8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Dogecoin Katili mi Geldi? Rekordan Rekora Koşan Shiba Inu (SHIB) Neden Yükseliyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Köpekli coinlerden biri olan Shiba Inu, son haftalarda fiyatını katladı. Peki bu başarının sırrı ne?

Binance indirim kodu

Bir Dogecoin kopyası olarak hayatına başlayan altcoin, Dogecoin katiline mi dönüyor? Shiba Inu fiyatı, Bitcoin fiyatının yaşadığı ralliyle paralel olacak şekilde durmaksızın devam ediyor. Bir zamanlar dalga geçilen bir şaka coini olan altcoin, geçtiğimiz hafta ile kıyaslandığında şu anda %120’den fazla bir yükseliş içerisinde görünüyor. Geçtiğimiz ay ile kıyaslandığında ise şaka coinin fiyatı %335 artmış.

Binance indirim kodu

Buna ek olarak, altcoinin sahip olduğu piyasa değeri de dikkat çekiyor. Geçtiğimiz hafta yaklaşık olarak 9 milyar dolar seviyesinde olan piyasa değeri, bu yazının yazıldığı anlarda 14.5 milyar dolar seviyelerinde bulunuyor. İlginç bir şekilde, altcoin, dünyanın en büyük kripto paraları arasında 11. sıraya kadar yükseldi. Kripto paranın piyasaya çıkışı ise gerçekten de pek hoş bir şekilde olmamıştı. Bir Dogecoin parodisi olarak hayatımıza giren altcoin, ismini, Dogecoin’in ilham aldığı logodaki köpek ırkından alıyor. Mayıs ayındaki kısa süreli fiyat rallisinin ardından birçok kullanıcı SHIB tokenlerini satmıştı. Peki, bu son geri dönüşün açıklaması ne?

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yükselişte Elon Musk’ın Parmağı Mı Var?

Piyasada dolanan ortak bir söylentiye göre, şaka coinin arkasında aslında hiç de yabancı olmadığımız bir isim var. Söylentinin kaynağı ise, Dogecoin’in günümüzdeki büyüklüğüne gelmesinde önemli bir katkısı bulunan Elon Musk’ın 4 Ekim tarihinde Twitter üzerinden yeni bir Shiba Inu cinsi yavru köpek aldığını açıklaması oldu.

Musk’ın söz konusu Tweet’inin fiyat artışı konusunda tek etken olduğu konusunda ise şüphe var. 30 Eylül tarihinde bir Twitter sayfası, 8 milyar adet Shiba Inu tokenin de dahil olduğu bazı balina hareketlerine dair raporlar bildirmişti. Buna ek olarak, balina yatırımcılar Ekim ayının başlarında, sahip oldukları SHIB tokeni miktarlarını arttırmaya başlamışlardı.

İlgili Haber:  Yeni Grafik Bitcoin Boğa Koşusunun Daha Yeni Başladığını Gösteriyor

Ufak Çaplı Düzeltmeye Rağmen SHIB Rallisine Devam Ediyor

7 Ekim tarihine altcoinin rallisinin bir soluklanma ihtiyacı olduğu gözlendi. Fiyat, yaklaşık olarak %40 düşüş yaşadı. Blockchain analisti Santiment, paylaştığı görüşünde yine balina yatırımcıların bazı aksiyonlar aldığını söyledi: “Bünyesinde 1 milyon ila 10 milyon adet SHIB tokeni bulunan cüzdan adresleri, Perşembe günü yaşanan fiyat düşüşü sırasında, son 6 ayın en büyük satış dalgasını gerçekleştirdi. Bu satış dalgası sırasında toplamda 31.07 milyar adet coin elden çıkarıldı. Bu miktar, söz konusu orta ölçekli cüzdanların toplam varlıklarının %3.02’sine tekabül ediyor. Şimdi ise altcoin için toparlanma süreci devam ediyor.”

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar