27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

Polygon (MATIC), Polkadot (DOT) ve Ethereum Classic (ETC) Fiyat Analizi – 1 Haziran

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin’in 38.000 doların altında işlem görmeye devam etmesiyle beraber, Polygon (MATIC), Polkadot (DOT) ve Ethereum Classic (ETC) gibi altcoin piyasalarında volaliteler düşük kalmaya devam etti. Ancak bahsedilen bu altcoinler destek noktalarına tutunmayı başardılar ve bir sonraki hareketleri için hazırlık yapmaya başladılar.

Binance indirim kodu

Polygon [MATIC]

Binance indirim kodu

MATIC; son birkaç seanstır büyük oranda 1.95 dolar seviyesindeki direncine yakın bir konumda işlem gördü. ADX’in aşağı yönlü trendi, piyasaların daha az doğrultusal hale geldiğine ve güçlü bir trend olasılığının azaldığına işaret etti. Bollinger bantlarının birleşmeye meyleden yapısı, mevcut fiyat seviyesindeki düşük volalite hakkında ipuçları verdi. Bütün bu faktörler ile birlikte, önümüzdeki birkaç seans için bir yatay hareket zemini de hazırlanmış oldu. Bu zaman aralığında Polygon (MATIC) fiyatlarının büyük ölçüde 1.49 dolar ile 1.95 dolar arasında gidip gelmesi mümkün olabilir. Bununla birlikte genel kripto para piyasalarından, özellikle de Bitcoin piyasasından gelecek haberler, MATIC fiyatlarını da doğrudan etkileyecektir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Polkadot [DOT]

blank

Squeeze Momentum Indicator (SMI) göstergesi, Polkadot’un (DOT) günlük grafiğine uyarlandığında negatif baskının henüz tam olarak dağılmadığı görülüyor. Ancak bir dizi kırmızı bar kaydedilirse, kısmen de olsa bir alış baskısından söz edilebilir. Bu senaryo, DOT piyasaları için önümüzdeki günlerde, DOT yeni bir atağa hazırlanırken gerçekleşebilir. Ancak böyle bir hamle olana kadar DOT piyasasında ancak küçük hareketlerin izlenmesi mümkün olabilir. 21 doların üstüne bir tırmanış durumunda DOT fiyatları tavan değer olan 24.6 doları test edebilir. 18.35 dolardaki direnç noktasının ayı yatırımcılarına teslimi durumunda ise 13.7 dolardaki destek hattı tekrardan göreve çağrılabilir.

MACD değeri de boğa lehine bir dönüşümün eşiğinde olarak kapandı ve bu durum ile birlikte uzamış bir satış dalgası engellenebilir. Histogramda da ayı momentumunun giderek zayıfladığı gözlendi.

İlgili Haber:  Dogecoin Fiyat Analizi - Analiste Göre Destek ve Direnç Noktaları - 15 Haziran 2021

Ethereum Classic [ETC]

blank

Kısa gövdeli mumlar, dünyanın en büyük 19. kripto parası olan Ethereum’un 4 saatlik grafiğinde bir yatay seyir tablosuna işaret etti. Bollinger bantları da sıkışık bir vaziyette kalarak piyasadaki volalitenin düşük olduğu sinyalini verdi. Bu sinyal ile birlikte ETC’nin kısa vadede büyük fiyat hareketleri yapması engellenmiş oldu. Küçük artışlar ise, 71.3 direncinin kırılmasıyla beraber 82.95 dolara doğru bir rota izlendiği takdirde mümkün olabilir. RSI değeri de 40-50 arasında seyrederek nötral bölgede kalmayı sürdürdü.

Yukarı yönlü bir atak durumunda, 94 dolar direnci kırılabilirse, fiyatlar tekrardan Mayıs başı seviyelerine geri dönebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar