28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Reuters, Bitcoin Sahiplerinin Okumayı Özlediği Manşeti Yayınladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

ABD Dolar Endeksi bugün keskin bir düşüşle 10 aylık kaybetme serisini uzatarak seriyi Nisan 2018’den bu yana gördüğü en düşük seviyeye yerleştirdi.

Binance indirim kodu

Uluslararası haber ajansı Reuters, olayı şu manşetle yayınladığı bir haberle kutladı: “Dolar, ABD’nin canlandırma umutları üzerinde düşüşe geçerken Bitcoin tüm zamanların zirvesine ulaştı.”

Binance indirim kodu

Makalede düşüşün, bugünkü kongrede tartışılan ikinci bir COVID-19 yardım tasarısı haberi ve ABD Hazine Bakanı Steve Mnuchin ile Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi arasındaki müzakerelerin yeniden başlamasıyla aynı zamana denk geldiğine dikkat çekildi. Düşüş yaşayan ABD doları, salı günü art arda ikinci gün tüm zamanların en yüksek seviyesini kısa bir süre için geride bırakan Bitcoin’in yükselen fiyatı ile karşılaştırıldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Reuters Bitcoin’e yönelik tavrını değiştiriyor

ShapeShift CEO’su ve uzun süredir Bitcoin savunucusu olan Erik Voorhees, Reuters’ın manşetiyle ilgili bir tweet’te “2024’ten kalma bir manşete benziyor” ifadesini kullandı. Bunun tek bir başlıkla kalmayacağını belirten Voorhees, önümüzdeki yıllarda pek çok manşetin olacağının varsayılması gerektiğini hatırlattı.

Bazı Bitcoin’ciler Reuters’ün başlığını, Bitcoin oluşum bloğuna gömülü olan The Times’ın şu ünlü manşetiyle karşılaştırdı: “Şansölye, bankalar için ikinci kurtarma paketinin eşiğinde” Bu iki başlık arasındaki fark, şimdiki zaman ile o zaman arasındaki değişikliklerin önemine dikkat çekti.

Tarihsel olarak Reuters, Bitcoin’e yönelik olumlu tavrıyla tanınmasa da bunun değişebileceği kaydedildi. Geçen hafta haber ajansı, 2021’in sonunda Bitcoin için 100.000 dolarlık bir fiyat hedefi olasılığını inceleyen bir haber yayınladı ve bir önceki hafta, bu yılki “balonun” 2017’dekinden ne kadar farklı olduğuna dair bir başka içerik geldi.

Dolar endeksi ciddi bir düşüş sergiledi

ABD Doları Endeksi; Euro, Japon yeni, İngiliz sterlini, Kanada doları, İsveç kronu ve İsviçre frangı gibi diğer para birimlerinden oluşan bir sepete göre USD değerinin bir ölçüsü olarak kabul ediliyor.

İlgili Haber:  Polkadot (DOT), Uniswap (UNI) ve VeChain (VET) Fiyat Analizi - 9 Mayıs

1973’te 100’lük bir göreli değerden başlayarak endeks, Ekim 1984’te tüm zamanların en yüksek seviyesi 151’e çıktı ve Nisan 2008’de tüm zamanların en düşük seviyesi 71.8’e indi. Şu anda 91.1’de duran endeks, 2 yıldan fazla bir süredir tanık olunmayan bir düşüş kaydetti.

USD, birçok emtia ve hisse senedi de dahil olmak üzere yıllar içinde bir dizi diğer para birimine ve yoğun bir şekilde işlem gören varlıklara göre düşüş yaşadı. Doların enflasyon yoluyla devalüasyonu, bu yıl ABD hükümetinin, uzmanlara göre BTC fiyatını tüm zamanların en yüksek seviyelerine çekmeye yardımcı olan ekonomik teşvik şeklinde COVID-19 sürecini rahatlatma girişimleriyle hız kazandı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar