Rezervlerin 48 Saat İçinde %27 Düşmesiyle Bazı Borsalarda ETH Tükendi

Önemli Gelişmeler

Borsalarda tutulan Ethereum miktarı son iki gün içinde düşüş yaşarken CryptoQuant verileri şu anda sadece 8.1 milyon ETH’nin merkezi borsaların rezervlerinde bulunduğu gerçeğini ortaya çıkardı.

blank

ETH’nin borsalardan çıkış hızının, dün itibariyle merkezi platformlarda yer alan Ether rezervlerinde %10’luk bir düşüşe neden olduğunu kaydeden Nuggets News’ten Alex Saunders tarafından vurgulandı. Rezervlerin 24 saatte 11 milyondan 10 milyona indiğini bildiren Saunder, borsaların şu anki kuruyla 10 gün içinde ETH‘nin tükeneceği tahmininde bulundu.

blank

Bugün erken saatlerde Saunders, Ether rezervlerindeki düşüşün ek bir %20 oranında daha artış yaşadığını ve merkezileştirilmiş platformların önümüzdeki 48 saat içinde ETH’nin bitebileceğini öne sürmesine neden olduğunu belirtti.

Borsaların 48 saat içinde ETH’nin dışına çıkabileceğini ifade eden tweetinde Sanders, talebin tavan yaptığını, döviz rezervlerinin son birkaç saat içinde 10 milyondan 8 milyona yaklaşık olarak %20’lik bir düşüş sergilediğini ve uzun vadede 5 bin dolar, 10 bin dolar ve 20 bin dolar hedefleriyle birçok sahibin ellerindeki ETHleri 1-2 bin dolar aralığında satacağından şüpheli olduğunu söyledi.

Diğer veri sağlayıcıları da Mayıs 2020 ortalarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 14.1 milyonu etiketlediğinden bu yana döviz bakiyelerinin %42.5 düştüğünü tespit etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Ethereum için bir boğa koşusundan bahsedilebilir mi?

Glassnode’dan gelen veriler, merkezi borsalardaki Ether rezervlerinin Temmuz 2018’den beri bu kadar düşük olmadığı gerçeğini ortaya koydu. Bugün itibariyle, Ether’in dolaşımdaki arzının yalnızca %7’si borsalarda tutulması dikkat çekti.

Saunders, verileri Ether için tüm zamanların en yüksek seviyelerinde patlayıcı bir boğa koşusunun yakın olduğunu öne sürerek yorumlarken talebin BTC arzını aştığında ne olduğunu herkesin bildiğini belirtti ve 90 günde dört katına çıkıldığını hatırlattı.

CryptoQuant verileri, borsaların BTC rezervlerinin Mart 2020’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık üç milyondan bu yana %21 düştüğünü gösterdi. Bununla birlikte borsalardan çıkarılan Ethereum’daki son ivmenin, BTC’ninkinden çok daha fazla olduğu görüldü. Borsaların BTC rezervleri 21 Ekim’den bu yana sadece %4.5 düşerken, Bitcoin’in fiyatı kabaca 12.000 dolardan 40.000 dolara doğru %230 arttı.

Kripto piyasası veri toplayıcısı Into The Block, Ether’in şu anda neredeyse %9’luk bir alış-satış hacmi dengesizliği de dahil olmak üzere çok sayıda yükseliş sinyali sergilediğini açıkladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend