Eski Goldman Sachs serbest yatırım fonu başkanı Raoul Pal, Bitcoin’in önümüzdeki beş yıl içinde 1 milyon ABD Doları değerinde olmasının uygun bir gelecek olduğuna inanıyor.

Yatırım tavsiyeleri ve finansal görünümleriyle tanınan boğa savunucusu, Stansberry Research ile yaptığı bir röportajda, Bitcoin fiyatında neden büyük bir artış öngördüğünü söyledi.

Mart ayından bu yana varlık yatırımının %50’sinden fazlasını Bitcoin’e taşıdı ve fonlarının yalnızca %25’inin kripto para biriminde olduğunu söyleyen Pal, bunun Bitcoin satın almak için en iyi zaman olduğunu söylüyor. Son yarılanma olayıyla (tarihsel olarak Bitcoin’i yaklaşık on sekiz ay sonra değerde yükselme eğilimine sürükleyen), salgın, ulusal kilitlenmeler nedeniyle nakit akışı sorunları ve küresel ekonominin mücadelesi Kripto para eklemek isteyen kurumlar, Pal bunun daha fazla Bitcoin için “mükemmel zaman” olduğunu belirtti.

Bitcoin tahmini hala güçlü: Beş veya altı yıl içinde 1 milyon dolar

Pal, Bitcoin fiyatının 1 milyon dolara ulaşıp ulaşmayacağını düşünüp düşünmediği sorulduğunda şunları söyledi:

“Bu yarılanma döngülerinden ikisini yaşayacağız ve tüm kurumlardan, konuştuğum tüm insanlardan bildiğim kadarıyla, buna muazzam bir para duvarı gibi geliyor. Bu muazzam bir para duvarı, sadece insanların bunu yapmasına izin verecek borular henüz orada değil ve bu geliyor. Herkesin radar ekranında… Bu, bence dünya çökmekte olduğu için değil, çünkü gerçek büyük para havuzları tarafından benimsenecek.”

Daha fazla para akışı, Bitcoin’in kitlesel olarak benimsenmesine yol açabilir

Pal’ın gelecekteki kripto para biriminin benimsenmesi konusundaki yükseliş bakış açısının ana nedenlerinden biri, basılan ve sisteme giren para miktarlarından kaynaklanıyor. Federal para biriminin üst baskısıyla inşa edilen “muazzam para duvarı”, önümüzdeki beş veya altı yıl içinde kripto para piyasasına akın edeceğini düşünüyor.

“Zengin Baba, Zavallı Baba” yazarı Robert Kiyosaki de benzer düşüncelere sahipti. Ekonomiyi parayla doldurma tehlikesine işaret etmişti. Bu durum hiper enflasyona ve anlamsız nakit parayla bozuk bir finansal sisteme yol açacak. Pal, nakit ile çeşitli bir fonda hala değer görürken, Kiyosaki fiattan çıkmayı ve bunun yerine altın, gümüş veya Bitcoin ile buna karşı korunmayı tercih ediyor.

Facebook Yorumları
İlgili Haber:  Bitcoin Vadeli İşlem Verileri 18.500 Doların Sınırlı Bir Zirve Olmadığını Söylüyor

Bir Cevap Yazın