1 Temmuz 2022, Cuma
25.7 C
İstanbul

Ray Dalio, Bitcoin Yatırımı ile İlgili Yeni Fikirler Arıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Milyarder kripto eleştirmeni Ray Dalio, son fiyat artışının ortasında Bitcoin konusunda yanılabileceğini kabul ediyor ve yeni perspektifler arıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Serbest yatırım fonu patronu Ray Dalio, Bitcoin ile ilgili “bir şeyleri kaçırıyor olabileceğini” söylüyor.
  • Bridgewater Associates’in milyarder lideri, yeni fikirlere açık olduğunu dile getiriyor.
  • Dalio, geçtiğimiz günlerde hükümetlerin Bitcoin’i “yasadışı ilan etmeye” çalışacağını öne sürmüştü.

Bitcoin’in fiyatı an itibariyle 18.000 Dolar seviyesini aşmış görünüyor. Bu da giderek daha fazla geleneksel finans liderinin, kripto para birimi hakkında görüş bildirmesine yol açıyor. Dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater Associates’in başkanı olan milyarder Ray Dalio, konuyla ilgili uzun süredir açıklamalarda bulunmaktan çekinmiyor.

Binance indirim kodu

Dalio’ya Göre Bitcoin’in Yapısı Çok Değişken

Bugün bir dizi tweet’te Dalio, Bitcoin ile ilgili “bir şeyleri eksik yorumlamış olabileceğini” ve “düzeltilmeyi çok istediğini” itiraf etti. Geçmişte Bitcoin’i neden eleştirdiğinin detaylandırmaya çalışan Dalio, kripto para biriminin bir değişim aracı olarak en iyi seçim olmadığını çünkü çok değişken bir yapısı olduğunu savundu. Ancak bu sefer “yanılıyorsam düzeltin.” diye de ekledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dalio, Bitcoin’in yüksek dalgalanma eğilimi nedeniyle ona sahip olmanın satın alma gücünü korumadığını öne sürdü. Daha sonrasında da son zamanlarda sürekli dile getirdiği “hükümetler Bitcoin’i yasaklayacak ve kullanımı çok tehlikeli hale gelecek.” görüşünü yineledi.

Tüm bu açıklamaları nedeniyle Dalio, pek çok kripto para birimi ilgilisinden Twitter üzerinde tepki gördü. Podcast yapımcısı Peter McCormack ve BlockTower Capital kurucu ortağı ve Baş Yatırım Sorumlusu Ari Paul, Dalio’nun yazdıklarını okuyan ve cevap verenler arasındaydı.

Pompliano’dan Dalio’ya Cevap Geldi

En dikkat çekici cevap ise Podcast yapımcısı ve Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano’dan geldi. Pompliano açıklamasında, “Bitcoin’i yeterince açıkladım ve hedge fonu meslektaşlarınızın birçoğunu onu satın almaya ikna ettim ve aynı zamanda ABD kamu emeklilik sistemlerini varlığa yatırım yapmaya yönlendirdim. Bunu size açıklamayı ve aklınızdaki soruları yanıtlamayı çok isterim.” dedi.

İlgili Haber:  Bu Uygulama DeFi'yi Nihayet Herkesin Anlayabileceği Bir Hale Getirebilir mi?

Dalio, ayrıca Kripto Twitter’dan da bir yanıt istedi. İlerleyen süreçte Dalio’nun fikirleri değişecek mi yoksa hala daha Bitcoin’in yasadışı ilan edileceği yönündeki fikrini savunmaya devam mı edecek? Göreceğiz.

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar