Ripple 2020’nin 3. Çeyreğinde 46 Milyon Dolarlık XRP Aldı

Son güncelleme: 2 ay önce

Ripple, tokenin toplam arzının önemli bir kısmına sahip olmasına rağmen piyasadan XRP satın almaya devam ediyor.

Haberin Özeti

  • Ripple, 2020’nin 3. çeyreğinde 46 milyon Dolara yakın XRP satın aldı.
  • Ripple daha önce XRP satın alma faaliyeti gösterdiğini söylemişti.
  • Ripple, satın alma işleminin sağlıklı pazarları desteklemek için dizayn edildiğini belirtti.

XRP kripto para birimine odaklanan Ripple şirketi, dün yaptığı açıklamada, bu yılın 3. çeyreğinde 50 milyon Doların biraz altında bir değerde XRP satın aldığını duyurdu. Ripple şirketinin diğer şirketlere satılmak üzere kendi emanet hesaplarında büyük bir XRP arzına sahip olduğu biliniyor. Söz konusu sahip olunan miktarın tüm XRP arzının neredeyse yarısına denk geldiği tahmin ediliyor.

Ripple, yayınlanan piyasa raporunda “Bir XRP sahibi olarak, proaktif iletişimden ve şeffaflıktan sorumlu bir paydaş olduğumuza inanıyoruz.” dedi.

Satın Alma Kararı Sürpriz Değil

Şirketin bu yılın başlarındaki faaliyetleri göz önüne alındığında, söz konusu satın alma işlemi bir sürpriz olarak değerlendirilmiyor. Ripple, 2020’nin 2. Çeyreğine ilişkin XRP Piyasaları Raporunda da XRP satın alma faaliyeti gösterdiğini belirtmişti.

Ripple’ın XRP kripto para birimi satın alma kararının, “sağlıklı pazarları desteklemek” için hayata geçirildiği savunuldu. Söz konusu miktarın kısa vadede, “Line of Credit” betası için bir ürün çözümü işlevi görebileceği belirtildi.

Ripple’ın “Line of Credit”i (Kredi Hattı), RippleNet’teki yeni bir beta hizmetidir. Söz konusu hizmet, müşterilerin talep üzerine sermaye sağlamak için isteğe bağlı likidite (ODL) kullanmasına olanak tanır. Bu çözüm, müşterilere XRP’yi Ripple’dan direkt olarak krediyle satın alma fırsatı sunar ve bu da ön sermaye sağlar. Ripple, bunun iş performanslarının hızlanmasına ve ölçeklenmesine yardımcı olabileceğini öne sürüyor.

  XRP Dostu Londra, Ripple’ın Yeni Evi Olabilir

ODL Satışlarında Büyük Artış Yaşandı

Uzun vadede Ripple, XRP likiditesini söz konusu ODL yeteneklerini geliştirmek için kullanacağını dile getiriyor.

Üçüncü çeyrekte Ripple’ın ODL ile ilgili satışlara odaklanması da rakamlarla daha belirgin hale geliyor. Şirket tarafından sağlanan bir satış özeti tablosuna göre Ripple, ODL satışlarında 81 milyon Dolar kazandı ve bu, önceki çeyrekte yapılan 32 milyon Dolarlık satışın bir hayli üzerinde bir değer olarak dikkat çekiyor.

Facebook Yorumları
KAYNAKDecrypt
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bir Cevap Yazın