28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Raoul Pal’e Göre Bitcoin 1 Milyon Dolara Emin Adımlarla Yürüyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Eski Goldman Sachs serbest yatırım fonu başkanı Raoul Pal, Bitcoin’in önümüzdeki beş yıl içinde 1 milyon ABD Doları değerinde olmasının uygun bir gelecek olduğuna inanıyor.

Binance indirim kodu

Yatırım tavsiyeleri ve finansal görünümleriyle tanınan boğa savunucusu, Stansberry Research ile yaptığı bir röportajda, Bitcoin fiyatında neden büyük bir artış öngördüğünü söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Mart ayından bu yana varlık yatırımının %50’sinden fazlasını Bitcoin’e taşıdı ve fonlarının yalnızca %25’inin kripto para biriminde olduğunu söyleyen Pal, bunun Bitcoin satın almak için en iyi zaman olduğunu söylüyor. Son yarılanma olayıyla (tarihsel olarak Bitcoin’i yaklaşık on sekiz ay sonra değerde yükselme eğilimine sürükleyen), salgın, ulusal kilitlenmeler nedeniyle nakit akışı sorunları ve küresel ekonominin mücadelesi Kripto para eklemek isteyen kurumlar, Pal bunun daha fazla Bitcoin için “mükemmel zaman” olduğunu belirtti.

Bitcoin tahmini hala güçlü: Beş veya altı yıl içinde 1 milyon dolar

Pal, Bitcoin fiyatının 1 milyon dolara ulaşıp ulaşmayacağını düşünüp düşünmediği sorulduğunda şunları söyledi:

“Bu yarılanma döngülerinden ikisini yaşayacağız ve tüm kurumlardan, konuştuğum tüm insanlardan bildiğim kadarıyla, buna muazzam bir para duvarı gibi geliyor. Bu muazzam bir para duvarı, sadece insanların bunu yapmasına izin verecek borular henüz orada değil ve bu geliyor. Herkesin radar ekranında… Bu, bence dünya çökmekte olduğu için değil, çünkü gerçek büyük para havuzları tarafından benimsenecek.”

Daha fazla para akışı, Bitcoin’in kitlesel olarak benimsenmesine yol açabilir

Pal’ın gelecekteki kripto para biriminin benimsenmesi konusundaki yükseliş bakış açısının ana nedenlerinden biri, basılan ve sisteme giren para miktarlarından kaynaklanıyor. Federal para biriminin üst baskısıyla inşa edilen “muazzam para duvarı”, önümüzdeki beş veya altı yıl içinde kripto para piyasasına akın edeceğini düşünüyor.

İlgili Haber:  JPMorgan: Altın Bitcoin Yüzünden Yıllarca Acı Çekecek

“Zengin Baba, Zavallı Baba” yazarı Robert Kiyosaki de benzer düşüncelere sahipti. Ekonomiyi parayla doldurma tehlikesine işaret etmişti. Bu durum hiper enflasyona ve anlamsız nakit parayla bozuk bir finansal sisteme yol açacak. Pal, nakit ile çeşitli bir fonda hala değer görürken, Kiyosaki fiattan çıkmayı ve bunun yerine altın, gümüş veya Bitcoin ile buna karşı korunmayı tercih ediyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar