7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

Revolut, 33 Milyar Dolarlık Değerlemesi ile İngiltere’nin Şimdiye Kadarki En Büyük Fintech Firması Oldu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

SoftBank’ın Vizyon Fonu ve Tiger Global’den gelen yeni bir sermaye desteği ile Revolut, 33 milyar Dolarlık değerlemeye ulaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para ticaret uygulaması Revolut, 33 milyar Dolarlık değerleme bildirdi.
  • Fintech firması, geçtiğimiz günlerde 800 milyon Dolarlık bir finansman turu düzenledi.

Popüler neobank ve kripto para ticaret uygulaması Revolut, Tiger Global Management ve SoftBank’s Vision Fund liderliğindeki bir finansman turunda 800 milyon Dolar topladı. Bugün yayınlanan bir Sky News raporuna göre söz konusu finansman turu, Revolut’un değerini 33 milyar Dolara çıkardı. Bu, firmanın Birleşik Krallık’taki en yüksek değerlemeye sahip fintech firması olduğunu gösteriyor.

Binance indirim kodu

Revolut Nedir?

Şirket, geleneksel bankacılık hizmetlerinin çoğunu bir akıllı telefon uygulaması ile sağladığını iddia ediyor. Bu hizmetlere ek olarak Revolut, son birkaç yılda kripto para endüstrisine de yakından odaklanıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Kullanıcılar, doğrudan Revolut uygulamasında Bitcoin ve Ethereum gibi en büyük kripto paraların ticaretini yapabiliyor. Şirket, Mayıs 2021’de, İngiltere kullanıcılarının Bitcoin’lerini Ledger veya Trezor gibi başka bir üçüncü taraf cüzdanına çekmelerine de izin vereceğini duyurdu. Bu ayın başlarında, piyasanın en popüler kripto paralarından biri olan Dogecoin için ticaret hizmeti de Revolut’ta başlatıldı.

Şirketin ayrıca bilançosunda kripto para tuttuğu da bildiriliyor.

Revolut’un kripto para kitlesine hitap etme hamleleri, özellikle 2020 yılından bu yana ikiye katlanmış gibi görünüyor. CNBC’ye göre, 2020 Mart ayındaki çöküşten bu yana kripto para fiyatlarındaki istikrarlı artış Revolut’a 45 milyon Dolar kazandırdı.

Revolut, Londra’nın Fintech Sahnesine Öncülük Ediyor

33 milyar Dolarlık değerleme, Revolut’u İngiltere’deki en değerli fintech şirketi yapıyor. Eskiden Transferwise olan Wise, Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda 12 milyar Dolarlık bir değerleme bildirdi. Revolut’un doğrudan rakibi olan Monzo ise 1.7 milyar Dolarlık çok daha düşük bir değerleme ile mücadele ediyor.

İlgili Haber:  TradingView "Zaman Çizelgesi" Özelliğini Duyurdu

Üstelik ne Wise ne de Monzo kripto para ile doğrudan ilgilenmiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar