Genel merkezi New York’ta bulunan dijital varlık platformu Fireblocks bugün, değeri 5 milyar doları aşan İngiltere merkezli bir ödeme hizmeti start up’ı olarak faaliyet gösteren Revolut’un, 13 milyon küresel perakende müşterisi için yeni kripto hizmetlerinin sunulmasını desteklemek için MPC tabanlı cüzdanını ve ağ altyapısını kullanacağını ilan etti.

Revolut hakkında kısa kısa

Revolut, hem bankacılık hizmetleri hem de eşler arası ödemelerle kripto para birimi takası sunan bir finansal hizmetler şirketi olarak biliniyor. Fireblocks ve Revolout arasındaki yeni iş birliği, MPC tabanlı kripto para birimi güvenliğini gelecekte gerçekleşecek dijital ödemeler için standart bir hale getirmeye yardımcı olabilme potansiyeli barındırıyor.

Fireblocks’un sunduğu çözüm, çok partili bilgi işlem tabanlı kriptografiyi çip seviyesinde izolasyon teknolojisi ile birleştirir. Fireblocks’ta genel müdürlük görevini yürüten Michael Shaulov yaptığı açıklamada, iki yöntemi birleştirmenin anahtar yönetimi sürecindeki tek hata noktasını ortadan kaldırdığına ve karşı tarafların işlemlerinin donanım tabanlı kimlik doğrulamasına olanak verdiğine dikkat çekti.

Revolut Kripto başkanından önemli açıklamalar

Revolut Kripto’da başkanlık makamını temsil eden Ed Cooper, “Pazar payımız ve dünya çapındaki varlığımız nedeni ile platformumuzun bu sektördeki en iyi kripto yönetimi çözümünden yararlanması çok önemli bir gelişme” açıklamasında bulundu. “Fireblocks’un sağladığı cüzdan altyapısına geçmek, içinde bulunduğumuz sektör son derece hızlı bir şekilde gelişmeye devam ettiği sürece, aynı şekilde olabildiğince hızlı, daha gelişmiş kripto özellikleri eklememize olanak sağlayacağından, diğer finansal uygulamalara göre bize rekabet üstünlüğü sağlıyor. Şimdi konu ile ilgili tüm bilgileri keşfetmek için Fireblocks ekibiyle yakın gelecekte müşterilerimize sunabileceğimiz yeni deneyim keşiflerinde bulunmak amacı ile yakın temas halinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Son söz Fireblocks CEO’sundan

Fireblocks CEO’su Michael Shaulov, “Fintech ve meydan okuyan bankalardan, özellikle de perakende kripto pazarına girmeye başlayanlardan muazzam miktarda bir talep ile karşı karşıya geldik,” dedi. “Kripto para birimine yatırım yapmaya hazırlanan bir sonraki bir milyar insan için güvenilir bir sistem altyapısı sağlayarak kripto para biriminin herkes tarafından benimsenmesinde Revolut’a yardımcı olmaktan büyük heyecan duyuyoruz,” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın