28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

Reddit Kurucu Ortağı, Parasının Büyük Çoğunluğunu Ethereum’da Tuttuğunu Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Reddit kurucu ortağı Alexis Ohanian, Ethereum’da çok yüksek potansiyet gördüğünü ifade etti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Alexis Ohanian, kripto paralar ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu.
  • Reddit kurucu ortağı Ohanian, Ethereum’un çok büyük bir potansiyeli olduğunu düşünüyor.

Reddit kurucu ortağı Alexis Ohanian geçen yıl yaptığı açıklamalarda, kripto paraların, kişisel yatırım portföyünün önemli bir bölümünü temsil ettiğini açıklamıştı. Ohanian’ın risk sermayesi şirketi Seven Seven Six, o zamandan beri Bitcoin ödül uygulaması Lolli için 5 milyon Dolarlık bir finansman turuna katkı sağladı ve blockchain altyapı firması QuickNode’a yatırım yaptı.

Binance indirim kodu

Ohanian: Ethereum Yüksek Bir Potansiyele Sahip

Peki, Ohanian kişisel yatırımlarını hangi kripto paraya yapıyor?

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Cevap: Ethereum.

Ohanian, CNBC’de Andrew Ross Sorkin’e verdiği demeçte, “En azından önümüzdeki bir veya iki yıl için Ethereum’un çok fazla potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum. Çünkü ağ üzerinde çok sayıda ilginç uygulama var. Örneğin NFT’leri, bu tip ilginç uygulamaların sadece bir başlangıcı olarak görüyorum. Varlıklarımın büyük çoğunluğunu Ethereum’da tuttuğumu samimi bir şekilde söyleyebilirim.” ifadelerini kullandı.

Çoğunlukla kripto para ile işlem yapmak için kullanılan Bitcoin blok zincirinin aksine; Ethereum blok zinciri, aracıları ortadan kaldıran ve insanların blockchain üzerine uygulamalar oluşturmasına izin veren akıllı sözleşme kodunu etkin bir şekilde kullanır. Bu durum, Ethereum ağı üzerinde iki ana kullanım alanına dönüştü: Değiştirilemeyen tokenler (NFT) ve merkezi olmayan finans (DeFi).

Ethereum Ağı Üzerindeki DeFi ve NFT Patlaması

NFT’ler, çoğunlukla dijital varlıklara (sanal koleksiyonlar, sanat eserleri veya ticaret kartları gibi) veya fiziksel varlıklara ilişkin mülkiyet haklarını aktarmak için kullanılan kriptografik tokenlerdir. DeFi ise insanların geleneksel finans kurumlarına ihtiyaç duymadan borç almalarına veya ticaret yapmalarına izin veren finansal hizmet protokollerini ifade eder.

İlgili Haber:  Robinhood'un GameStop'u Kısıtlaması Üzerine Bitcoin ve Kripto Pazarı Aniden 1 Trilyon Dolara Yükseldi

Her iki alan da geçen yıl önemli bir patlama yaşadı. DeFi Pulse’a göre, şu anda yaklaşık 60 milyar Dolar değerinde token DeFi protokollerinde kilitlenmiş durumda. Bir yıl önce ise bu değer yalnızda 1 milyar Dolar seviyesinde idi. Öte yandan, Ethereum blok zinciri üzerindeki NFT satışlarından da yaklaşık 2 milyar Dolarlık hacim kaydedildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar