17 Ağustos 2022, Çarşamba
21.9 C
İstanbul

Polygon, Ethereum’a Karşı Güç Kazanmaya Devam Ediyor: Uniswap v3 Sözleşmeleri Polygon Ağına Geliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Uniswap v3 sözleşmelerinin Polygon ağındaki dağıtımı, uzun vadeli bir likidite madenciliğinin sağlanması ve Uniswap’ın daha geniş anlamda benimsenmesi için 20 milyon Dolarlık bir fon tarafından desteklenecek.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Uniswap topluluğu, Uniswap v3 sözleşmelerinin Polygon blok zinciri üzerinden dağıtımını onayladı.
  • Süreç, 20 milyon Dolarlık bir fonla desteklenecek.

Uniswap topluluğu, Uniswap v3 sözleşmelerinin Polygon’un hisse kanıtı blok zinciri üzerinden dağıtımını onayladı. Onay kararı, topluluktaki 72.6 milyondan fazla kullanıcının katıldığı bir oylama ile alındı.

Binance indirim kodu

Uniswap Topluluğundan %99.3’lük “Evet” Oyu

Uniswap Labs, %99.3 oranında “evet” oyu vererek Uniswap v3 sözleşmelerinin Ethereum rakibi Polygon blok zincirinde dağıtılmasını onayladı. Süreç, 20 milyon Dolarlık bir fonla desteklenecek. Bu toplam fonun 15 milyon Doları uzun vadeli likidite madenciliğini geliştirmek; 5 milyon Doları ise Uniswap’ın Polygon blok zincirindeki benimsenmesini artırmak için kullanılacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Polygon CEO’su Mihalio Bjelic konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Ethereum L1 (Katman-1)’den sonra ikinci en güçlü DeFi ekosistemi” olarak konumlarını güçlendirmesi adına Uniswap’a ev sahipliği yapmak için doğru bir zaman olduğunu dile getirdi. Bjelic ayrıca hem finansal hem de teknolojik olarak Uniswap’ın benimsenmesini teşvik etmek için çabalayacaklarını ekledi.

Polygon, Ethereum’un Hakimiyetini Tehdit Etmeye Devam Ediyor

Söz konusu teklif, 20 Kasım’da Mihailo Bjelic tarafından yayınlandı ve 18 Aralık’a kadar Uniswap topluluğunun oylamasına sunuldu. Uniswap topluluğu da Ethereum rakibi Polygon tercihinin, kullanıcı tabanının büyümesi ve önemli miktarda işlem tasarrufunun sağlanması için yerinde bir karar olduğu yönünde oy kullandı.

Polygon, Ethereum blok zincirine karşı rekabetçi bir pozisyon korumaya çalışırken; topluluk, Reddit kurucu ortağı Alexis Ohanian’ın risk sermayesi şirketi Seven Seven Six ile 200 milyon Dolarlık bir yatırım fonu başlattığını duyurdu.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı 60.000 Dolara Çıktıktan Sonra Altcoinler Kâr Etmeye Başladı

Solana, Cardano, Avalanche gibi diğer önde gelen rakipler de göz önüne alındığında Ethereum’un blok zinciri alanındaki hakimiyeti ciddi tehdit görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar