8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Gladyatör’ün Yönetmeni Ridley Scott, Ethereum’un Yükselişiyle İlgili Film Yapacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 4 ay önce

Binance indirim kodu

“Gladyatör” ve “Blade Runner 2049” gibi filmlerin arkasındaki prodüksiyon şirketi Scott Free Productions, Camila Russo’nun Ethereum’un kuruluşunu ve yükselişini anlattığı “The Infinite Machine” adlı kitabı sinemaya uyarlayacak.

Binance indirim kodu

Sinema ile ilgili içerikler ve haberler paylaşan Deadline’ın haberine göre, filmi Shyam Madiraju yazıp yönetecek, Ridley Scott ise yapımcılığını üstlenecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kitabın yazarı Russo yaptığı açıklamada, “İnternetten sonra en devrimci teknolojinin arkasındaki insanlar hakkındaki bu sürükleyici hikayeyi, uzun metrajlı filme dönüştürecek daha iyi bir ekip hayal edemiyorum” dedi.

2020 yazında yayınlanan “Sonsuz Makine” (İngilizce adıyla The Infinite Machine), Ethereum’un başlangıcından piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimine yolculuğunu kronikleştiren üç kitabın ilkiydi.

Scott Free, 1995 yılında kurulduktan sonra Hollywood’da önemli bir yapım firması haline geldi ve “Alien: Covenant” ve “The Martian” gibi Ridley Scott’ın yönettiği filmlerin yanı sıra yakın zamanda yayınlanan “Death on the Nile” gibi televizyon dizilerinin yapımcılığını da üstlendi.

Sonsuz Makine

Sonsuz Makine, Ethereum’un ilk kuruluş yıllarını ve geldiği noktayı en detaylı inceleyen eserlerden biridir.

Kitabın Amazon’daki tanıtımında şöyle yazıyor;

Herkes Bitcoin’i duymuştur, ancak çok azı ikinci en büyük kripto para birimi olan ve “bir sonraki internet” olarak müjdelenen Ethereum hakkında bilgi sahibidir.

Ethereum’un hikayesi, blok zincir teknolojisi ilk aşamalarındayken vaad ettiklerini gören, son derece yetenekli on dokuz yaşındaki bir otodidak olan Vitalik Buterin ile başlar. Buterin, kendisi gibi bir grup çılgın bilgisayar programcısını süper güçlü, küresel bir bilgisayar yapma arayışında kendisine katılmaya ikna eder. (Limenya notu: Ethereum’un kuruluş aşamasında Polkadot’un kurucusu Gavin Wood, Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson gibi isimler vardı)

Sonsuz Makine, Vitalik’in dahiyane fikrini tanıtıyor ve Ethereum’un kaotik kuruluş aşamalarını gözler önüne seriyor. Ardından, yeni uygulamalar için sonsuz uyarlanabilir bir altyapı sunan platformun ortaya çıkardığı parlak inovasyonu ve pervasız açgözlülüğü ve onun etrafını saran çılgınlığı iredliyor.

Finans gazetecisi ve kripto para uzmanı Camila Russo, kararsız bir vizyoner (Vitalik Buterin) tarafından isteksizce yönetilen bir hippi-anarşist ekibinin (Gavin Wood, Charles Hoskinson vb..) vahşi ve genellikle talihsiz maceralarını ayrıntılarıyla anlatıyor ve internet için bu yeni altyapının hem dönüşümü hem de dolandırıcılığı nasıl teşvik ettiğini ve bazılarını nasıl milyonerlere dönüştürdüğünü ortaya koyuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar