5 Ağustos 2022, Cuma
28.6 C
İstanbul

Ripple CEO’su: “SEC ile XRP Arasındaki Dava İyi Yönde Gidiyor. Dava Sonucu…”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

CNBC sunucusu Dan Murphy ile gerçekleştirdiği röportajda Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD’li denetleyici SEC ile aralarında olan hukuk savaşında iyi ilerlemeler kaydettiklerini bildirdi.

Binance indirim kodu

Ripple, SEC Davasında XRP Lehine İyi İlerlemeler Kaydetti, Sonucun Bir Sonraki Yıl Çıkması Bekleniyor

Ripple ile SEC arasında neler olduğunu hepimiz biliyoruz. Bununla birlikte Ripple, piyasada oldukça ses getiren bir teknoloji şirketi olmasıyla tanınıyor. Ripple çok sayıda diğer şirket ile işbirliği yaparak güçlü bir sınırlar arası ödeme koridoru oluşturmayı amaçlamıştı.

Binance indirim kodu

XRP’nin teknolojisi, bankaların ve diğer finansal hizmet şirketlerinin sınırlar arası ödemelerini daha hızlı ve daha düşük maliyetler ile yapmasını amaçlıyor. Şirket ayrıca, XRP’nin sınırlar arası ödeme aracı olarak kullanılmasını sağlayan, On-Demand Liquidity (ODL) adı verilen bir hizmete daha sahip.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Diğer taraftan XRP, 2017 sonu ve 2018 yılındaki kripto para krizinde, BTC ve ETH’yi takip ederek 3.4 dolara fırlamış ve kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmıştı. O zamandan bu yana çok ciddi düşüşler kaydeden kripto para, son kripto rallisinde ise %370 değer kazandı. Altcoinin fiyatını etkileyen faktörlerin başında ise SEC geliyor. Garlinghouse, XRP ile ilgili davanın önümüzdeki yıl içerisinde sona ereceğini umduğunu söyledi: “Yavaş ilerleyen hukuki sürece rağmen oldukça iyi bir ilerleme gözlüyoruz. Yargıç tarafından sorulan sorular oldukça iyi noktalara parmak basıyor. Bence artık yargıç da bu olayın sadece Ripple ile ilgili olmadığını ve daha büyük etkilere sahip olduğunun farkına vardı.

SEC, daha önce yaptığı açıklamalarında, Ripple’ın XRP ile arasında bulunan ilişki ile ilgili endişelerini dile getirmişti. Denetleyici kurum, şirketi ve bu şirketin yöneticilerini, kayıt dışı bir şekilde 1.3 milyar dolarlık menkul kıymet satışı yapmakla suçlamıştı. Şirket ise, kripto paralarının bir menkul kıymet olarak sınıflandırılmaması gerektiğini ve böyle bir sınıflandırmanın çok daha fazla denetimsel inceleme gerektirdiğini düşünüyor.

İlgili Haber:  Bitcoin, %900'lük Getirisi ile Son On Yılın En İyi Performans Gösteren Varlığı Oldu

Bununla birlikte, geçtiğimiz yıldan bu yana adeta patlama yaşayan kripto paralara denetimsel baskı da artıyor. Piyasa halen büyük oranda denetime tabii tutulmuyor. Garlinghouse’a göre, Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya, Singapur ve İsviçre kripto para regülasyonu alanında liderliği alırken Çin ve Hindistan ise sektörü baskılamayı tercih etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar