25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Rio de Janeiro Bitcoin’e Yatırım Yapma Kararı Aldı!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son güncelleme: 2 hafta önce

Binance indirim kodu

Bitcoin’in kurumsal ve devletler nezdinde adaptasyonu hızla devam ediyor.

Binance indirim kodu

Rio de Janeiro belediye başkanı Eduardo Paes, şehrin hazinesinin %1’ini kriptoya yatıracağını duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Brezilya haber kuruluşu O Globo’nun haberine göre Rio de Janeiro belediye başkanı Eduardo Paes, şehrin hazinesinin %1’ini kripto para birimlerine yatırma sözü verdi.

Paes, Miami Belediye Başkanı Francis Suarez ile birlikte Rio İnovasyon Haftası kapsamında yaptığı konuşmada, “Kripto Rio” adını verdikleri programı başlatacaklarını ve hazinenin %1’ini kripto paralara yatıracaklarını belirtti.

Gazetenin haberine göre ayrıca Rio de Janeiro’lu yetkililer şehri kripto endüstrisi için bir merkeze dönüştürmeyi planlıyor.

Yapılan açıklamada ayrıca Bitcoin ile yapılacak ödemelerde vergi indirimi olasılığının da değerlendirildiği belirtildi.

Geçen Ekim ayında, Brezilya meclisi dijital paraları düzenleyen bir yasa tasarısını onaylamıştı.

Rio de Janeiro – Miami

Geçen sene Şubat ayında, Miami, şehrin bazı rezervlerinin Bitcoin’e yatırılıp yatırılmayacağını değerlendirmek için bir öneriyi hazırlamıştı.

Bitcoin’e son derece sıcak bakan Miami Belediye Başkanı Suarez, “Kripto paralar hızla büyüyen bir endüstri ve bu piyasada büyük bir dev değişim görmenin eşiğindeyiz” demişti.

Ancak şu ana kadar Miami bu taslağı resmileştirmedi. Rio de Janeiro’nun %1’lik yatırım planı gerçekleşirse, Miami’nin bu alanda ilk şehir olma hayalleri suya düşebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend