28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Reuters Duyurdu: Dow Jones 2021’de Kripto Para Endekslerini Başlatıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Finansal veri sağlayıcısı S&P Global Inc’in bir bölümü olan S&P Dow Jones, Perşembe günü yaptığı açıklamada, 2021’de kripto para birimi endekslerini başlatacağını duyurdu. Böylece Dow Jones kripto para varlık sınıfına giren en son büyük finans şirketi haline gelmiş olacak.

Binance indirim kodu

Dow Jones ürünleri, New York merkezli sanal para şirketi Lukka’nın en çok işlem gören 550’den fazla kripto para verilerini kullanacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

S&P ve Lukka ortak bir açıklamada, S&P’nin müşterilerinin kripto para birimleri üzerinde özelleştirilmiş endeksler ve diğer kıyaslama araçları oluşturmak için endeks sağlayıcısı ile birlikte çalışabileceklerini söyledi.

S&P ve Lukka, daha güvenilir fiyatlandırma verilerinin yatırımcıların yeni varlık sınıfına erişimini kolaylaştıracağını ve çok değişken ve spekülatif piyasanın bazı risklerini azaltacağını umuyorlar.

S&P Dow Jones Endeksleri küresel yenilik ve strateji başkanı Peter Roffman, “Kripto para birimleri gibi dijital varlıklar hızla gelişen bir varlık sınıfı haline gelirken, bağımsız, güvenilir ve kullanıcı dostu karşılaştırmalar için doğru zaman.” dedi.

Dünyanın en tanınmış endeks sağlayıcılarından birinin bu hareketi, kripto paraların daha genel yatırımlar haline gelmesine yardımcı olabilir.

Bitcoin, dolar karşısında rekor seviyelerde yükselmeye devam ederken, sanal para biriminin enflasyona karşı bir koruma ve güvenli bir liman olduğunu söyleyen yatırımcıların talebiyle artmaya devam ediyor.

Kurumsal firmaların bitcoin’e olan ilgisi devam ediyor

Bitcoin, Perşembe günü en son işlemde 19.300 dolardan işlem gördü ve bu yıl %170 civarında yükseldi.

Kripto para birimleri on yıldan fazla bir süredir piyasada, ancak son birkaç yılda büyük finans şirketlerinden daha fazla ilgi görmeye başladı.

Fidelity Investments ve Japon Nomura Holdings Inc gibi büyük firmalar kurumsal yatırımcılar için bitcoinleri ve diğer kripto para birimlerini saklamaya başlarken, büyük borsalar bitcoin türevleri sunmaya başladı.

İlgili Haber:  ABD Hükümeti Kripto Ödeme Firması BitPay'e Para Cezası Verdi

Daha genel piyasa altyapısının ortaya çıkması, varlık sınıfını kurumsal yatırımcılar için daha erişilebilir hale getirdi ve Paul Tudor Jones ve Stanley Druckenmiller gibi hedge fon yöneticileri, geniş yatırım stratejilerine bitcoin’i dahil ettiklerini söyledi.

Reuters’in duyurduğu haber kripto para dünyasında da olumlu karşılandı. Dr. Emin Gür Sirer haberi kendi twitter sayfasından “high time” şeklinde duyurdu.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar