8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

NFT Koleksiyonu Pudgy Penguins 2.5 Milyon Dolara Netz Capital’e Satıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 4 ay önce

Binance indirim kodu

Toplamda 8888 adet NFT’den oluşan Ethereum tabanlı NFT koleksiyonu Pudgy Penguins 750 ETH’ye (yaklaşık 2.5 milyon dolar) Netz Capital’e satıldı.

Binance indirim kodu

Projeyi bundan böyle Netz Capital CEO’su Luca Netz yönetecek ve ayrıca satılan her NFT’den komisyon alacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Luca Netz Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Metaverse’de sevgiyi yaymanın yollarını arayacağız” dedi.

Satın alma işlemi Pudgy Penguins koleksiyonunun kurucusu Cole Villemain’in bir kaç ay önce topluluk tarafından projeden çekilmesine karar verilmesinin ardından gerçekleşti.

Ocak ayında Luca Twitter üzerinden açıktan Cole’ye 750 ETH teklif etmişti koleksiyonu devretmesi için.

Peki ne oldu da koleksiyonun orijinal kurucusu topluluk tarafından dışlandı?

Her şey geçen sene Ağustos ayında zachxbt adlı kullanıcının Cole Villemain’in geçmişine dair bazı iddiaları gündeme getirmesiyle başladı.

İddialara göre Cole geçmişte dropshipping adı verilen e-ticaret modelini yapmış ancak müşterilerinin çoğu talebini paralarını almasına rağmen karşılamamıştı. Cole daha sonra Twitter üzerinden yaptığı açıklamada bunları kabul etmiş ama tüm müşterilerin paralarını iade ettiğini belirtmişti. Benzer şekilde Cole’un geçmişte scam olması yüksek NFT projelerinin de para karşılığı reklamını yaptığı ortaya çıktı.

İlgili Haber:  Elon Musk'tan Twitter'ın NFT Profil Fotoğrafı Yorumu: Saçmalık!

Aralık ayında ise projede çalışanlardan biri istifa etmiş ve Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Cole’un kendisine proje ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşmaması için rüşvet teklif ettiğini iddia etmişti. Cole bu iddiayı da yalanlamış ve kimseye rüşvet teklif etmediğini belirtmişti.

Daha sonra bir başka Pudgy Penguins koleksiyonu balinası yine Twitter üzerinden Cole’un yönetim tarzını eleştirmiş ve koleksiyona yatırım yapmayacağını açıklamıştı.

Konu hakkında konuşan analistler, bu tür topluluklarda yönetici ile topluluk arasındaki bağın önemine vurgu yaptılar. Web3’de yönetici topluluk tarafından benimsenmezse projeyi oluşturmuş olsa bile dışlanır dendi.

Bütün bunların neticesinde Cole koleksiyonu satmaya razı oldu ve satış gerçekleşti.

Bakalım yeni yönetimle topluluk arasındaki ilişki nasıl devam edecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar