Polygon (MATIC) ve MakerDAO (MKR) Fiyatları 12 Saat İçinde İkiye Katlandı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Geçen hafta yaşanan “kan banyosu”nun ardından yeni haftada kripto para piyasaları yeşil renge büründü. Hatta bazıları, şimdiden fiyatını ikiye katladı.

blank

Haberin Özeti

  • Kripto para piyasası, geçen haftaki çöküşün ardından yavaş yavaş toparlanıyor.
  • Polygon (MATIC) ve MakerDAO (MKR) başta olmak üzere pek çok altcoinde önemli fiyat artışı yaşandı.

Analiz platformu CoinGecko’dan alınan verilere göre, geçen hafta yaşanan tarihi çöküşün ardından yeni haftada Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para piyasası önemli bir toparlanma sürecine girdi.

blank

Kripto Para Piyasası Toparlanıyor

Bitcoin, şu dakikalarda 38.000 Dolar seviyesinde seyrederken; ikinci en büyük kripto para olan Ethereum ise son 24 saatte yaşadığı %34’ün üzerindeki artışla 2.560 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Bu artışa rağmen Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesinden (ATH) %51 ve Ethereum’da kendi ATH’sinden %60 oranında düşük seviyede bulunuyor.

Öte yandan iki adet altcoin oldukça başarılı bir performans sergiliyor. Polygon (MATIC) ve MakerDAO (MKR) altcoinlerinin fiyatları son 12 saat içinde neredeyse ikiye katlandı. Polygon bu süreç içinde 0.76 Dolardan 1.57 Dolara kadar yükseldi. Merkezi olmayan finans (DeFi) platformu MakerDAO’nun yerel yönetim tokeni olan MKR da benzer bir artış sergiledi. MKR fiyatı, yaklaşık 12 saat içinde 1.835 Dolardan 3.631 Dolara yükseldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Aave ve Uniswap gibi diğer DeFi tokenleri de son 24 saat içinde büyük kazançlar görüyor: Aave %51 artarken, Uniswap fiyatında da %53 artış yaşandı.

Kripto Para Toplam Piyasa Değerinde 300 Milyar Dolarlık Artış Yaşandı

Bugünün verilerine göre en fazla artış yaşayan kripto paralar şu şekilde: Helyum (%46.4), Harmony (%56.4), THORChain (%42.5), Fantom (%46.1), IOTA (%28.9) ve OKB (%17.6).

Kripto para fiyatlarında yaşanan bu artışla birlikte kripto para piyasasının toplam değerinde de 300 milyar Dolardan fazla toparlanma gözlendi. Kripto paraların toplam piyasa değeri şu anda 1.625 trilyon Dolar seviyesinde seyrediyor. üzerine çıktı.

Blockchain analisti Willy Woo konu ile ilgili Twitter’dan yaptığı açıklamalarda, “Geçen hafta gerçekleşen ‘katliam’a rağmen boğa piyasası hâlâ çok sağlam.” ifadelerini kullandı. Ancak çoğu kripto paranın son yedi gün verileri kapsamında hâlâ kırmızı renkte seyrettiği göz önüne alındığında, tedbirli davranmakta fayda var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend