5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Reddit, Ethereum Tabanlı Tokenleri Ölçeklendirmek İçin Katman-2 Çözümü Kullanacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Reddit geliştiricileri, platformun topluluk tokenlerini ölçeklendirmek için Arbitrum toplamalarını (rollups) kullanacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Reddit geliştiricileri, platformun topluluk tokenlerini ölçeklendirmek için Arbitrum toplamalarını kullanacak.
  • Reddit ekibi, Rinkeby test ağında denedikten sonra çözümü Ethereum’un ana ağına yerleştirecek.

Reddit, Ethereum tabanlı topluluk puanlarını (Moons and Bricks adı verilen tokenler) ölçeklendirmek için Arbitrum’u kullanacağını duyurdu.

Binance indirim kodu

Arbitrum Nedir?

Reddit yöneticileri dün yaptıkları açıklamada, “Arbitrum ile Reddit’in Topluluk Puanlarını ölçeklendiriyoruz! Bugün, Arbitrum teknolojisini kullanan yeni bir Katman-2 toplamasını başlatıyoruz. Ethereum ana ağına geçmeden önce bu ölçeklendirme ağını Rinkeby’nin üzerinde test edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Arbitrum, şu anda Ethereum için geliştirilmekte olan birkaç “toplamadan (rollups)” biridir. Bu tip platformlar, temel olarak zincir dışı işlemler gerçekleştirerek Ethereum’un ana ağındaki yükün bir kısmını almayı hedeflerler.

Popüler sosyal medya platformu Reddit, kripto para ve blok zinciri teknolojisinden yararlanabileceği farklı yolları keşfetmek için Ocak ayında Ethereum Vakfı ile bağlantı kurdu. Platformun öncelikli odak noktası ise kullanıcıların kazandığı “topluluk puanları” oldu.

Açıklamalarda da belirtildiği gibi Reddit, başlangıçta denemek için Rinkeby test ağının üzerine Arbitrum’u yerleştirecek ve her şey plana göre giderse gelecekte bunu Ethereum’un ana ağına taşıyacak. Bu entegrasyonun, Moons and Bricks işlemlerini hızlandırmaya ve hatta gaz ücretlerini düşürmeye yardımcı olması amaçlanıyor.

Reddit, Blockchain Teknolojisini Ana Akım Hale Getirmeyi Amaçlıyor

İyimser Toplamalar ve ZK-Toplamalar gibi başka katman-2 ölçeklendirme çözümleri geliştiriliyor olsa da; Reddit ekibi Arbitrum teknolojisini “Topluluk Puanları için en umut verici ölçeklendirme teknolojisi” olarak nitelendirdi ve bu yüzden tercih etti.

Reddit ekibi, Arbitrum’un başlıca avantajlarını ademi merkeziyetçi yapısı, geliştirici dostu olması ve geniş bir ekosistemi destekleyebilmesi olarak açıkladı.

İlgili Haber:  NFT Pazarlarına Genel Bir Bakış

Ekip, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bugünkü lansman ileriye doğru atılmış büyük bir adım, ancak işimiz henüz bitmedi. Hedefimiz milyonlarca kullanıcıyı blok zincirine getirerek ana akımda benimsenmesine yardımcı olmak.” ifadelerini kullandı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar