2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Ripple 2020’nin 3. Çeyreğinde 46 Milyon Dolarlık XRP Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Ripple, tokenin toplam arzının önemli bir kısmına sahip olmasına rağmen piyasadan XRP satın almaya devam ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ripple, 2020’nin 3. çeyreğinde 46 milyon Dolara yakın XRP satın aldı.
  • Ripple daha önce XRP satın alma faaliyeti gösterdiğini söylemişti.
  • Ripple, satın alma işleminin sağlıklı pazarları desteklemek için dizayn edildiğini belirtti.

XRP kripto para birimine odaklanan Ripple şirketi, dün yaptığı açıklamada, bu yılın 3. çeyreğinde 50 milyon Doların biraz altında bir değerde XRP satın aldığını duyurdu. Ripple şirketinin diğer şirketlere satılmak üzere kendi emanet hesaplarında büyük bir XRP arzına sahip olduğu biliniyor. Söz konusu sahip olunan miktarın tüm XRP arzının neredeyse yarısına denk geldiği tahmin ediliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ripple, yayınlanan piyasa raporunda “Bir XRP sahibi olarak, proaktif iletişimden ve şeffaflıktan sorumlu bir paydaş olduğumuza inanıyoruz.” dedi.

Satın Alma Kararı Sürpriz Değil

Şirketin bu yılın başlarındaki faaliyetleri göz önüne alındığında, söz konusu satın alma işlemi bir sürpriz olarak değerlendirilmiyor. Ripple, 2020’nin 2. Çeyreğine ilişkin XRP Piyasaları Raporunda da XRP satın alma faaliyeti gösterdiğini belirtmişti.

Ripple’ın XRP kripto para birimi satın alma kararının, “sağlıklı pazarları desteklemek” için hayata geçirildiği savunuldu. Söz konusu miktarın kısa vadede, “Line of Credit” betası için bir ürün çözümü işlevi görebileceği belirtildi.

Ripple’ın “Line of Credit”i (Kredi Hattı), RippleNet’teki yeni bir beta hizmetidir. Söz konusu hizmet, müşterilerin talep üzerine sermaye sağlamak için isteğe bağlı likidite (ODL) kullanmasına olanak tanır. Bu çözüm, müşterilere XRP’yi Ripple’dan direkt olarak krediyle satın alma fırsatı sunar ve bu da ön sermaye sağlar. Ripple, bunun iş performanslarının hızlanmasına ve ölçeklenmesine yardımcı olabileceğini öne sürüyor.

İlgili Haber:  Dünyanın En Zengin Kişilerinden Salinas, Twitter Biyografisine “Bitcoin” Yazdı

ODL Satışlarında Büyük Artış Yaşandı

Uzun vadede Ripple, XRP likiditesini söz konusu ODL yeteneklerini geliştirmek için kullanacağını dile getiriyor.

Üçüncü çeyrekte Ripple’ın ODL ile ilgili satışlara odaklanması da rakamlarla daha belirgin hale geliyor. Şirket tarafından sağlanan bir satış özeti tablosuna göre Ripple, ODL satışlarında 81 milyon Dolar kazandı ve bu, önceki çeyrekte yapılan 32 milyon Dolarlık satışın bir hayli üzerinde bir değer olarak dikkat çekiyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar