1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Rezervlerin 48 Saat İçinde %27 Düşmesiyle Bazı Borsalarda ETH Tükendi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Borsalarda tutulan Ethereum miktarı son iki gün içinde düşüş yaşarken CryptoQuant verileri şu anda sadece 8.1 milyon ETH’nin merkezi borsaların rezervlerinde bulunduğu gerçeğini ortaya çıkardı.

Binance indirim kodu

ETH’nin borsalardan çıkış hızının, dün itibariyle merkezi platformlarda yer alan Ether rezervlerinde %10’luk bir düşüşe neden olduğunu kaydeden Nuggets News’ten Alex Saunders tarafından vurgulandı. Rezervlerin 24 saatte 11 milyondan 10 milyona indiğini bildiren Saunder, borsaların şu anki kuruyla 10 gün içinde ETH‘nin tükeneceği tahmininde bulundu.

Binance indirim kodu

Bugün erken saatlerde Saunders, Ether rezervlerindeki düşüşün ek bir %20 oranında daha artış yaşadığını ve merkezileştirilmiş platformların önümüzdeki 48 saat içinde ETH’nin bitebileceğini öne sürmesine neden olduğunu belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Borsaların 48 saat içinde ETH’nin dışına çıkabileceğini ifade eden tweetinde Sanders, talebin tavan yaptığını, döviz rezervlerinin son birkaç saat içinde 10 milyondan 8 milyona yaklaşık olarak %20’lik bir düşüş sergilediğini ve uzun vadede 5 bin dolar, 10 bin dolar ve 20 bin dolar hedefleriyle birçok sahibin ellerindeki ETHleri 1-2 bin dolar aralığında satacağından şüpheli olduğunu söyledi.

Diğer veri sağlayıcıları da Mayıs 2020 ortalarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 14.1 milyonu etiketlediğinden bu yana döviz bakiyelerinin %42.5 düştüğünü tespit etti.

Ethereum için bir boğa koşusundan bahsedilebilir mi?

Glassnode’dan gelen veriler, merkezi borsalardaki Ether rezervlerinin Temmuz 2018’den beri bu kadar düşük olmadığı gerçeğini ortaya koydu. Bugün itibariyle, Ether’in dolaşımdaki arzının yalnızca %7’si borsalarda tutulması dikkat çekti.

Saunders, verileri Ether için tüm zamanların en yüksek seviyelerinde patlayıcı bir boğa koşusunun yakın olduğunu öne sürerek yorumlarken talebin BTC arzını aştığında ne olduğunu herkesin bildiğini belirtti ve 90 günde dört katına çıkıldığını hatırlattı.

İlgili Haber:  Elon Musk Etkisi Bitcoin İşlem Ücretlerini Rekor Seviyeye Taşıdı

CryptoQuant verileri, borsaların BTC rezervlerinin Mart 2020’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık üç milyondan bu yana %21 düştüğünü gösterdi. Bununla birlikte borsalardan çıkarılan Ethereum’daki son ivmenin, BTC’ninkinden çok daha fazla olduğu görüldü. Borsaların BTC rezervleri 21 Ekim’den bu yana sadece %4.5 düşerken, Bitcoin’in fiyatı kabaca 12.000 dolardan 40.000 dolara doğru %230 arttı.

Kripto piyasası veri toplayıcısı Into The Block, Ether’in şu anda neredeyse %9’luk bir alış-satış hacmi dengesizliği de dahil olmak üzere çok sayıda yükseliş sinyali sergilediğini açıkladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar