30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Ripple Davasında Yeni Bir Gelişme Yaşandı: Ripple Mahkemeye Dilekçe Verdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

SEC ve Ripple arasındaki savaş 5 aydır devam ediyor ve biteceğine dair de ufukta herhangi bir işaret gözükmüyor. Perşembe günü Ripple, SEC’in “adil yargılama” ve “adil bildirim” eleştirilerine cevap olarak mahkemeye bir dilekçe verdi. Ayrıca SEC, Ripple Labs’i üçüncü kişilere “sadece kendi çıkarına uygun bilgileri” vermekle suçlamıştı.

Binance indirim kodu

Savunan taraf olan Ripple’a göre SEC, kesin bir şekilde, bu savunmaya karşı, tartışmalı maddi vakıaların olmadığını kanıtlayamadı. Bununla birlikte Ripple mahkemeden, karar verirken SEC’in iddialarını dikkate almamasını talep etti: “SEC’in mahkemeye sunduğu kanıtlanmamış “iddiaların” hepsi ya tartışmalı ya da meseleyle ilgisizdir.”

Binance indirim kodu

Ripple, SEC’in 2017’den Önceki Faaliyetlerini Sorguladı

SEC daha önce, dijital varlık dünyası için çeşitli alanlarda yol göstericilik yaptığını iddia etmişti ancak Ripple ise bunu sert bir şekilde reddetti ve SEC’in 2017’den önce de benzer bir yol göstericilik yapıp yapmadığını açıklamaya çalışmadığını iddia etti. Bu kısımda, SEC’in Ripple’ı 2013 yılına kadar yaptığı tüm işlemler ve satışlar için sorumlu tuttuğunu da unutmamak gerekiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin ve Ethereum’u örnek gösteren Ripple Labs, SEC’in, ICO (ilk coin satışı) hakkında uyarılarda bulunmaya başladığı 2017 yılında bile bu coinlerin, aynı şekilde XRP için de geçerli olacak şekilde, birer menkul kıymet olmadığını söylediğini belirtti.

“SEC Tartışmaların En Önemli Kısımlarını Göz Ardı Ediyor”

Mahkemeye sundukları dilekçede Ripple Labs ayrıca, SEC’i “cımbızla seçilmiş iddiaları mahkemeye göstermekle suçladı ve FinCEN (ABD Finansal Suçlar Yaptırım Ağı) ve ABD Adalet Bakanlığı’nın, SEC’in iddia ettiği gibi, kendilerine önceden bir bildirimde bulunmadığını söyledi: “SEC’in açıklamaların, Ripple’ın SEC’e karşı yönelttiği suçlamalar ile herhangi bir alakası yok, bu yüzden mahkeme Ripple’ın cevabını, SEC’in mahkemeye sunduğu taleplere karşı doğru olarak kabul etmeli.”

İlgili Haber:  Biden'in 1.9 Trilyon Dolarlık Teşvikine Rağmen Bitcoin'de Hareketlenme Olmadı

Bu dilekçeyle beraber Ripple ayrıca “adil bildirim” konusundaki savunmasını zamanında yaptığını ancak SEC’in işlemlerini adil olmayan bir şekilde yaptığını ve bu adil olmayan yargılama olmasaydı dava dilekçesine eklediği üç kavramın da zeminini oluşturamayacağını iddia etti.

Savunmacı Ripple ayrıca SEC’i “tartışmaların en önemli kısımlarını göz ardı etmekle” ve yargıç Netburn’ün söylediklerini başka yerlere çekmekle de suçladı: “SEC mahkemeye sunduğu dilekçesindeki kavramların zeminini oluşturamadığı için mahkeme SEC’in başvurusunu reddetmeli.”

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar