Poolin Madencilik Havuzu, Ekipmansız Kripto Para Madenciliği Projesini Hayata Geçirmeyi Planlıyor

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Son güncelleme: 2 hafta önce

blank

Kripto para madenciliği bazılarına göre oldukça karlı bir iş olsa da, herkes kripto para madenciliğinin çok pahalı olan madencilik ekipmanlarını satın alamıyor. Dünyanın en büyük madencilik havuzlarından biri olan Poolin’in, kendi iddiasına göre, bir çözüm önerisi var ve bunun için Mars Projesi’ni (MARS) hayata geçirmek istiyorlar.

blank

Bitcoin ve diğer kripto paraların madenciliği, ev içerisindeki bilgisayarlar ile rahatça yapılabilen bir iş olmaktan çıkıp dev bir endüstriye dönüştü. Bu yüzden artık normal kullanıcıların kar getirebilecek Bitcoin madenciliği yapabilmesi çok pahalıya geliyor.

ASIC Miner denilen, madencilik üzerine özelleştirilmiş cihazlar normal bir bilgisayardan neredeyse 700 kat daha fazla kripto para madenciliği yapma gücüne sahip olmalarına rağmen 2.850 dolardan 8.500 dolara kadar değişen fiyatlarıyla dikkat çekiyorlar.

Kripto Para Madenciliği Giderek Profesyonelleşti

Ayrıca Bitcoin hashrate’lerinde de, madencilik endüstrisinin artık profesyonellerin elinde olduğuna dair ipuçları bulunuyor. Bitcoin hashrate’leri şu bir süredir saniyede 160 milyon Terahash üzerinde seyrediyor.

Bu yüzden eğer Bitcoin ve diğer kripto paraların madenciliğini yapmak isteyen kişiler özel madencilik donanımlarına yönelmek zorunda kalıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

kripto para madenciliği

Yine de en iyi madencilik ekipmanları bile bir sabit bir madencilik getirisi sağlayabileceğinin garantisi yok. Çünkü tek bir Bitcoin bloğunu çok sayıda kişi elde etmeye çalıştığı için, bireysel madencilerin bu bloğu kendileri kripto para madenciliği aracılığıyla alma şansları oldukça düşük kalıyor.

Bu yüzden birçok madenci “Madencilik Havuzları” olarak adlandırılan platformlarda çalışıyor. Birlikte çalışarak toplam hashrate’in önemli bir kısmını oluşturan madenciler, bu sayede düzenli olarak bloklardan pay alabiliyor.

Mars Projesi nedir?

Mars Projesi, Hashrate gücünü tokenleştiren ve Hashrate Token’i oluşturan Ethereum tabanlı ilk merkeziyetsiz protokol olma özelliği taşıyor. Peki Hashrate Tokeni nedir?

Hashrate Token’leri, standardize edilmiş Hashpower ile güvence altına altına ERC-20 tokenleri olarak biliniyor. Bu sayede Hashrate Token sahipleri Poolin’in madencilik havuzlarının bir kısmını almış oluyor. Bu tokenin stake edilmesiyle de, kullanıcılar kripto para madenciliği yapmaya başlamış oluyorlar. Bu tür bir madencilik yoluyla elde edilen ödüller gerçek zamanlı olarak ödeniyor. Yani sonuç olarak Hashrate Token sahipleri, herhangi bir madencilik ekipmanına sahip olmadan Bitcoin ya da diğer kripto paraların madenciliği üzerinden kar sağlayabiliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend