12 Ağustos 2022, Cuma
23.7 C
İstanbul

Ripple, ABD Eski Hazine Sorumlusunu İşe Aldı: SEC Davasının Seyri Değişebilir mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto ödeme firması Ripple ayrıca yeni bir CFO seçtiğini de duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ABD’deki Obama başkanlığı döneminin hazine sorumlusu Rosie Rios, Ripple’ın yönetim kuruluna katıldı.
  • Ripple, ayrıca Kristina Campbell’ın da şirketin yeni CFO’su olduğunu açıkladı.
  • Haberler, SEC ve Ripple arasında gittikçe kızışan bir dava sürecinin ortasında geliyor.

En büyük kripto paralardan XRP’nin arkasındaki blockchain teknoloji şirketi olan Ripple, ABD eski Hazine Sorumlusu Rosie Rios’u yönetim kuruluna dahil ettiğini duyurdu.

Binance indirim kodu

Ripple’a Yeni CFO

Şirket ayrıca PayNearMe ve Green Dot’ta önemli deneyimlere sahip bir yönetici olan Kristina Campbell’ın da yeni CFO olarak seçildiğini açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Haberler, şirket için oldukça çalkantılı bir dönemde geliyor. Ripple ve üst düzey yöneticilerinden ikisi, XRP satışlarının 1.3 milyar Dolarlık kayıtsız menkul kıymet satışı olduğu suçlamasıyla geçtiğimiz aylarda SEC tarafından dava edildi.

Rios haberlerin duyulmasının hemen ardından yaptığı açıklamada, “Ripple, küresel olarak ödemeleri kolaylaştırmak için önemli ve meşru bir rolde kripto paranın nasıl kullanılacağına dair en iyi örneklerden biridir.” dedi.

Hiç şüphe yok ki; bu açıklamadaki “meşru” kelimesi Rios tarafından özenle seçilmiştir. Ripple son haftalarda SEC’e karşı küçük ama önemli mahkeme zaferleri kazandı. Şirket, son olarak, davayı tamamen reddetmek için bir dilekçe verdi.

XRP’nin Yükselişi

XRP, Ripple’ın kurucuları tarafından yaratıldı ve başlangıçta bankaların ve diğer finans kurumlarının para transferine yardımcı olmanın bir yolu olarak tasarlandı. Son 10 yılda XRP, kripto endüstrisindeki en değerli tokenlerden biri haline geldi. Yatırımcıların potansiyel bir Ripple halka arzı hakkında spekülasyon yapmaya başlamasıyla bu hafta başında XRP fiyatı %17 oranında arttı.

Kriptoya sadık kişiler SEC davasını önemsemezken, Ripple’ın iş ortakları bunu kesinlikle önemsiyor. Geçtiğimiz aylarda XRP, çoğu büyük kripto borsasından çıkarıldı. Ayrıca banka havale hizmeti MoneyGram, Mart ayında Ripple ile olan ortaklığını sona erdirdiğini duyurdu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar