1 Temmuz 2022, Cuma
25.7 C
İstanbul

QuadrigaCX, Para Talep Eden Kullanıcılarına Çeşitli Seçenekler Sunmaya Çalışıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

EY, feshedilmiş borsanın etkilenen kullanıcılarından en az 171 milyon Dolarlık talep aldı. Ama dağıtacak sadece 30 milyon Doları bulunuyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • QuadrigaCX, iflas etmiş bir Kanada borsasıdır.
  • 17.053 kullanıcı, toplam 291 milyon CA Dolar tutarında talepte bulundu.
  • Mütevelli EY, Kanada mahkemesine geri alınan fonların nasıl dağıtılması gerektiğini belirten bir rapor sundu.

Aralık 2018’de, QuadrigaCX’in kurucusu Gerald Cotten öldü. Yaklaşık iki yıl sonra, onun kripto para borsasının kullanıcıları hala paralarını almaya çalışıyor.

Binance indirim kodu

Devam eden iflas davasının mütevellisi olan Big Four muhasebe firması EY (née Ernst & Young), Ontario Yüksek Adalet Divanı’na bugün bir rapor sundu. Etkilenen tüm kullanıcı istekleriyle aynı şekilde ilgilenmeyi öneren raporda, tazminat taleplerinin ödenebileceği iki oran yer alıyor ve mahkemeden, küçük talepleri olduğu gibi işleme koyması isteniyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kanada borsası kapandığında, borsanın borçlu olduğu 76.000 kullanıcı vardı. Ancak müşterilerden gelen fonların Cotten tarafından bir saadet zincirini beslemek için kullanıldığı iddia edildi.

EY ise sonrasında Cotten’ın eski eşiyle anlaşmak, mal varlığını satmak ve QuadrigaCX’in kullandığı üçüncü taraf ödeme işlemcisi ile fonların peşine düşmek de dahil olmak üzere çeşitli yöntemler kullanmaya çalıştı.

Şu Ana Kadar 17 Bin’i Aşkın Talep Alındı

EY, şu ana kadar borsada fonları olan veya daha doğrusu borsadaki soğuk cüzdanlarda parası olduğunu düşünen kullanıcılardan 17.053 talep aldı. Söz konusu fonlar Cotten tarafından kontrol edilen bir hesaba aktarılmıştı.

Birçok kullanıcı, borsada birden fazla dijital para birimine sahipti. Bu nedenle, her kullanıcı talebi, ayrı para birimleri için toplam 42.957 talebe bölündü.

Kullanıcılar, aşağıdaki miktarlarda kriptoya ek olarak CA $ 90,184,260 ve US $ 6,016,960 talep ediyorlar:

İlgili Haber:  Ethereum Ne Olursa Pazar Hakimiyetini Kaybedebilir?

24.427 Bitcoin
7.723 Bitcoin Cash
17.934 Bitcoin Altın
7.098 Bitcoin SV
65.457 Ethereum
87.031 Litecoin

Ancak bu kripto para birimleri cüzdanda durmuyor. Öyleyse, kullanıcılara hangi oranda ödeme yapılmalı?

EY, geri kazandığı tüm varlıkları Kanada Dolarına çevireceğini ve kripto para birimi dönüşümünü, Quadriga’nın iflas ilan ettiği 15 Nisan 2019 veya kullanıcıların platformdan ilk kilitlendiği 5 Şubat 2019 tarihine göre yapacağını dile getiriyor.

EY’nin Talepleri Neler?

Bunun ödenen toplam tutar üzerinde en az 224,3 milyon CA $ (171,5 milyon Dolar) değerinde bir etkisi olacak.

EY mahkemeden kullanım tarihine karar vermesini talep ediyor.

Buna ek olarak, rapor bazı talep formlarında imza veya tanık olmaması ve yanlış hesap numaraları gibi çeşitli küçük hatalar olduğunu belirtiyor. Formların kabaca üçte birinde kusur olduğu için EY, onları takip edip düzeltmenin, kabul edip potansiyel geri ödemelere devam etmekten daha maliyetli olacağını düşünüyor.

EY, kimin dağıtım için önceliğe sahip olacağını belirlemek zor olacağı için kullanıcıların tüm iddialarının eşit dayanağa sahip olmasını istiyor.

Ve dağıtım için geri kazanılan fonlar halihazırda yetersiz görünüyor. Sadece 39,1 milyon CA $ (29,8 milyon Dolar) tutarında bir cari bakiye bildiriliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar