8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Reddit, Ethereum Ödüllerini Genişletme Kararı Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

“Topluluk Puanları” programını ölçeklendirmek için Arbitrum ile ortaklık yapan Reddit, Ethereum ödüllerini daha fazla genişleteceğini açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Reddit, Ethereum tabanlı “Topluluk Puanları” ödül programı için yeni bir web sitesi ve bekleme listesi başlattı.
  • Ünlü web sitesi, Temmuz ayında bu girişimini büyütmek için Ethereum katman-2 ölçeklendirme çözümü Arbitrum ile ortaklık kurmuştu.

Reddit, ilk olarak iki yıl önce Ethereum tabanlı kripto para ödülleri verme planını devreye soksa da; programı ölçeklendirmek için uzun bir yol haritası çizdi. Son olarak, popüler online tartışma topluluğu, girişimi çok daha geniş bir kitleye yaymaya hazır görünüyor.

Binance indirim kodu

Reddit’teki Ethereum Topluluk Puanları Özelliği Nasıl Çalışır?

Bugün Reddit, “Topluluk Puanları” beta programı için yeni bir web sitesi başlattı ve kullanıcıların ve moderatörlerin aynı özelliği kendi toplulukları talep etmelerini sağlayacak bir bekleme listesi oluşturdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kullanıcılar, kendi topluluklarında gönderiler paylaşarak ve tartışmalara katılarak “Topluluk Puanları” kazanabilirler. Kripto para puanları, ilgili her topluluk içinde belli bir değere sahiptir ve bu puanlar, çeşitli özellikleri satın almak veya topluluk yönetimine katılmak için kullanılabilir; ayrıca potansiyel olarak borsalarda diğer kripto paralar ile takas edilebilir veya başka “harici” amaçlar için de değerlendirilebilir.

Reddit konu ile ilgili sitesinde yaptığı paylaşımda, “Topluluk Puanları, online topluluklar için farklı bir geleceğe doğru ilk adımdır. Bu tokenler blok zinciri üzerinde yaşıyor; bu da onların gerçekten topluluğa ait olduğu anlamına geliyor.” ifadelerini kullandı.

Reddit ve Arbitrum Ortaklığı

Söz konusu plan, mütevazı kökenleri olsa da oldukça iddialı bir proje. Reddit, ilk olarak Aralık 2019’da r/ethtrader topluluğunda ERC-20 tokenleri (Donuts) olarak Ethereum tabanlı Topluluk Puanlarını başlattı. Mayıs 2020’de ise bu proje r/Cryptocurrency (Moons) ve r/FortniteBR (Bricks) topluluklarına da eklendi.

İlgili Haber:  Bitcoin Startup BottlePay, Finansman Turunda 15 Milyon Dolar Topladı

Reddit’te bugün 3 milyondan fazla “alt topluluk” var. Programın giderek daha fazla topluluğa ulaşmak için nasıl genişletileceğini bulmak ise Reddit için oldukça zorlu bir süreç oldu. Nihayetinde web sitesi Temmuz ayında Ethereum katman-2 çözümü Arbitrum ile ortaklık kurmayı tercih etti.

Reddit ayrıca Ekim ayında bir NFT pazarı oluşturmak için faaliyetlerine başladığını da açıkladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar