Polygon (MATIC), Polkadot (DOT) ve Ethereum Classic (ETC) Fiyat Analizi – 1 Haziran

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bitcoin’in 38.000 doların altında işlem görmeye devam etmesiyle beraber, Polygon (MATIC), Polkadot (DOT) ve Ethereum Classic (ETC) gibi altcoin piyasalarında volaliteler düşük kalmaya devam etti. Ancak bahsedilen bu altcoinler destek noktalarına tutunmayı başardılar ve bir sonraki hareketleri için hazırlık yapmaya başladılar.

blank

Polygon [MATIC]

blank

blank

MATIC; son birkaç seanstır büyük oranda 1.95 dolar seviyesindeki direncine yakın bir konumda işlem gördü. ADX’in aşağı yönlü trendi, piyasaların daha az doğrultusal hale geldiğine ve güçlü bir trend olasılığının azaldığına işaret etti. Bollinger bantlarının birleşmeye meyleden yapısı, mevcut fiyat seviyesindeki düşük volalite hakkında ipuçları verdi. Bütün bu faktörler ile birlikte, önümüzdeki birkaç seans için bir yatay hareket zemini de hazırlanmış oldu. Bu zaman aralığında Polygon (MATIC) fiyatlarının büyük ölçüde 1.49 dolar ile 1.95 dolar arasında gidip gelmesi mümkün olabilir. Bununla birlikte genel kripto para piyasalarından, özellikle de Bitcoin piyasasından gelecek haberler, MATIC fiyatlarını da doğrudan etkileyecektir.

Polkadot [DOT]

blank

Squeeze Momentum Indicator (SMI) göstergesi, Polkadot’un (DOT) günlük grafiğine uyarlandığında negatif baskının henüz tam olarak dağılmadığı görülüyor. Ancak bir dizi kırmızı bar kaydedilirse, kısmen de olsa bir alış baskısından söz edilebilir. Bu senaryo, DOT piyasaları için önümüzdeki günlerde, DOT yeni bir atağa hazırlanırken gerçekleşebilir. Ancak böyle bir hamle olana kadar DOT piyasasında ancak küçük hareketlerin izlenmesi mümkün olabilir. 21 doların üstüne bir tırmanış durumunda DOT fiyatları tavan değer olan 24.6 doları test edebilir. 18.35 dolardaki direnç noktasının ayı yatırımcılarına teslimi durumunda ise 13.7 dolardaki destek hattı tekrardan göreve çağrılabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

MACD değeri de boğa lehine bir dönüşümün eşiğinde olarak kapandı ve bu durum ile birlikte uzamış bir satış dalgası engellenebilir. Histogramda da ayı momentumunun giderek zayıfladığı gözlendi.

Ethereum Classic [ETC]

blank

Kısa gövdeli mumlar, dünyanın en büyük 19. kripto parası olan Ethereum’un 4 saatlik grafiğinde bir yatay seyir tablosuna işaret etti. Bollinger bantları da sıkışık bir vaziyette kalarak piyasadaki volalitenin düşük olduğu sinyalini verdi. Bu sinyal ile birlikte ETC’nin kısa vadede büyük fiyat hareketleri yapması engellenmiş oldu. Küçük artışlar ise, 71.3 direncinin kırılmasıyla beraber 82.95 dolara doğru bir rota izlendiği takdirde mümkün olabilir. RSI değeri de 40-50 arasında seyrederek nötral bölgede kalmayı sürdürdü.

Yukarı yönlü bir atak durumunda, 94 dolar direnci kırılabilirse, fiyatlar tekrardan Mayıs başı seviyelerine geri dönebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend