26 Mayıs 2022, Perşembe
22.6 C
İstanbul

Poolin Madencilik Havuzu, Ekipmansız Kripto Para Madenciliği Projesini Hayata Geçirmeyi Planlıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 12 ay önce

Binance indirim kodu

Kripto para madenciliği bazılarına göre oldukça karlı bir iş olsa da, herkes kripto para madenciliğinin çok pahalı olan madencilik ekipmanlarını satın alamıyor. Dünyanın en büyük madencilik havuzlarından biri olan Poolin’in, kendi iddiasına göre, bir çözüm önerisi var ve bunun için Mars Projesi’ni (MARS) hayata geçirmek istiyorlar.

Binance indirim kodu

Bitcoin ve diğer kripto paraların madenciliği, ev içerisindeki bilgisayarlar ile rahatça yapılabilen bir iş olmaktan çıkıp dev bir endüstriye dönüştü. Bu yüzden artık normal kullanıcıların kar getirebilecek Bitcoin madenciliği yapabilmesi çok pahalıya geliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

ASIC Miner denilen, madencilik üzerine özelleştirilmiş cihazlar normal bir bilgisayardan neredeyse 700 kat daha fazla kripto para madenciliği yapma gücüne sahip olmalarına rağmen 2.850 dolardan 8.500 dolara kadar değişen fiyatlarıyla dikkat çekiyorlar.

Kripto Para Madenciliği Giderek Profesyonelleşti

Ayrıca Bitcoin hashrate’lerinde de, madencilik endüstrisinin artık profesyonellerin elinde olduğuna dair ipuçları bulunuyor. Bitcoin hashrate’leri şu bir süredir saniyede 160 milyon Terahash üzerinde seyrediyor.

Bu yüzden eğer Bitcoin ve diğer kripto paraların madenciliğini yapmak isteyen kişiler özel madencilik donanımlarına yönelmek zorunda kalıyor.

kripto para madenciliği

Yine de en iyi madencilik ekipmanları bile bir sabit bir madencilik getirisi sağlayabileceğinin garantisi yok. Çünkü tek bir Bitcoin bloğunu çok sayıda kişi elde etmeye çalıştığı için, bireysel madencilerin bu bloğu kendileri kripto para madenciliği aracılığıyla alma şansları oldukça düşük kalıyor.

Bu yüzden birçok madenci “Madencilik Havuzları” olarak adlandırılan platformlarda çalışıyor. Birlikte çalışarak toplam hashrate’in önemli bir kısmını oluşturan madenciler, bu sayede düzenli olarak bloklardan pay alabiliyor.

Mars Projesi nedir?

Mars Projesi, Hashrate gücünü tokenleştiren ve Hashrate Token’i oluşturan Ethereum tabanlı ilk merkeziyetsiz protokol olma özelliği taşıyor. Peki Hashrate Tokeni nedir?

İlgili Haber:  Sri Lanka, Kripto Madenciliğini Takip Etmek İçin Resmi Bir Komite Oluşturdu

Hashrate Token’leri, standardize edilmiş Hashpower ile güvence altına altına ERC-20 tokenleri olarak biliniyor. Bu sayede Hashrate Token sahipleri Poolin’in madencilik havuzlarının bir kısmını almış oluyor. Bu tokenin stake edilmesiyle de, kullanıcılar kripto para madenciliği yapmaya başlamış oluyorlar. Bu tür bir madencilik yoluyla elde edilen ödüller gerçek zamanlı olarak ödeniyor. Yani sonuç olarak Hashrate Token sahipleri, herhangi bir madencilik ekipmanına sahip olmadan Bitcoin ya da diğer kripto paraların madenciliği üzerinden kar sağlayabiliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar