2 Aralık 2022, Cuma
11.7 C
İstanbul

Rekor Seviyedeki Bakkt Bitcoin İşlemleri, Kurumsal BTC Çılgınlığını Kanıtlıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Arcane Research’ten elde edilen veriler, Bakkt Bitcoin borsasının 20 Eylül’den 20 Ekim’e kadar rekor bir ay daha yaşadığını gösterdi. Bu, son aylarda halka açık şirketlerin Bitcoin’e (BTC) yönelik sergiledikleri kurumsal talepte gözle görülür bir artış olduğu iddialarını kanıtladı.

Binance indirim kodu

Dijital varlık ödeme platformu ve vadeli işlemler borsası olan ve New York Borsası’nın ana şirketi Intercontinental Exchange tarafından işletilen Bakkt, ABD’deki kurumsal yatırımcılar için özel olarak tasarlanmıştı.

Binance indirim kodu

Bitcoin sözleşmelerini fiziksel olarak belirleyen Bakkt Bitcoin vadeli işlemler piyasasının hacminin artması, genellikle dijital varlıklar için kurumsal iştahta büyüme olduğu anlamına gelirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

CME, LMAX Digital ve Bakkt hacimleri, kurumsal Bitcoin pazarının hızla büyüdüğünü gösteriyor

Ekim ayında çoklu borsaların vadeli işlem hacimlerinde önemli bir artış yaşandı. Arcane Research’teki analistlerin açıklamaları doğrultusunda, ekim ayında Bakkt’taki 400 BTC sözleşmesinin süresinin dolacağı ve aylık verilerin, eylül ayına göre %14’lük bir sıçrama gösterdiği öğrenildi.

Bakkt’ın hacminin ve açık pozisyonunun, LMAX Digital ve CME’nin yanı sıra kurumlar tarafından yaygın olarak kullanılan üç platformdan biri olduğu için kurumsal etkinliği ölçmede önemli olduğu kaydedildi.

Bu nedenle Arcane Research, Bakkt’taki vadeli sözleşmelerde görülen önemli artışın kurumsal talebi arttırdığını söyledi. Bu ay Bakkt’ta başka bir “tüm zamanların en yüksek BTC teslimatı”nın görüldüğünü açıklayan araştırmacılar, eylül ayına göre %14’lük bir artışla ekim ayında 400’den fazla BTC vadeli işlem sözleşmesinin süresinin dolmak üzere tutulduğu belirtildi.

Bakkt’teki yüksek alım satım faaliyetinin yanı sıra, LMAX Digital ve CME de bu ay sürekli olarak büyük talep gördü.

Skew’den elde edilen veriler, LMAX Digital’in hacim olarak küresel pazardaki en büyük peşin döviz borsası olmaya devam ettiğini gösterdi. Skew; LMAX Digital’in, son 24 saatte 135.6 milyon dolar değerinde BTC işlediğini ve bunun, Coinbase, Kraken ve diğer perakende odaklı borsaların günlük hacmini aştığını açıkladı.

İlgili Haber:  “Doge Day” Nedir? Dogecoin, Gerçekten 1 Dolara Yükselecek mi?

Öncelikle kurumlar için alım satımı kolaylaştırdığı için Coinbase’i aşmayı başarabilen LMAX Digital borsası, Bitcoin’in mevcut kurumsal manzarasını başarılı bir şekilde tasvir etti. Özellikle Square ve MicroStrategy’nin son zamanlarda yaptığı yüksek profilli yatırımlardan sonra kurumlardan güçlü talepler gelmeye devam etti.

Bakkt’la oldukça benzer bir şekilde CME Bitcoin vadeli işlem piyasası da açık pozisyonda bir artış gördü. Eylül ayının aylık vadesinin ardından 2 Ekim’den bu yana CME’nin Bitcoin açık pozisyonu 345 milyon dolardan 561 milyon dolara yükseldi.

Sektör yöneticileri kurumsal büyümeyi olumlu görüyor

Kripto para birimi piyasasındaki endüstri yöneticileri ve yüksek gelir segmentinden yatırımcılar, Bitcoin’e yönelik kurumsal iştahın artması eğiliminin devam etmesini bekliyor.
Milyarder Bitcoin yatırımcısı ve Gemini’nin kurucu ortağı Tyler Winklevoss, Bitcoin’in giderek kurumsal bir hazine varlığına dönüştüğünü söyledi.

425 milyon dolar değerinde BTC aldığını açıklayan MicroStrategy, BTC’yi firmanın birincil hazine varlığı olarak gördüğünü vurgulamıştı. Konu hakkında yorum yapan Winklevoss, Bitcoin’in, kurumsal bir hazine varlığı olma yolunda ilerlediğini belirtti.

Michael Saylor ve Jack’in suçlamaları yönettiğini ifade eden yatırımcı, yakında diğer birçok şirketin ve hatta sonunda merkez bankalarının dahi bu yatırımları takip edeceğini açıklayarak bunun sadece bir başlangıç olduğunu söyledi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar