28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Raoul Pal: Altın Yatırımcıları Yakında Bitcoin’e Yönelecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin (BTC) fiyatı, 10.374 $ ‘dan 13.859 $’ a yükselirken %33 artış gösterdi. Baskın kripto para biriminin güçlü performansının ardından Raoul Pal, altın yatırımcılarının yakında BTC’ye geçebileceğini söyledi.

Binance indirim kodu

Global Macro Investor ve Real Vision Group’u yöneten Pal’ın Bitcoin’e olan güveni, momentumundan geliyor.

Binance indirim kodu

Son aylarda Bitcoin, altın, ABD doları, ABD borsası ve Big Tech’ten daha iyi performans gösterdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Üstel büyümeyi görme potansiyeline sahip erken aşamadaki bir değer ve teknoloji deposu için bu beklenebilir.

Ancak birçok kurum Bitcoin’i bu şekilde görmüyor. Bitcoin’in cazibesi basittir: Enflasyona karşı bir önlemdir. Hedge varlıkların para kazanması değil, portföyleri koruması ve sigorta görevi görmesi gerekir. Benzersiz olarak, Bitcoin her ikisini de başarıyor.

Bitcoin, enflasyona karşı etkili bir koruma görevi görebilir çünkü yalnızca 21 milyon BTC var olabilir. Kalıcı olarak kaybedilen BTC’yi sayarsak, bu sayı 16 ila 17 milyon arasında.

Bunun da ötesinde, Bitcoin hala değişim altyapısının, velayetin ve ana akım benimsemenin büyümek için hala geniş bir alana sahip olduğu yeni bir aşamada.

MicroStrategy’den önce, Bitcoin’e büyük tahsisatları kamuya açıklayan çok sayıda finans kurumu yoktu. MicroStrategy’nin ardından, Square ve Stone Ridge gibi milyarlarca dolarlık şirketler yatırımlarını duyurdu.

Pal, Bitcoin’in mevcut teknik ivmesine ve etrafındaki piyasa duyarlılığına dayanarak, değerli metal yatırımcılarının “BTC’ye geçebileceğini” söyledi.

“Bitcoin dünyayı yiyor… Çevresindeki her şeyi emen ve onu yok eden süper kütleli bir kara delik haline geldi. Bu anlatı yalnızca önümüzdeki 18 ay içinde büyüyecek. Görüyorsunuz, altın bitcoin’e karşı parçalanıyor ve altın yatırımcıları BTC’ye geçecek.”

BTC’nin çoğu varlık sınıfından daha iyi performans gösterdiğini vurgulayan Pal, son performansını “çok baskın ve her şeyi kapsayan” olarak tanımlıyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı Sabit Kalırken Altcoin Piyasası Yükseliyor

Pal, stratejist ve varlık yöneticisi olarak kariyeri boyunca BTC’ye yakın bir şey görmediğini söyledi.

“Bitcoin’in performansı o kadar baskın ve o kadar kapsamlı ki, her bir varlık anlatısını kurutup tükürecek. Kariyerimde daha önce başka bir varlığa sahip olmanın neredeyse hiçbir anlamı olmayacak kadar baskın bir ticaret görmedim ”dedi.

Orta vadede, en azından önümüzdeki beş yıl içinde, Bitcoin etrafındaki hakim anlatı altın 2.0 olarak kalacak.

Bitcoin’in para birimi olması ne kadar yakın?

Milyarder yatırımcı Mike Novogratz’ın dediği gibi, Bitcoin’in önümüzdeki beş yıl içinde önemli bir para birimi olarak işlemesi beklenmiyor.

Dolayısıyla hem bir değer deposu hem de para birimi olarak algılanmaya başladığında, Bitcoin’in değer önerisi son derece artmaktadır.

“Süper kütleli kara delik her şeyi emecek. Yine, bu şimdiye kadar bulduğum en iyi ticaret, yatırım ve gelecek fırsattır. Küçük adama, Wall Street’ten önce servet yaratma şansı verme gücüne sahiptir.”

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar