10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.9 C
İstanbul

Rio de Janeiro Bitcoin’e Yatırım Yapma Kararı Aldı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin’in kurumsal ve devletler nezdinde adaptasyonu hızla devam ediyor.

Binance indirim kodu

Rio de Janeiro belediye başkanı Eduardo Paes, şehrin hazinesinin %1’ini kriptoya yatıracağını duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Brezilya haber kuruluşu O Globo’nun haberine göre Rio de Janeiro belediye başkanı Eduardo Paes, şehrin hazinesinin %1’ini kripto para birimlerine yatırma sözü verdi.

Paes, Miami Belediye Başkanı Francis Suarez ile birlikte Rio İnovasyon Haftası kapsamında yaptığı konuşmada, “Kripto Rio” adını verdikleri programı başlatacaklarını ve hazinenin %1’ini kripto paralara yatıracaklarını belirtti.

Gazetenin haberine göre ayrıca Rio de Janeiro’lu yetkililer şehri kripto endüstrisi için bir merkeze dönüştürmeyi planlıyor.

Yapılan açıklamada ayrıca Bitcoin ile yapılacak ödemelerde vergi indirimi olasılığının da değerlendirildiği belirtildi.

Geçen Ekim ayında, Brezilya meclisi dijital paraları düzenleyen bir yasa tasarısını onaylamıştı.

Rio de Janeiro – Miami

Geçen sene Şubat ayında, Miami, şehrin bazı rezervlerinin Bitcoin’e yatırılıp yatırılmayacağını değerlendirmek için bir öneriyi hazırlamıştı.

Bitcoin’e son derece sıcak bakan Miami Belediye Başkanı Suarez, “Kripto paralar hızla büyüyen bir endüstri ve bu piyasada büyük bir dev değişim görmenin eşiğindeyiz” demişti.

Ancak şu ana kadar Miami bu taslağı resmileştirmedi. Rio de Janeiro’nun %1’lik yatırım planı gerçekleşirse, Miami’nin bu alanda ilk şehir olma hayalleri suya düşebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar