Reddit’in yerel ERC-20 tokeni nakit karşılığında satılabilir. Redditor’a göre bu uzun bir süreç, fakat nasıl yapılacağı detaylı olarak haberimizde…

Haberin Özeti

  • Reddit, Mayıs ayında $MOON adlı bir kripto para birimi çıkardı.
  • Platform kullanıcıları, söz konusu para birimi ile her bir işlem karşılığında ERC-20 tokeni ile ödüllendiriliyor.
  • Reddit kullanıcıları, tokenlerin nakit olarak satılabileceğini gösterdi.
  • Reddit’in kripto topluluğu, $MOON kripto para birimini nakit olarak satmanın yöntemini buldu.

Mayıs ayında piyasaya sürülen MOON tokeni, Reddit adlı sosyal medya sitesinin kripto para birimi bölümüne katkıda bulunanlara verilen ERC-20 tokenleri olarak biliniyor. Bu bölüme katkınız ne kadar büyük olursa, kullanıcılar, o kadar çok MOON alma şansına erişiyor.

Burada önemli olan ise r/CryptoCurrency kullanıcılarının, sitedeki topluluklar içerisinde bazı ayrıcalıklara sahip olması şeklinde belirtiliyor. Kullanıcıların sitede kazandıkları itibar ilgili subreddit içerisinde gösteriliyor. Bu itibar, bazı özelliklerin kilidini açmak veya platformda gerçekleşen anketlerdeki oylara ekstra söz hakkı eklemek için kullanılabiliyor.

ERC-20 tokenleri, Ethereum blockchaininde çalışsalar da bu tokenler Ethereum’un test sürümünü barındırdıkları için ETH ile takas edilemez.

Ancak Temmuz ayında Ethereum geliştiricisi Austin Griffith, tokenleri bir blockchainden diğerine, Rinkeby testnet’ten bir Ethereum yan zinciri olan xDai’ye taşımak için bir yöntem buldu. Bu yöntem, kullanıcıların tokenleri nakite dönüştürmesini sağlıyor.

Dün itibariyle ise bir Reddit kullanıcısı bunun nasıl yapılacağına dair detaylı bir açıklama yayınladı. MOON tokenlerini nakite çevirme işlemi Ethereum, merkezi olmayan finans (DeFi) tokeni, Dai ve MetaMask gerektiriyor.

Ayrıca işlem esnasındaki ücretleri karşılamak için, Rinkeby blockchainini güçlendirme amacıyla kullanılan Rinkeby Ether’e, kullanıcıların ERC-20 tokenleri depolamasına imkan veren MetaMask’e ve diğer bazı kripto para birimlerine ihtiyaç duyuluyor.

Moons Nasıl Nakit Olarak Dönüştürülür?

Reddit’te yayınlanan gönderiye göre Moons şu şekilde nakde çevrilebilir:

İlgili Haber:  Reddit’in Fortnite Kripto Puanları, Nakit Karşılığında Satılabilecek

Önce, Moons’u MetaMask cüzdanına gönderin. Daha sonra MetaMask’tan Griffith’in xMoon takas işlemini uygulayıp xMoons’a dönüştürün. Bu, tokeni xDai blockchainine dahil eder.

xMoons’a sahip olduktan sonra, bunları merkezi olmayan borsa Honeyswap’te satabilirsiniz. Oradan xMoons karşılığında alınan kripto para birimi ise istenirse başka bir borsada satılabilir.

Bazı Reddit kullanıcılarına göre yöntem bir hayli başarılı. Hatta bir kullanıcı tarafından, Moons’un nasıl satılacağını keşfetmenin “küçük bir piyango kazanmaya benzediği” yazıldı.

Ayrıca kripto Twitter topluluğu bugün, tokenleri paraya dönüştürmenin bazı püf noktalarını takipçileri ile paylaşıyordu.

Borsadan alınan istatistiklere göre son 24 saat içerisinde Honeyswap’te 402.387 $MOON işlem gördü. Bugün, token 0.16 dolardan işlem görüyor.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın