30 Eylül 2022, Cuma
27.9 C
İstanbul

Polygon (MATIC) Fiyatı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı: 2.66 Dolar!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Polygon blok zincirinin yerel tokeni MATIC son 24 saatte yaşadığı %14’lük fiyat artışı ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Son haftalarda popülerliğini artıran Polygon blok zinciri yeni bir dönüm noktasında!
  • Blok zincirinin yerel tokeni MATIC, tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 2.66 Dolar seviyesine ulaştı.

Son haftalarda popülerliğini artıran Polygon blok zinciri yeni bir dönüm noktasına ulaştı.

Binance indirim kodu

MATIC Fiyatı 2.66 Dolar Seviyesine Yükseldi

Polygon ağının yerel tokeni MATIC, son bir haftada %35 ve son 24 saatte de %14 oranında değer kazandı. MATIC fiyatı bu süreç içinde 2.66 Dolar seviyesine kadar yükseldi. Bu, token için tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kaydedildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Rekor seviyeye ulaşmasının ardından ise MATIC fiyatında az da olsa düşüş yaşandı. Kripto para şu dakikalarda 2.61 Dolar seviyesinden işlem görüyor.

Uniswap v3 Sözleşmeleri Polygon Ağına Geliyor

MATIC fiyatından yaşanan son artışın pek çok farklı nedeni olabilir. Kripto para piyasası, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) liderliğinde birkaç gündür yükseliş eğilimleri gösteriyordu. Hiç şüphesiz piyasa liderlerindeki bu eğilim MATIC fiyatının yukarı yönlü hareketine katkı sağladı.

Ancak daha önemli başka bir etken daha var. Geçtiğimiz günlerde duyurduğumuz gibi; Ethereum tabanlı en popüler merkezi olmayan uygulama olan Uniswap, “v3” sözleşmelerinin Polygon blok zinciri üzerinde dağıtılacağını açıkladı. Söz konusu karar, Uniswap topluluğu tarafından gerçekleştirilen bir oylama sonucunda alındı.

Bu kararın altında yatan en büyük etkenler ise Ethereum blok zinciri üzerindeki “yüksek işlem ücretleri” sorunundan kaçınmak ve Ethereum ağındaki yükün bir kısmını almak için inşa edilmiş olan Polygon’da daha rahat bir kullanım sağlamak olarak belirtildi.

İlgili Haber:  Profesyonel Bitcoin Tüccarlarının Aşırı İyimserliğini Yansıtan 4 Temel Gösterge

Blok zincirinin kurucu ortağı Mihailo Bjelic konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bu dağıtımla birlikte Uniswap, Ethereum projesinin amiral gemisi olarak orijinal vaadine geri dönüyor ve yine düşük ücretler ve herkese açık erişim imkanı sunuyor.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar