26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

Popüler Analist Şaşırtıcı Bir Bitcoin Fiyat Tahmininde Bulundu! “2021 Yılının Sonunda…”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ünlü yatırımcılardan biri olan Tyler Swope, takipçileriyle Bitcoin hakkındaki güncellemelerini ve BTC fiyatının yıl sonundaki değerine dair beklentilerini paylaştı.

Binance indirim kodu

Yatırımcıya göre Bitcoin fiyatı 21 Temmuz’da yükselişe geçti ve bunun ardından 3 hafta boyunca durmaksızın tırmandı. 31 Temmuz’da başlayıp 4 Ağustos’ta biten bir ralli ortası düzeltme yaşansa da Bitcoin 8 gün ardı ardına yeşil bölgede seyretti.

Binance indirim kodu

Analizci durumu şöyle değerlendirdi: “Bu olay en gerçekleştiğinde tarihler 2020 yılının Aralık ayını gösteriyordu ve bunun ardından BTC fiyatı çılgın bir ralli içerisine girmişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

 “Bitcoin Fiyatı 200 Günlük Hareket Ortalamasının Altına Düştü!”

200 günlük hareket ortalaması göstergesi aslına bakılırsa uzun vadeli piyasa trendlerini saptama açısından popüler bir teknik gösterge olma özelliği taşıyor. Bir varlığın 200 MA fiyatının üstünde olması genellikle piyasanın boğa aşamasında olduğuna dair ipuçları veriyor. Analizci gelişmeyi şöyle değerlendirdi: “Bitcoin fiyatının 200 günlük hareket ortalamasının altına inip inmeyeceğini gözlüyorum (kısa bir süre önce bu gerçekleşti), eğer bu değerin altında kalırsa 44.000 dolar seviyesine tekrardan dönüş beklemek mantıksız olmazdı. İzlenmesi gereken bir sonraki değer ise 49.000 dolar ila 50.000 dolar arası olmalı.”

Analizci: “Aralık Ayı Civarında 100.000 Dolar Görülebilir!”

Analizci daha sonra PlanB’nin fiyat modelini alıntıladı ve piyasada, BTC’nin yarılanma olayından sonra 16 ay geçtiğini, boğa piyasasının ikinci ayağının elinin kulağında olabileceğini aktardı: “Her bir döngüde gördüğümüz gibi, zirveler her daim daha da düşüyor. Ve bununla birlikte, yarılanma olaylarından sonra bu zirvelere ulaşılabilmesi için daha fazla zaman gerekiyor. Stock to Flow” modeline göre Bitcoin fiyatının bu seferki zirve hedefi 100.000 dolar olabilir.

Analizciye bu 100.000 dolar hedefinin ne zaman gerçekleşeceği sorulduğunda ise Aralık ayı civarında olabileceğini söyledi: “2012’den 2016’ya kadar olan döngüyü incelediğimizde, zirve değerinin, yarılanma olayından 13.5 ay sonra görüldüğünü fark ediyoruz. Bir sonraki döngü olan 2016 yılından 2020 yılının Mayıs ayına kadarki süreç içerisinde ise zirve değeri yarılanmadan yaklaşık olarak 18.5 ay sonra görülmüş. Yani 5 ay daha uzun sürmüş. Bu durumda hesaplama yaptığımızda, günümüz için bir sonraki zirve değerinin görülmesi için Bitcoin yarılanmadan sonra yaklaşık olarak 24 ay gerektiğini buluyoruz. Şu sıralar yarılanmadan sonra 16. ay civarında bulunuyoruz. 24 ayı yarılanmadan sonra değerlendirdiğimizde ise 2022 yılının Mart ayı civarında bir tarihe varıyoruz. Ancak benim hislerime gör bu sefer zirve noktası Aralık ayı civarında görülebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar