Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Ripple, Mercy Corps’un önümüzdeki on yılda 10 milyon kişiye dijital finansal çözümler sunmasına yardımcı olacak.

Binance indirim kodu

Ripple, savunmasız kitleler adına ekonomik fırsatlar yaratmaya yardımcı olmak için Mercy Corps’a 10 milyon dolar katkıda bulunacak. Fonlar, banka dışı insanların “fintech devriminde geride kalmamalarını” sağlamaya yönelik olacak. Bu girişim aynı zamanda küresel Güney ve Latin Amerika’da bulunan fintech girişimlerine yapılan yatırımları da içeriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Blockchain destekli havale ağı Ripple’ın Ekim 15 tarihli açıklamasına göre; “savunmasız kitleler için ekonomik fırsatlar yaratma” konusunda uzmanlaşmış bir Sivil Toplum Kuruluşu (STK) olan Mercy Corps’a, milyonlarca banka dışı kişiye dijital finans getirmek için, 10 milyon dolar katkıda bulunacak.

“Mevcut finansal sistem parçalanmış, modası geçmiş ve dışlayıcı, çünkü 1,7 milyar insanı banka dışı bırakıyor ve orantısız olarak kadınları dışlıyor.

Mercy Corps Ventures’in kıdemli Genel Müdürü Scott Onder, gelişmekte olan fintech, kripto ve blockchain teknolojileri kökten dönüştürme potansiyeline sahip, fakat eğer ihtiyaçları bu yeni teknolojilerin tasarım ve uygulmasında dikkate alınmazsa, dünyanın en savunmasız insanları için ciddi riskler var”, dedi.

Sivil Toplum Kuruluşu’nun küresel kaynaklarını kullanmayı ve “topluluk seslerinin duyulmasını ve savunmasız kitlelerin, fintech devriminde geride kalmamasını sağlamak için onlara ulaşmayı planladığını” da sözlerine ekledi.

Sosyal girişimlere odaklanan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Ripple ve Rippleworks, STK’ların dağıtık defterler, dijital varlıklar ve kripto para birimleri de dahil olmak üzere “dijital finansal teknolojilerden yararlanan çözümler” uygulamasına yardımcı olacak. Bu üç yıllık girişim sırasında, kuruluşlar “gelişmekte olan pazarlarda çok sayıda insanı küresel ekonomiye dahil etmeyi” planlıyorlar.

Ripple ve Mercy Corps Ventures, bir süredir çeşitli pilot projeler üzerinde çalışıyor ve küresel Güney ve Latin Amerika erken aşama fintech girişimlerine yatırım planlıyor.

İlgili Haber:  DeFi Projeleri - A'dan Z'ye Tüm DeFi Projelerinin Listesi, Ekip Bilgileri ve Açıklamalar

Ripple’ın katkısı, önümüzdeki on yıl içinde 10 milyon kişiye ulaşmak amacıyla Mercy Corps’un saha personelinin “bu bölgelerde karşılaşılan finansal zorlukları ele almasına ve dijital finansal çözümler uygulamasına” yardımcı olacak çeşitli eğitim programlarına aktarılacak.

Decrypt’in bildirdiği üzere Ripple ayrıca, herhangi bir blockchain’in yenilenebilir enerji satın alarak karbondan arındırılmasına ve karbon emisyonlarını dengelemesine izin verecek bir araç olan EW Zero’yu geliştirmek için, son zamanlarda blockchain tabanlı ve kar amacı gütmeyen Energy Web Foundation ile birlikte çalıştı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?