2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Ripple Destekli Bitso, Brezilya’yı Fethetmeye Hazırlanıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Ripple destekli bitcoin ve kripto para borsası Bitso, risk sermayesi şirketleri Kaszek Ventures ve QED Investors tarafından yönetilen 62 milyon dolarlık bir yatırım turunu duyurdu.

Binance indirim kodu

Bitso, kısa süre önce 1 milyon kullanıcıyı aştı. Meksika merkezli borsa, bu yılın başlarında faaliyete başladığı Brezilya’ya odaklanarak Latin Amerika’da genişlemeyi planlıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Dijital altın olarak artan itibarının ortasında bu yıl Bitcoin hizmetlerinde sayısı iki katına çıkan birçok kripto para borsasının aksine, Bitso, dünyanın en büyük sınır ötesi para piyasalarından birinde kripto paraya dayalı havale işini geliştirmek istiyor.

Telefonda konuşan Bitso CEO’su ve kurucu ortağı Daniel Vogel, “Finansal ürünlere bir bankaya benzer şekilde erişim sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

“Bu bölgelerdeki geleneksel finansal hizmetlere erişim seviyesi düşüktür. Sınır ötesi havale için kripto para ve stabilcoin kullanma olasılığı Kaszek ve QED’i cezbetmiştir.”

Araştırmalar sonucunda, Latin Amerika nüfusunun %70’inin bir banka hesabına erişimi olmadığı düşünülüyor.

Brezilya merkezli Kaszek Ventures’ın kurucu ortağı ve yönetici ortağı Nicolas Szekasy, “Kripto, Latin Amerika gibi bölgelerde bankacılık altyapısının daha sofistike olduğu ABD’den daha fazla fırsata sahip” dedi. “Gözümüzü yıllardır yıldızlara çevirdik. Bitso’nun gidilecek yol olduğuna güçlü bir şekilde inanıyoruz.”

Yatırım, hem QED hem de Kaszek Ventures için kripto paraya yönelik ilk girişimi olma özelliği taşıyor.

QED Investors’ın kurucu ortağı ve yönetici ortağı Nigel Morris yaptığı açıklamada, “QED, kripto piyasasında ve özellikle de Bitso’da uzun süredir nabız tuttu” dedi. “Kripto paranın geleneksel finansal hizmetleri bozması ve yenileştirmesi için gereken güç hayli fazla. Bitso’nun bunu başarmasına yardımcı olmak için yönetim bilgimizi ve uzmanlığımızı kullanmayı dört gözle bekliyoruz.”

İlgili Haber:  Fransa Hükümeti, 34.5 Milyon Dolar Değerindeki Bitcoin'i Müzayede ile Satışa Çıkaracak

Bitso, Brezilya ve Arjantin’de büyüyor

Bitso’nun Brezilya’daki 1 milyon kullanıcısını ikiye katlamak istediğini söyleyen Vogel, Bitso’nun personelinin önemini vurguladı. “Yerel bilgi, bir işletme ve müşteri tabanı oluştururken çok yardımcı olur” dedi.

Bitso, Şubat ayında piyasaya sürüldüğünden bu yana Arjantin’deki en büyük kripto para borsası haline geldi.

Vogel, “Arjantin’i bu kadar çabuk ele geçirebilmemizin nedenlerinden biri, orada düzenlenmiş sayılı borsalardan biri olmamızdır,” dedi. “Şirket olarak düzenlemeye çok güçlü bir şekilde odaklandık. Bunun müşterilerimize güven sağlamanın harika bir yolu olduğunu düşünüyoruz.”

XRP’nin de arkasındaki güç olan Ripple, Ekim 2019’da Bitso için Coinbase, Jump Capital ve Pantera Capital gibi mevcut yatırımcıları içeren bir yatırım turuna liderlik etmişti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar