Revolut, 33 Milyar Dolarlık Değerlemesi ile İngiltere’nin Şimdiye Kadarki En Büyük Fintech Firması Oldu

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

SoftBank’ın Vizyon Fonu ve Tiger Global’den gelen yeni bir sermaye desteği ile Revolut, 33 milyar Dolarlık değerlemeye ulaştı.

blank

Haberin Özeti

  • Kripto para ticaret uygulaması Revolut, 33 milyar Dolarlık değerleme bildirdi.
  • Fintech firması, geçtiğimiz günlerde 800 milyon Dolarlık bir finansman turu düzenledi.

Popüler neobank ve kripto para ticaret uygulaması Revolut, Tiger Global Management ve SoftBank’s Vision Fund liderliğindeki bir finansman turunda 800 milyon Dolar topladı. Bugün yayınlanan bir Sky News raporuna göre söz konusu finansman turu, Revolut’un değerini 33 milyar Dolara çıkardı. Bu, firmanın Birleşik Krallık’taki en yüksek değerlemeye sahip fintech firması olduğunu gösteriyor.

blank

Revolut Nedir?

Şirket, geleneksel bankacılık hizmetlerinin çoğunu bir akıllı telefon uygulaması ile sağladığını iddia ediyor. Bu hizmetlere ek olarak Revolut, son birkaç yılda kripto para endüstrisine de yakından odaklanıyor.

Kullanıcılar, doğrudan Revolut uygulamasında Bitcoin ve Ethereum gibi en büyük kripto paraların ticaretini yapabiliyor. Şirket, Mayıs 2021’de, İngiltere kullanıcılarının Bitcoin’lerini Ledger veya Trezor gibi başka bir üçüncü taraf cüzdanına çekmelerine de izin vereceğini duyurdu. Bu ayın başlarında, piyasanın en popüler kripto paralarından biri olan Dogecoin için ticaret hizmeti de Revolut’ta başlatıldı.

Şirketin ayrıca bilançosunda kripto para tuttuğu da bildiriliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Revolut’un kripto para kitlesine hitap etme hamleleri, özellikle 2020 yılından bu yana ikiye katlanmış gibi görünüyor. CNBC’ye göre, 2020 Mart ayındaki çöküşten bu yana kripto para fiyatlarındaki istikrarlı artış Revolut’a 45 milyon Dolar kazandırdı.

Revolut, Londra’nın Fintech Sahnesine Öncülük Ediyor

33 milyar Dolarlık değerleme, Revolut’u İngiltere’deki en değerli fintech şirketi yapıyor. Eskiden Transferwise olan Wise, Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda 12 milyar Dolarlık bir değerleme bildirdi. Revolut’un doğrudan rakibi olan Monzo ise 1.7 milyar Dolarlık çok daha düşük bir değerleme ile mücadele ediyor.

Üstelik ne Wise ne de Monzo kripto para ile doğrudan ilgilenmiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Ripple (XRP), Amerikan Borsalarında Tekrar Listelenebilir Mi? Coinbase CEO’sundan Ripple’a Büyük Destek Geldi!

Coinbase CEO’su Armstrong, SEC ile olan savaşında Ripple’a destek verdiğini açıkladı ve XRP’nin Coinbase üzerinde tekrardan listelenebileceğine dair spekülasyonları...
Send this to a friend