2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Ripple CTO’su Kripto Para Kullanıcıları İçin Tavsiyelerde Bulundu: Riski Azaltmak İçin Bir Miktar Satış Yapın

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Ripple’ın XRP’si şu dakikalarda 1.90 Dolar seviyesinin üzerinde hareket ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ripple Labs CTO’su David Schwartz, büyük miktarlarda kripto parası olanların, riski azaltmak için satış yapmasını öneriyor.
  • Ripple, XRP tokeninin menkul kıymet olup olmadığı konusunda 1.3 milyar Dolarlık bir SEC davası ile mücadele ediyor.

Ripple Labs CTO’su David Schwartz, önemli yatırım tavsiyeleri veriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

“Riskinizi Azaltın”

Schwartz, “Yaşamınızı değiştirecek miktarlarda kripto paraya sahipseniz, lütfen riskinizi azaltmak için bir kısmını satmayı ciddi olarak düşünün.” diye tweet attı. Schwartz, ayrıca, “Bu, piyasanın nasıl ilerleyeceğine dair herhangi bir öngörü değil.” diye de ekledi.

CTO, kripto sahiplerinin, kazançlarını yeniden değerlendirmeleri gerektiğini belirtti. Kripto piyasasının sıcak durumu göz önüne alındığında – Ripple geçen yıl %850 ve Bitcoin %790 arttı – bu önemli bir değerlendirme olabilir.

Schwartz geçmişte de kendi tavsiyesine uyduğunu gösteren icraatlerde bulundu. Ripple CTO’su, güneş panelleri satın almak için 2017 sonundaki boğa koşusunun zirvesinden hemen önce 40.000 Dolar değerinde Ethereum sattığını açıkladı. Ancak bugün yaptığı değerlendirmede “hepsini satma” kararının da hatalı olduğunu itiraf etti.

“Kârın Bir Kısmı İstikrarlı Bir Para Birimine Dönüştürülmeli”

Schwartz’ın tweetlerinde, nispeten değişken bir varlığa yaptığınız riskli yatırım karşılığını verdiğinde, en iyisi kârın bir kısmını daha istikrarlı bir şeye dönüştürmek noktası öne çıkıyor. Bu açıdan herkes için faydalı görünüyor.

Ancak tweetler, Ripple Labs’a karşı devam eden 1.3 milyar Dolarlık bir SEC davasının ortasında geldi. Ripple, daha dün, SEC davasını tamamen reddetmek için bir talepte bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Ripple, SEC’e karşı birkaç önemli keşif kararı kazansa da (CEO’larının mali kayıtlarının açıklanmasına gerek olmadığı ve SEC’in Bitcoin ve Ethereum ile ilgili belgelerini detaylı olarak açıklaması yönündeki kararlar gibi) dava henüz net olarak sonuçlanmadı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar