kodu

Rapora göre, günde ortalama 2 milyondan fazla benzersiz aktif cüzdan (UAW) kaydeden oyun endüstrisindeki devasa büyüme, artan kripto para fiyatları ve metaverse alanına gösterilen ilgi ile de desteklendi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Blockchain Tabanlı Oyunlar Hiç Bu Kadar Popüler Olmamıştı: Polygon Örneği

DeFi’nin son birkaç ayda gördüğü popülarite artışı, blockchain oyunlarına kıyasla yavaş yavaş güç kaybediyor. DappRadar’ın son raporuna göre, oyunlara bağlı benzersiz aktif cüzdanların (UAW) sayısı, Eylül ayında başlayan hakimiyetini sürdürerek blok zinciri endüstri toplamının %55’ini temsil ediyor.

Kullanım trendi oyun imkanı sunan hemen hemen tüm blockchainlere yayılırken, en büyük büyümeyi ise Polygon ağı gösterdi. Aynı zamanda bir Katman-2 çözümü olan Polygon, oyunlara bağlı UAW’sini aylık bazda (MoM) %242 ve Ağustos ayına kıyasla da %982 oranında artırdı.

Bu büyümenin çoğu, Animoca Brands’in bir yan kuruluşu tarafından başlatılan mobil oyna-kazan oyunu Arc8 sayesinde kaydedildi. Oyun, Polygon’u temel altyapısı olarak kullanan projelerle blok zincirinin yakında DeFi’ye bağımlı olmaktan kurtulacağını iddia ediyor.

İlgili Haber:  Litecoin'i Sollayan Chainlink'in Sıradaki Hamlesi Ne Olacak?

Axie Infinity, Decentraland ve Diğerleri

Rapordan elde edilen bir diğer önemli bulgu ise Axie Infinity, The Sandbox ve Decentraland gibi sanal dünya oyunlarının, oyun dApp ekosisteminin gerçek “güç merkezleri” olmaya hazırlandığı idi. Söz konusu oyunların yerel kripto paraları da (AXS, SAND, MANA gibi) platformlarda önemli bir etkinlik artışı olmamasına rağmen; Facebook’un metaverse planlarını duyurmasının ardından önemli bir fiyat kazanımı yaşadı.

Raporda, sanal dünya uygulamalarının Ekim ayında toplamda 21.8 milyon Doların üzerinde işlem hacmi oluşturduğu ve bunun, Eylül rakamlarına göre %31’lik bir artış anlamına geldiği vurgulandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar