17.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Ripple (XRP) CEO’su Brad Garlinghouse, Dogecoin’i (DOGE) Yerden Yere Vurdu!

Önemli Gelişmeler

CNBC tarafından aktarılan bilgilere göre, Abu Dabi’deki bir etkinlikte, XRP’nin arkasındaki şirket olan Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, Dogecoin’den (DOGE) hoşlanmadığını açıkladı.

blank

Ripple CEO’su Dogecoin’e Ateş Püskürdü

Garlinghouse, yaptığı açıklamalarında, Dogecoin’in sahip olduğu enflasyon dinamikleri ve sınırsız arzı nedeniyle DOGE’un kripto para piyasası için iyi olmadığını söyledi. Garlinghouse, bir Bitcoin parodisi olan DOGE’un kripto para piyasası için iyi olmadığını düşünüyor: “Tartışmalı bir konu olsa da, Dogecoin’in kripto para piyasası için iyi bir şey olduğu konusunda ikna olmuş değilim.

blank

Küresel enflasyon oranları Bitcoin fiyatını yukarı çekse de Ripple CEO’sunun DOGE hayranları için bir uyarısı var: “DOGE’un sahip olduğu bazı enflasyon dinamikler, benim bu kripto paraya karşı mesafeli durmama neden oluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Garlinghouse, Dogecoin’in sirkülasyonda bulunan coin arzı miktarı konusunda bir sınırlama olmadığını söyledi ve bu durum nedeniyle DOGE’un, 21 milyon adet arz ile sınırlı olan Bitcoin gibi kripto paralara göre çok büyük farklılıkları olduğunu ifade etti: “Bu kripto para bir şaka olarak hayata geçmişti. Bunun ardından Elon Musk gibi yüksek profilli insanlar tarafından bu kripto paraya bir miktar momentum kazandırıldı.

Garlinghouse, Bu Düşüncelerine Rağmen Kripto Para Piyasasıyla İlgili İyimser

Garlinghouse her ne kadar DOGE hakkında şüpheci bir yaklaşım sergilese de, genel kripto para piyasası ile ilgili halen oldukça iyimser olduğunu açıkladı.

DOGE, 2021 yılının en başarılı kripto paralarından biri olarak dikkat çekiyor ve bu başarısıyla birlikte altcoin, bu yılın erken dönemlerinde piyasa değeri olarak dünyanın en büyük 10 kripto parası arasına girmeyi başarmıştı. Bu yazının yazıldığı anlarda 0.22 dolardan işlem gören kripto para, yılın başından bu yana %6.000 değer kazandı ve bununla birlikte şu anda dünyanın en büyük onuncu kripto parası olarak biliniyor.

İlgili Haber:  SEC ve Ripple Davasında Yeni Gelişme

DOGE’un bu başarısının önemli bir kısmı, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter üzerinden DOGE’a gösterdiği desteğe atfedilebilir. Bununla birlikte son zamanların gözde coinlerinden biri olan Shiba Inu da, DOGE’u taklit eden bir kripto para olmasına rağmen kısa bir süreliğine de olsa dünyanın en büyük kripto paraları arasında DOGE’u geride bırakmayı başarmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend