9 Ağustos 2022, Salı
30.6 C
İstanbul

Riot Blockchain, Bitcoin Üretim Kapasitesini %80 Arttırdığını Açıkladıktan Sonra Hisseleri Uçuşa Geçti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Riot Blockchain, şirketin Bitcoin madenciliği kapasitesini %80 oranında arttırdığını duyurmasından ve Bitcoin’in de 60.000 barajını tekrar geçmesinden dolayı Pazartesi gününe, hisse senetlerinde %12’lik bir değer yükselişi ile başladı.

Binance indirim kodu

Pazartesi günü sabahının erken saatlerinde yapılan bir basın açıklamasına göre Riot Blockchain, 2021 yılının Mart ayında 187 Bitcoin üretti. Bu da, geçtiğimiz yıl, Bitcoin’in ödül yarılanmasından önce, şirketin ürettiği Bitcoin miktarından %80 daha fazla bir rakama tekabül ediyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin yarılanması Bitcoin madenciliği sonucunda madencilere verilen ödül miktarının yarı yarıya düşmesi anlamına geliyor. Son yarılanma 11 Mayıs 2020’de gerçekleşmişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin ödüllerinin yarılanmasına rağmen şirketin Bitcoin üretiminde %80 yükseliş göstermesi, Riot Blockchain’in Bitcoin madenciliği alanında liderliği ne kadar istediğini de kanıtlıyor.

Riot Blockchain, 2021 yılının ilk üç ayında 491 Bitcoin üretmeyi başardı. Bu da, yarılanma öncesi, 2020 yılının ilk çeyreğinde gerçekleşen 281 Bitcoin’lik üretimin %75 fazlasına denk geliyor.

Şirketten alınan verilere göre Riot Blockchain, şu anda bilançosunda 1.565 adet Bitcoin bulunduruyor. Bu Bitcoin’lerin güncel yaklaşık değeri ise 94 milyon dolar.

Riot Blockchain Bitcoin Üretme Kapasitesine Yatırım Yapmayı Sürdürüyor

Riot’un bu yükselen Bitcoin üretme kapasitesi, şirketin Kuzey Amerika’nın en büyük Bitcoin madenciliği tesisi olan Whinstone tesisini 650 milyon dolara satın aldığını açıklamasından sonra duyuruldu.

Riot ayrıca 7 Nisan’da yaptığı duyuruda, Bitmain’den toplam 138.5 milyon dolar değerindeki 42.000 adet S19j Antminer Bitcoin madenciliği donanımını satın aldığını söylemişti.

Şirket, 2022’nin dördüncü çeyreğinde, yaklaşık 81.146 adet Antminer donanımına ve toplamda saniyede 7.7 exahash  (EH/s) hash rate kapasitesine sahip olmayı hedeflediğini açıklamıştı.

Riot Blockchain ayrıca yakın zamanda Megan Brooks’u COO mevkisine, Phil McPherson’u sermaye piyasaları başkan vekilliğine ve Ryan Werner’ı da finans başkan vekilliğine getirerek yönetici takımına yeni bir soluk kazandırmıştı.

İlgili Haber:  Pizza Hut Venezuela, Bitcoin'le Yapılan Ödemeleri Kabul Etme Kararı Aldı

HC Wainwright & Co da, Riot Blockchain hisseleri üzerindeki alış tavsiyesini yinelemiş ve 1 Nisan’da yaptığı açıklamada şirketin hisseleri için 64 dolarlık bir fiyat hedefi düşündüğünü söylemişti.

Riot hisseleri Pazartesi günü itibariyle %8.75 kadar bir yükselişle işlem görüyor.

Riot Blockchain, en son yaptığı Whinstone Bitcoin madenciliği tesisi satın alımıyla beraber Bitcoin madenciliği alanında lider konuma yükselmişti. Riot Blockchain’in müşterileri arasında bazı kurumsal firmalar da bulunuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar