Reddit Kurucu Ortağı, Parasının Büyük Çoğunluğunu Ethereum’da Tuttuğunu Açıkladı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Reddit kurucu ortağı Alexis Ohanian, Ethereum’da çok yüksek potansiyet gördüğünü ifade etti.

blank

Haberin Özeti

  • Alexis Ohanian, kripto paralar ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu.
  • Reddit kurucu ortağı Ohanian, Ethereum’un çok büyük bir potansiyeli olduğunu düşünüyor.

Reddit kurucu ortağı Alexis Ohanian geçen yıl yaptığı açıklamalarda, kripto paraların, kişisel yatırım portföyünün önemli bir bölümünü temsil ettiğini açıklamıştı. Ohanian’ın risk sermayesi şirketi Seven Seven Six, o zamandan beri Bitcoin ödül uygulaması Lolli için 5 milyon Dolarlık bir finansman turuna katkı sağladı ve blockchain altyapı firması QuickNode’a yatırım yaptı.

blank

Ohanian: Ethereum Yüksek Bir Potansiyele Sahip

Peki, Ohanian kişisel yatırımlarını hangi kripto paraya yapıyor?

Cevap: Ethereum.

Ohanian, CNBC’de Andrew Ross Sorkin’e verdiği demeçte, “En azından önümüzdeki bir veya iki yıl için Ethereum’un çok fazla potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum. Çünkü ağ üzerinde çok sayıda ilginç uygulama var. Örneğin NFT’leri, bu tip ilginç uygulamaların sadece bir başlangıcı olarak görüyorum. Varlıklarımın büyük çoğunluğunu Ethereum’da tuttuğumu samimi bir şekilde söyleyebilirim.” ifadelerini kullandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Çoğunlukla kripto para ile işlem yapmak için kullanılan Bitcoin blok zincirinin aksine; Ethereum blok zinciri, aracıları ortadan kaldıran ve insanların blockchain üzerine uygulamalar oluşturmasına izin veren akıllı sözleşme kodunu etkin bir şekilde kullanır. Bu durum, Ethereum ağı üzerinde iki ana kullanım alanına dönüştü: Değiştirilemeyen tokenler (NFT) ve merkezi olmayan finans (DeFi).

Ethereum Ağı Üzerindeki DeFi ve NFT Patlaması

NFT’ler, çoğunlukla dijital varlıklara (sanal koleksiyonlar, sanat eserleri veya ticaret kartları gibi) veya fiziksel varlıklara ilişkin mülkiyet haklarını aktarmak için kullanılan kriptografik tokenlerdir. DeFi ise insanların geleneksel finans kurumlarına ihtiyaç duymadan borç almalarına veya ticaret yapmalarına izin veren finansal hizmet protokollerini ifade eder.

Her iki alan da geçen yıl önemli bir patlama yaşadı. DeFi Pulse’a göre, şu anda yaklaşık 60 milyar Dolar değerinde token DeFi protokollerinde kilitlenmiş durumda. Bir yıl önce ise bu değer yalnızda 1 milyar Dolar seviyesinde idi. Öte yandan, Ethereum blok zinciri üzerindeki NFT satışlarından da yaklaşık 2 milyar Dolarlık hacim kaydedildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Kraken Analistleri: “Bu Seviye Tutulursa Bitcoin Bu Yılın Sonuna Kadar Yeni Bir Rekor Kırabilir”

Kripto para analizcilerine göre Bitcoin bir “şimdi ya da hiç” dönemi yaşıyor ve 40.000 dolara kadar taşıdığı rallisini sürdürebilirse...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend