1 Ekim 2022, Cumartesi
22.9 C
İstanbul

Ripple CEO’su SEC Davası ile İlgili İyimser Olduğunu Söyledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Cuma günü yaptığı açıklamada ABD’de kripto paraların regülasyonları konusunda daha fazla netliğe ihtiyaç olduğunu söyledi: “Singapur ve hatta Kore’nin bazı bölgelerindeki piyasalarda, kripto paralar ile ilgili oluşturulan regülasyon altyapısı için bu bölgelerdeki yöneticileri kutluyorum.”

Binance indirim kodu

Garlinghouse ardından ise ABD’nin bu konudaki tutumuyla ilgili hayal kırıklığı yaşadığını belirtti. Garlinghouse’a göre, bu tür bir regülasyon altyapısı yatırımcılara kripto paralara yatırım yapmaları konusunda daha fazla netlik sağlayabilir.

Binance indirim kodu

Ripple CEO’su Yeni Gelişmeler ile İlgili İyimser

Brad Garlinghouse’un liderlik ettiği San Francisco merkezli blockchain startup şirketi Ripple, geçtiğimiz Aralık ayından bu yana SEC ile bir tür savaş veriyor. Yetkililer, Garlinghouse ve Ripple’ın diğer kurucusu olan Chris Larsen’i, XRP tokeni satışlarından illegal bir şekilde 1.3 milyar dolar toplamakla suçluyor. SEC’e göre Ripple, bir kripto para değil bir tür menkul kıymet olarak tanımlanıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Garlinghouse şu ana kadarki gelişmeler ile ilgili iyimser olduğunu ancak yine de bütün bu yaşananlar yüzünden hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

SEC daha önce mahkemeden, XRP’nin sirkülasyonun yasaklanmasını, şirketin kazançlarını iade etmesini ve üstüne de ek olarak ceza ödemesini istemişti. Bu gelişmelerden sonra Ripple piyasasında kötümser bir tablo hakim olmuştu ve birçok kripto para borsası Ripple’ı, satışını yaptığı kripto paralar arasından çıkarmıştı.

Ripple’da Kötümser Tablo Geride Kaldı

Ancak bu kötümser tablo, kıdemli analizci ve kripto para uzmanı Victor Argonov’a göre, 2021 yılının bahar ayları itibariyle değişti. Mahkeme Ripple’ın, SEC’in elindeki resmi belgeleri inceleyebileceğine hükmetti ve SEC’in Ripple’ı neden Bitcoin ya da Ethereum gibi bir kripto para değil de menkul kıymet olarak gördüğünü açıklamasını istedi.

Argonov’a göre şu anda birçok yatırımcı Ripple’ın bu mahkemeyi kazanacağını ya da sadece bir para cezasıyla kurtulacağını düşünüyor: “Gördüğümüz gibi, kripto paraların hukuki statüsü aslında hala tartışmalı olmayı sürdürüyor. Mahkemeler, istedikleri zaman bir kripto parayı menkul kıymet ya da başka bir tür varlık olarak tanıyabiliyor. Aslında bunun en güzel örneğini Donald Trump döneminde Libra ve TON’a uygulanan tedbirlerde görmüştük. Ancak Joe Biden yönetimiyle birlikte kripto paralara daha yumuşak bir tavır sergilenmesi bekleniyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar