Reddit’in Fortnite Kripto Puanları, Nakit Karşılığında Satılabilecek

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Reddit’in Fortnite kripto puanları nakit karşılığında satılabilecek ancak süreci hızlandırmak için gerekli kodlar yazılana dek bu çok kolay görünmüyor.

blank

Haberin Özeti

  • Reddit, popüler bir Fortnite alt dizini için kripto tabanlı topluluk puanları sistemini deniyor.
  • Bu puanlar paraya çevrilebilir.
  • Ancak bunun tam anlamıyla gerçekleşmesi için uzun bir süreç var.

1 milyonluk Fortnite müdavimleri, yakın gelecekte sosyal medya capsleri, yüksek kaliteli yorumlar ve hayran yapımı sanat eserleri gibi katkılardan kazanılan kripto tabanlı topluluk puanlarını nakit karşılığında takas edebilir.

blank

Reddit, Mayıs ayından bu yana Fortnite, r/FortNiteBR ve r/CryptoCurrency subreddit’lerinde çeşitli kripto para birimi ödüllerini deniyor.

Subreddit’in kripto para birimi “Bricks”, Ethereum’un “Rinkeby” olarak bilinen test sürümünde çalışıyor. Bricks tokeni yeni bir merkezi olmayan borsa olan Honeyswap’te satılabilir durumda görünüyor. Söz konusu borsada tek bir işlemin değeri ise 8,89 dolar olarak belirleniyor.

Ancak temel mesele şu ki, bu tokenleri satmak gerçekten karmaşık ve söz konusu işlem ücretleri harcadığınız zamana değmeyebilir. Bu anlamda r/CryptoCurrency’da kazanılan MOON kripto para birimini satmak biraz daha kolay görünse de Fortnite testlerinin daha popüler olduğu belirtiliyor.

DappRadar verilerine göre 36.770 Brick sahibi 65.291 adet transfer gerçekleştirdi. R/CryptoCurrency’te ise 7,973 MOON sahibinin 16.748 transfer gerçekleştirdiği kaydedildi.

Brick Nasıl Satılabilir?

Brick’lerinizi satmak için: Önce, MetaMask cüzdanınıza Bricks gönderin. MetaMask, tarayıcı tabanlı popüler bir kripto cüzdanıdır. Aşağıdaki adresi kullanarak Brick’i cüzdanınıza özel bir simge olarak eklemeniz gerekir: “0xe0d8d7b8273de14e628d2f2a4a10f719f898450a”.

İkinci olarak, gaz ücretlerini ödemek için bir miktar kripto para birimi almanız gerekecek. İşleminizi gerçekleştirmek için ağa belli miktarda gaz ücreti ödersiniz.

Bunun için biraz Rinkeby ETH ve biraz da xDAI’ye ihtiyacınız olacak. xDAI, ABD dolarına sabitlenmiş bir stablecoin’dir ve değeri de aşağı yukarı ABD dolarına eşittir.

Üçüncüsü, Brick’lerinizi, xDAI yan zinciri tarafından desteklenen tokenlere dönüştürmeniz gerekir. Bunu yapmak için, MyEtherWallet’e Rinkeby adresini girin ve aşağıdaki kodu ABI / JSON arayüzüne yapıştırın:

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

[{“constant”:false,”inputs”:[{“name”:”spender”,”type”:”address”}, {“name”:”value”,”type”:”uint256″}],”name”:”approve”, “outputs”:[{“name”:””,”type”:”bool”}],”payable”:false, “stateMutability”:”nonpayable”,”type”:”function”}]

“Spender” yerine ise “0xD925002f88279776dEB4907bA7F8dC173e2EA7a7” kodunu yapıştırın. “Value” yerine, dönüştürmek istediğiniz Brick tokenlerinin sayısını wei cinsinden girin. Wei, bir Ethereum gazı birimidir. Bir Brick = 1000000000000000000 wei olarak hesaplanır. Ardından MetaMask’ta yazıp işlemi onaylayın.

Ardından sözleşme adresini girin ve aşağıda yer alan kodu ABI / JSON Arayüzüne yapıştırın:

[{“constant”:false,”inputs”:[{“name”:”_receiver”,”type”:”address”},
{“name”:”_value”,”type”:”uint256″}],”name”:”relayTokens”,”outputs”:[],
“payable”:false,”stateMutability”:”nonpayable”,”type”:”function”},
{“constant”:false,”inputs”:[{“name”:”_from”,”type”:”address”},
{“name”:”_receiver”,”type”:”address”},{“name”:”_value”,
“type”:”uint256″}],”name”:”relayTokens”,”outputs”:[],”payable”:false,
“stateMutability”:”nonpayable”,”type”:”function”}]

Devam tuşuna basın, relay Tokens ögesini seçin, adresinizi “receiver” alanına girin, “value” alanına da yukarıda belirtilen “a7” adresini girin, ardından MetaMask üzerine yazın ve dönüştürün. Sonra xDai’ye geçin ve sözleşme adresi olarak x2f9ceBf5De3bc25E0643D0E66134E5bf5c48e191’i kullanarak xBrick’i ekleyin.

Bu sayede varlığınızı, Honeyswap’te satabilir ve oradan nakit olarak çekebilirsiniz. Nakde çevirmek için, bu tokenleri normal tokenlere (xDAI’den DAI’ye) dönüştürün ve oradan bir borsaya göndererek çekin.

Sonuç olarak: Reddit’in zaman kaybı olduğu da nereden çıktı?

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. İçeriklerin hiçbiri yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sitede herhangi bir dijital varlığın alım-satımı tavsiye edilmez. Sitede yer alan içeriklerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.

Bu siteyi (limenya.com) kullanarak, yukarıdaki sorumluluk reddi beyanını ve hizmet sözleşmesinde yer alan politikaları kabul etmiş olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Ethereum Fiyatının 4.000 Doları Aşması İçin Ne Yapması Gerekiyor?

Dünyanın en büyük altcoini olan Ethereum, 4.000 doların üstüne bir türlü çıkış yapamaması ile birlikte yatırımcıların sinirleriyle oynuyor gibi...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. İçeriklerin hiçbiri yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sitede herhangi bir dijital varlığın alım-satımı tavsiye edilmez. Sitede yer alan içeriklerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.

Bu siteyi (limenya.com) kullanarak, yukarıdaki sorumluluk reddi beyanını ve hizmet sözleşmesinde yer alan politikaları kabul etmiş olursunuz.

Send this to a friend