16.6 C
İstanbul
3 Aralık 2021, Cuma

Ripple CEO’su: “SEC Davası Olmasaydı Ethereum XRP’yi Geçemezdi!”

Önemli Gelişmeler

21 Ekim tarihinde DC Fintech Week sanal konferasında konuşan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse bir kez daha XRP’yi savundu. Ünlü CEO’ya göre, denetleyici mekanizmanın belirsizliği nedeniyle, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto paraları sıralamasında Ethereum’un XRP’yi geçmesine zemin hazırladı.

blank

Ripple CEO’su Ethereum’un SEC Sayesinde XRP’yi Geçtiğini İddia Etti

Garlinghouse, XRP’nin Ethereum’un önüne geçerek dünyanın en büyük altcoini olduğu zamanlardan bahsediyor. Bu yaşananlar 2018 yılında gerçekleşmişti. O zamanlar Ripple tokeni, haftalık olarak bir yükseliş patlaması yaşaması ile birlikte yaklaşık olarak %89 değer kazanmış ve Ethereum’u geride bırakarak dünyanın en büyük ikinci kripto parası haline gelmişti.

blank

Ancak buna rağmen, Ethereum ve Blockchain’inin sürekli olarak büyümesi ve ardı ardında rekorlar kırması ile birlikte XRP fiyatı bir daha Ethereum’u geçememişti. Ripple’ın tokeni bir gerileme sürecine girmiş ve dünyanın en büyük kripto paraları sıralamasında yedinci sıraya kadar düşmüştü. Piyasa değeri kısa bir süre önce bankacılık devi JPMorgan’ı geride bırakan ETH ise ikinci sıradaki yerine sıkı sıkıya sarıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Ancak Garlinghouse, denetimsel netlik konusundaki sorunlar ile birlikte ETH’nin Ripple tokenini sollayabildiğini belirtti: “Son birkaç yıldır XRP dünyanın en değerli ikinci dijital para birimiydi. Ancak SEC’in bir anlamda dolaylı yoldan ETH’ye geçiş izni vermesiyle birlikte Ethereum fiyatında da bir fırlama yaşandı. Denetimsel netsizlik de durumu kötüleştirdi.

Garlinghouse ayrıca, piyasanın kazananları ve kaybedenlerini denetleyici kurumlar yerine piyasa etkenlerinin belirlemesi gerektiğini söyledi. Garlinghouse ayrıca Ethereum’un bir menkul kıymet olup olmadığına dair bir cevap vermeyi reddeden SEC başkanı Gary Gensler’ı eleştirdi ve ABD’deki mevcut menkul kıymetler yasalarının güncelliğini yitirdiğini iddia etti. Garlinghouse ayrıca ekledi: “Eğer yasalar onların dedikleri gibi çok netse hadi Ethereum’un bir menkul kıymet olup olmadığına dair size yöneltilen soruları cevaplayın.”

İlgili Haber:  İsmini Açıklamayan Bir Kişi, Pennsylvania Üniversitesine 5 Milyon Dolarlık Bitcoin Bağışında Bulundu

Garlinghouse ayrıca, SEC’in Ripple’a karşı açtığı dava ile ilgili olarak sürekli bir şekilde çalışmalar yapan, kendi deyimiyle “Twitter dedektiflerine” ayrıca teşekkür etti. Garlinghouse gerçekleştirdiği söyleşisinde tekrar tekrar ABD’ki yasaların net olmamasına dair eleştirilerini aktardı. Ayrıca Garlinghouse, Çin’in kripto paralar karşı tutunduğu düşmanca tavrın da uzun vadede mantıklı olmadığını belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

1 YORUM

  1. bu kadar arzı olan bir XRP nin merkeziyetli olması ayrı bir sorun! O kadar yolsuzluk hırsızlık ayrı bir sorun! küresel üst mekanizma denilen yamyam tayfası eliyle ETH nin ve BTC nin SEC eliyle bilinçli bir şekilde ön plana çıkarılması ve XRP nin durdurulması zaten besbelli!…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend