30 Ağustos 2022, Salı
24.7 C
İstanbul

Ray Dalio: Bitcoin ve Kripto Paralara Çok Fazla İlgi Gösteriliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Tartışmasız dünyanın en ünlü hedge fon yöneticisi Ray Dalio, kripto paralara bir hedge olarak çok fazla güvenmediğini belirtti.

Binance indirim kodu

Bloomberg’e verdiği bir röportajda Dalio, bazı hükümetlerin Bitcoin ve benzeri kripto paraları yasaklayacağını düşündüğünü yineledi (Rusya merkez bankasının kriptoları yasaklama önerisi Dalio’u haklı çıkarmıştı) ve piyasa değerinin çok büyük olduğunu ima etti. Ayrıca kripto paraların çok ateşli savunucuları olduğunu belirtip, kripto paraları ateş böceklerine benzetti. “Kriptoya çok fazla -gereksiz- ilgi gösterildiğini düşünüyorum” dedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ancak dünyanın en zengin adamlarından biri olan Dalio, dijital varlıkları “ilginç” buluyor ve portföyünde küçük bir miktar tuttuğunu da itiraf ediyor. Para biriminin bir takas aracı ve bir değer deposu olarak görülmesi konusunu tartışırken, “Artık farklı para türlerine sahip olacağımız bir zamanda olduğumuzu düşünüyorum” dedi.

Her ne kadar Dalio kripto paralara olumsuz baksa da, ABD kökenli Bitcoin kullanıcıları ile bazı ortak noktaları var. Birincisi, Fed’in para politikasını dizginlemek için çok yavaş davrandığını düşünüyor. Bir diğeri, ekonomik ve politik gelecek hakkında gerçekten endişeli.

“2024 seçimlerinde hiçbir partinin seçimleri kaybetmeyi kabul etmeyeceği ihtimali olduğunu düşünüyorum. Ve bu, bir tür iç savaşın bir şekilde patlak verebileceğin anlamına gelen bir şey” dedi.

Kısacası, Dalio olaylara hep riskler noktasından bakıyor. Örneğin kripto paralar, hükümetlerin takibine karşı “savunmasız”. ABD siyasi bir çöküşe açık. Ve Fed’in para politikası tamamen yanlış olabilir.

Ray Dalio’nun kurduğu firma Bridgewater Associates, son zamanlarda çok fazla gelir elde etmemeye başladı. 2019’da en büyük fonlarında büyük kazançlar elde ederken, ardından 2020’de 12 milyar dolarlık zarar kaydetmişti. 2021’de firma yeniden yapılandırılmış, böylece Dalio eş başkan ve eş yatırım sorumlusu olarak görev yapmaya başlamıştı ve yatırım kararlarını Bob Prince ve Greg Jensen ile birlikte almaya başlamıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar