17.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Ripple CEO’su: “SEC ile XRP Arasındaki Dava İyi Yönde Gidiyor. Dava Sonucu…”

Önemli Gelişmeler

CNBC sunucusu Dan Murphy ile gerçekleştirdiği röportajda Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD’li denetleyici SEC ile aralarında olan hukuk savaşında iyi ilerlemeler kaydettiklerini bildirdi.

blank

Ripple, SEC Davasında XRP Lehine İyi İlerlemeler Kaydetti, Sonucun Bir Sonraki Yıl Çıkması Bekleniyor

Ripple ile SEC arasında neler olduğunu hepimiz biliyoruz. Bununla birlikte Ripple, piyasada oldukça ses getiren bir teknoloji şirketi olmasıyla tanınıyor. Ripple çok sayıda diğer şirket ile işbirliği yaparak güçlü bir sınırlar arası ödeme koridoru oluşturmayı amaçlamıştı.

blank

XRP’nin teknolojisi, bankaların ve diğer finansal hizmet şirketlerinin sınırlar arası ödemelerini daha hızlı ve daha düşük maliyetler ile yapmasını amaçlıyor. Şirket ayrıca, XRP’nin sınırlar arası ödeme aracı olarak kullanılmasını sağlayan, On-Demand Liquidity (ODL) adı verilen bir hizmete daha sahip.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Diğer taraftan XRP, 2017 sonu ve 2018 yılındaki kripto para krizinde, BTC ve ETH’yi takip ederek 3.4 dolara fırlamış ve kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmıştı. O zamandan bu yana çok ciddi düşüşler kaydeden kripto para, son kripto rallisinde ise %370 değer kazandı. Altcoinin fiyatını etkileyen faktörlerin başında ise SEC geliyor. Garlinghouse, XRP ile ilgili davanın önümüzdeki yıl içerisinde sona ereceğini umduğunu söyledi: “Yavaş ilerleyen hukuki sürece rağmen oldukça iyi bir ilerleme gözlüyoruz. Yargıç tarafından sorulan sorular oldukça iyi noktalara parmak basıyor. Bence artık yargıç da bu olayın sadece Ripple ile ilgili olmadığını ve daha büyük etkilere sahip olduğunun farkına vardı.

SEC, daha önce yaptığı açıklamalarında, Ripple’ın XRP ile arasında bulunan ilişki ile ilgili endişelerini dile getirmişti. Denetleyici kurum, şirketi ve bu şirketin yöneticilerini, kayıt dışı bir şekilde 1.3 milyar dolarlık menkul kıymet satışı yapmakla suçlamıştı. Şirket ise, kripto paralarının bir menkul kıymet olarak sınıflandırılmaması gerektiğini ve böyle bir sınıflandırmanın çok daha fazla denetimsel inceleme gerektirdiğini düşünüyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Balinaları Noel'den Bu Yana Daha Agresif Bir Şekilde Satın Alıyor

Bununla birlikte, geçtiğimiz yıldan bu yana adeta patlama yaşayan kripto paralara denetimsel baskı da artıyor. Piyasa halen büyük oranda denetime tabii tutulmuyor. Garlinghouse’a göre, Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya, Singapur ve İsviçre kripto para regülasyonu alanında liderliği alırken Çin ve Hindistan ise sektörü baskılamayı tercih etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend