29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Ripple Davasında Yeni Gelişme! XRP Fiyatı Sert Yükseldi

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Ripple, yargıç Sarah Netburn’e yaptığı başvurusunda, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’in, kurumunun kripto para alım satım politikalarını açıklığa kavuşturacak kuralları açıklamasını istedi. Şirket, SEC çalışanlarının XRP, Ethereum, Bitcoin ya da diğer kripto para birimlerini alıp satabilme imkanı olup olmadığını öğrenmek istiyor.

Binance indirim kodu

Ripple, SEC Çalışanlarının XRP ve Ethereum Alım Satım Yetkisini Öğrenmek İstiyor

Buna ek olarak Ripple, kurumun çalışanlarının yıllık bireysel kripto para varlıklarını gösteren bir belgeyi de mahkemeden talep etti. Bu tür veriler toplu bir biçimde kolaylıkla elde edilebiliyor.

Binance indirim kodu

Ripple, yaptığı açıklamasında, taleplerinin aşırı meşakkatli ya da uygunsuz olduğunu düşünmediğini söyledi: “Davanın ihtiyaçları doğrultusunda, talebimiz ne meşakkatli ne de uygunsuzdur. İstenen bilgiler zaten halihazırda ulaşılabilir olmalı ve bu belgeler dava sürecinde zaten SEC tarafından gözden geçirilmiş olmalıdır.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

2018 yılının Ocak ayına kadar SEC, çalışanlarına kripto para alım satımı ile ilgili herhangi bir kısıtlama getirmemişti.

Bu bilgi davalı tarafın savunduğu noktalar ile de uyuşuyor. Ripple, SEC’in XRP’nin bir menkul kıymet olduğuna dair piyasa katılımcılarına uyarıda bulunmadığını ifade ediyor. Ayrıca SEC’in yasaklı kripto paralar lisetesinde Bitcoin, Ethereum ve XRP bulunmuyordu.

SEC, bu tür bir bilginin konuyla alakalı olmadığını öne sürerek, çalışanlarının XRP alım satımı yapıp yapamadığı bilgisini resmi soruşturma emrinin verildiği 9 Mart 2019 tarihine kadar netleştirmeyi reddetmişti.

Ek olarak Ripple tarafı, eski SEC yetkilisi William Hinman’ın 2018 yılı Nisan ayında yaptığı ünlü konuşmasında Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığını söylemesinin SEC çalışanlarının alım satım aktivitesini etkileyip etkilemediğini öğrenmek istiyor.

XRP Fiyatı Toparlanabilir mi?

XRP’nin fiyat hareketi, geçtiğimiz ay boyunca yatırımcıların pozisyonlarına sadık kalmasını sağlamıştı. Altcoin’in 1.9 dolardan 0.50 doların altına inişi, daha sonra 1.35 doların üstüne tekrar çıkışı gerçekten de inanılmaz bir olaydı. Bununla birlikte XRP fiyatı son 24 saatte %9 yükseliş gösterdi. XRP fiyatının geçtiğimiz ay gösterdiği %100’lük artışının ardından parlama zamanı geldi mi? Altcoin eski rekorunu tekrardan kırabilir mi? Analizcilere göre XRP fiyatının 1.3 doları kırabilme potansiyeli bulunuyor ancak bunun kısa vadede gerçekleşmesi beklenmiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend