11 Ağustos 2022, Perşembe
23.7 C
İstanbul

Ripple (XRP), Decentraland (MANA), The Sandbox (SAND) – Altcoin Fiyat Analizi – 20 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Analiste göre piyasada halen bir korku süreci devam ederken Bitcoin fiyatı 47.000 dolar civarında seyrediyor ve XRP’nin teknik göstergeleri karmaşık sinyaller veriyor.

Binance indirim kodu

Analiste göre Decentraland ve The Sandbox gibi Metaverse altcoinleri ise hafifçe boğa görünümü vermeleriyle birlikte 50SMA değerlerinin üstüne çıktı ve fiyatlarında paralel seyretti. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

XRP

blank

8 Aralık tarihinde yükselen üçgen formasyonundan bir çıkış gerçekleştiren XRP boğaları 0.88 doları aşmış fakat altcoinin fiyatı hızlı bir şekilde 50SMA (mavi) değerinin altına inmişti.

Şimdi ise XRP fiyatı, söz konusu seviyenin üstüne çıkarak bu seviyeyi bir destek noktası haline getirebilmek için çaba göstermesinin ardınan beş gün içerisinde %7.91 yükseliş yaşadı. Analiste göre fiyat hareketi ile OBV trend çizgisinin (beyaz) arasındaki boğa lehine ayrışma dikkat çekiyor. Analiste göre OBV göstergesi sürekli olarak yüksek çukurlar kaydederken fiyat hareketi son 15 gündür 0.77 dolar seviyesini test etti.

Analiste göre buna rağmen altcoinin kısa vadeli teknik göstergeleri hafifçe ayı lehine olabilir. Bu yazının yazıldığı anlarda XRP fiyatı, son 30 günde %20.2 düşüş göstermesinin ardından 0.8255 dolardan işlem görüyor. Son 10 gündür RSI göstergesi 55 seviyesini aşmakta zorlanıyor. Bununla birlikte analiste göre alçak çukurlar oluşturan hacim oskilatörü, zayıf bir boğa hamlesine dikkat çekti.

Decentraland (MANA)

blank

MANA fiyatındaki düşüşe rağmen boğalar, 1 aylık bir destek noktası olan 3.11 doların savunulmasını sağladı. Bunun sonucunda MANA fiyatı, son dört günde bir atak yaparak %15.36 değer kazandı ve fiyatını 50SMA (yeşil) göstergesinin üstüne çekti. Analiste göre bu ayın başarından bu yana bir direnç noktası görevi gören söz konusu seviye, şimdi ise en yakın destek noktası haline geldi.

İlgili Haber:  Ethereum (ETH), Solana (SOL) ve Polkadot (DOT) - Altcoin Fiyat Analizi - 9 Ekim

Bu yazının yazıldığı anlarda MANA fiyatı, kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorundan yaklaşık olarak %42.2 daha düşük bir seviye olan 3.37 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte RSI göstergesi, 25 Kasım’daki rekordan bu yana ilk kez 63 bandına kadar yükseldi. Analiste göre DMI göstergesi boğa lehine gözükürken ADX ise hafif zayıf bir yönelimsel trende dair sinyaller verdi.

The Sandbox (SAND)

blank

Analiste göre The Sandbox, 4 saatlik grafiğinde 13 Aralık tarihinden bu yana yükselen bir üçgen formasyonu sergiliyor.

25 Kasım tarihinde tarihi rekorunu kıran altcoin, bunun ardından devamlı bir düşüş kanalı (beyaz) içerisinde bulunmuş ve %61.8 Fibonacci seviyesinden destek bulmuştu. Böylece SAND, MANA’ya benzer bir şekilde son dört günde %15 değer kazanmasının ardından 50SMA (yeşil) göstergesinin üstüne çıktı.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoinin fiyatı, rekorunun %38.6 daha düşük bir seviyeden işlem görüyor. Analiste göre, orta hatta yaklaşan RSI göstergesi zayıf hareket sergiledi. Bununla birlikte analist, DMI göstergesinin hafifçe boğa lehine olmasına rağmen ADX’in ise zayıf bir yönelimsel trende işaret ettiğini düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar