10 Ağustos 2022, Çarşamba
24.7 C
İstanbul

Rekor Kıran Solana (SOL) Fiyatı İçin Bundan Sonra Ne Beklenebilir?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Solana’nın SOL tokeni gerçekten de oldukça ilginç bir gün geçirdi. Zirve değerine ulaşan SOL fiyatı bunun ardından gerileme yaşadı.

Binance indirim kodu

Solana Fiyatı İçin Beklenen Dirençler Nereler?

Yüksek performanslı bir Blockchain platformu olan Solana’nın kendi tokeni olan SOL, Messari verilerine göre 215.06 dolara kadar tırmandı.

Binance indirim kodu

Messari verileri bunun ardından altcoin fiyatının %9’dan fazla bir gerileme yaşayarak neredeyse 195 dolara kadar düştüğünü gösterdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu gerilemenin ardından dijital para birimi biraz da olsa toparlanma yaşadı ve bu yazının yazıldığı anlarda 199 dolardan işlem gördü.

Son fiyat hareketleriyle birlikte bazı teknik analistler, piyasa gözlemcilerinin ileriki dönemde göz önünde bulundurması gereken kritik faktörleri dile getirerek farklı bir perspektif sundu. Kısa bir süre önce bir diğer analist SOL fiyatı için olası senaryoları sıralamıştı.

Multi-strateji fonu Banz Capital’in kurucusu ve CEO’su John Iadeluca konuyla ilgili olarak şunlar söyledi: “Solana’nın SOL tokeni 215 dolar seviyesinde güçlü bir direnç ile karşı karşıya kaldı.

Analist, kripto paranın sahip olduğu mevcut satış baskısını aşması durumunda bir sonraki direnç seviyesinin 250 dolarda yer alacağını düşünüyor. Bu bölgenin önemli bir psikolojik sınır olduğuna inanan Iadeluca şunları aktardı: “Benim görüşüme göre en yüksek mevcut satış baskısı 250 dolar civarındaki direnç bölgesinde bulunuyor. Bunun ardından ise, şu anda bir tür ‘satış baskısı hacmine’ sahip olan 260 dolarda da güçlü bir satış duvarı yer alıyor.”

Kripto para borsası Okcoin’in COO’su Jason Lau, konuyla ilgili olarak benzer bir görüş aktardı. Lau, 250 dolar seviyesinin Solana’ya ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu oluşturduğunu bu yüzden yüksek bir direncin normal olduğunu bildirdi. Lau’ya göre bu seviyenin aşılması durumunda 250 dolar barajı da test edilebilir.

İlgili Haber:  Ethereum (ETH), Solana (SOL) ve Polkadot (DOT) - Altcoin Fiyat Analizi - 9 Ekim

StockCharts.com’da kıdemli teknik analist olarak görev alan Julius de Kempenaer de 215 dolar seviyesini bir direnç olarak tanımladı ancak bu analist bir sonraki hedef seviyenin 270 dolar olduğunu iddia ederek bu seviyenin “kırılma seviyesinin üstündeki konsolidasyon hareketinin üst sınırı” olduğunu belirtti.

RSI Göstergesi Ne Durumda?

Direnç görülebilecek kritik seviyeleri açıklamalarının yanı sıra teknik analistler ayrıca, yatırımcılara bir varlığın aşırı satış bölgesi ya da aşırı alış bölgesinde yer aldığını bildiren bir gösterge olan RSI değerinden de bahsetti.

Konuyla ilgili olarak konuşan Lau, “Solana’nın RSI değerinin, altcoinin kısa vadeli olarak aşırı alış bölgesinde yer aldığına dair” sinyaller verdiğini ifade etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar