Gittikçe yaygınlaşan kripto fantezi futbol oyunu, 100. lisanslı kulübünü de bünyesine kattı. Ayrıca oyun, Amerika’da da faaliyetlerine başladı.

Haberin Özeti

  • Dünyaca ünlü PSG futbol kulübü, blockchain tabanlı bir fantezi futbol oyunu olan Sorare’e katıldı.
  • PSG oyuncuları, dijital kartlar olarak piyasaya sürülecek.
  • Sorare ayrıca ABD’de resmi olarak faaliyete geçti ve kulüp lisanslarını buradan takip edecek.
  • Ethereum odaklı fantezi futbol oyunu Sorare, 2020 Şampiyonlar Ligi finalisti Paris Saint-Germain F.C. ile sözleşme imzalayarak 100. lisanslı kulüp olarak bünyesine katıldığını açıkladı.

Neymar ve Kylian Mbappé gibi mevcut PSG yıldızları, blockchainde tokenize edilecek ve kullanıcıların satın alabilecekleri, toplayabilecekleri, takas edebilecekleri ve diğer Sorare oyuncularına karşı rekabet etmek amacıyla fantezi takımlarını oluşturmak için kullanabilecekleri dijital kartlar olarak oyunda yayınlanacak.

Ek olarak Sorare, David Beckham gibi bazı eski PSG oyuncularını da tokenize edecek. Sorare, blockchain aracılığıyla sınırlı sayıda üretilen kartlar da dahil olmak üzere satın alınabilecek çeşitli oyuncu kartları sunuyor.

Paris Saint-Germain futbol takımı, platformlar arasında toplam 80 milyondan fazla takipçisi sayısıyla sosyal medya varlığı açısından dünyada 6. sırada yer alıyor.

Paris Saint-Germain’in Neymar ve Mbappé gibi takımdaki inanılmaz oyuncularla bu yılın Şampiyonlar Ligi finalisti olduğunu hatırlatan Sorare CEO’su Nicolas Julia, Decrypt’e yaptığı açıklamalarda, “100. lisanslı kulüp olarak PSG’nin oyuna katılmasının bir onur” şeklinde konuştu. Julia, Sorare oyunu sayesinde birçok insanın blockchain oyunlarına ve Ethereum alanına dahil edildiğini de ekledi.

ABD’de Resmi Olarak Başlatıldı

Sorare ayrıca, oyunu Amerika Birleşik Devletleri’nde resmi olarak başlattığını duyurdu. Bu kapsamda oyunu, ülkede pazarlamaya ve ayak izlerini genişletme planlarını devreye koymaya başladığını ilan etti.

Oyun zaten Amerika Birleşik Devletleri’nde oynanabiliyordu ve aslında hem kullanıcı tabanı hem de kullanıcıların günlük olarak harcadıkları ortalama süre açısından ABD, Sorare’nin ikinci en büyük pazarı konumunda idi. Oyun kapsamında ABD’de aylık olarak %70 büyüme görüldü. Resmi açıklamanın ardından Sorare’in Major League Soccer Players Association’ı da imzalaması ile birlikte ek ABD ortaklıkları aranmaya başlanacak.

İlgili Haber:  Oyun ve Spor Arasındaki Fark

Sorare, ABD’deki fantezi sporcu kartlarını toplamak için büyük bir talep olduğunu belirtiyor. Blockchain teknolojisi sayesinde, bu işlem doğrulanabilir ve güvenli bir şekilde gerçekleşiyor.

Bir açıklamaya göre Sorare şu anda dünya çapında 40.000’den fazla kullanıcıya sahip ve bu rakam 2019’un başından bu yana aylık olarak ortalama %52’lik bir büyüme kaydediyor. Oyunun geliri Aralık 2019’da 30.000 dolar seviyesinde iken geçen ay 800.000 dolara kadar çıktı.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın