25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Reddit, Ethereum Ödüllerini Genişletme Kararı Aldı

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

“Topluluk Puanları” programını ölçeklendirmek için Arbitrum ile ortaklık yapan Reddit, Ethereum ödüllerini daha fazla genişleteceğini açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Reddit, Ethereum tabanlı “Topluluk Puanları” ödül programı için yeni bir web sitesi ve bekleme listesi başlattı.
  • Ünlü web sitesi, Temmuz ayında bu girişimini büyütmek için Ethereum katman-2 ölçeklendirme çözümü Arbitrum ile ortaklık kurmuştu.

Reddit, ilk olarak iki yıl önce Ethereum tabanlı kripto para ödülleri verme planını devreye soksa da; programı ölçeklendirmek için uzun bir yol haritası çizdi. Son olarak, popüler online tartışma topluluğu, girişimi çok daha geniş bir kitleye yaymaya hazır görünüyor.

Binance indirim kodu

Reddit’teki Ethereum Topluluk Puanları Özelliği Nasıl Çalışır?

Bugün Reddit, “Topluluk Puanları” beta programı için yeni bir web sitesi başlattı ve kullanıcıların ve moderatörlerin aynı özelliği kendi toplulukları talep etmelerini sağlayacak bir bekleme listesi oluşturdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Kullanıcılar, kendi topluluklarında gönderiler paylaşarak ve tartışmalara katılarak “Topluluk Puanları” kazanabilirler. Kripto para puanları, ilgili her topluluk içinde belli bir değere sahiptir ve bu puanlar, çeşitli özellikleri satın almak veya topluluk yönetimine katılmak için kullanılabilir; ayrıca potansiyel olarak borsalarda diğer kripto paralar ile takas edilebilir veya başka “harici” amaçlar için de değerlendirilebilir.

Reddit konu ile ilgili sitesinde yaptığı paylaşımda, “Topluluk Puanları, online topluluklar için farklı bir geleceğe doğru ilk adımdır. Bu tokenler blok zinciri üzerinde yaşıyor; bu da onların gerçekten topluluğa ait olduğu anlamına geliyor.” ifadelerini kullandı.

Reddit ve Arbitrum Ortaklığı

Söz konusu plan, mütevazı kökenleri olsa da oldukça iddialı bir proje. Reddit, ilk olarak Aralık 2019’da r/ethtrader topluluğunda ERC-20 tokenleri (Donuts) olarak Ethereum tabanlı Topluluk Puanlarını başlattı. Mayıs 2020’de ise bu proje r/Cryptocurrency (Moons) ve r/FortniteBR (Bricks) topluluklarına da eklendi.

İlgili Haber:  BTC'nin Arzı İstikrarlı Bir Şekilde Düştüğü İçin Bitcoin 50.000 Doları Hedefliyor

Reddit’te bugün 3 milyondan fazla “alt topluluk” var. Programın giderek daha fazla topluluğa ulaşmak için nasıl genişletileceğini bulmak ise Reddit için oldukça zorlu bir süreç oldu. Nihayetinde web sitesi Temmuz ayında Ethereum katman-2 çözümü Arbitrum ile ortaklık kurmayı tercih etti.

Reddit ayrıca Ekim ayında bir NFT pazarı oluşturmak için faaliyetlerine başladığını da açıkladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend