5 Ağustos 2022, Cuma
30.6 C
İstanbul

Ripple (XRP), Birleşik Krallık İçin Dijital Sterlin Geliştirme Sürecine Dahil Oldu!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ripple, yaptığı açıklamasında, Digital Pound Foundation ile işbirliğine giderek, kurucu üyeliğini yapacağı dijital sterlin geliştirme çalışmasına dahil olduğunu açıkladı. Söz konusu kar amacı gütmeyen organizasyon, Birleşik Krallık sterlininin dijitalleştirilerek bir tür merkez bankası dijital para birimi (CBDC) oluşturulma çabalarına katkıda bulunmayı hedefliyor.

Binance indirim kodu

Ripple, Dijital İngiliz Sterlini Geliştirme Çalışmalarına Katıldı

Yayınladığı basın bildirisinde Ripple, bu hamlenin, şirketin merkez bankalarıyla çalışma amacı için yürüttüğü hamlelerden biri olduğunu söyledi. Şirket, merkez bankalarına CBDC geliştirmeleri sırasında teknik ve strateji konusunda yardımcı olmayı hedefliyor. Şirkette halihazırda yöneticilik yapan Susan Friedman, söz konusu vakıfta şirketi temsil edecek.

Binance indirim kodu

Ripple’da yöneticilik yapan Susan Friedman, şirketi Digital Pound Foundation’da şirketi temsil edecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Friedman, bu işbirliğinin küresel finans sisteminin evrimini etkilemesi açısından önemini vurguladı ve konuyla ilgili olarak şu açıklamaları yaptı: “Digital Pound Foundation ile yaptığımız işbirliği ile birlikte, dijital sterlinin geliştirme ve dizayn süreçlerine dahil olacağımız için heyecanlıyız. Vakıf, Birleşik Krallık’ın daha kapsayıcı ve sürdürülebilir bir finans sistemi oluşturma idealine büyük oranda katkı sağlayacak.”

Ripple, Birleşik Krallık’ı seçme nedenlerinin, dijital sterlin ile birlikte ülkenin kripto para sektöründeki yenilikleri ne kadar desteklediğini vurgulayacağı olduğunu söyledi. Bununla birlikte şirket, yalnızca bir ay kadar önce Butan’ın merkez bankası Kraliyet Finans Otoritesi (RMA) ile işbirliğine gitmişti. Bu anlaşma da sınırlar arası ödemeleri kolaylaştırmayı ve ülkeye bir CBDC oluşturmasına yönelik çözümler sunmasını amaçlayan bir projeyi kapsıyor.

Ripple’a ek olarak dijital sterlin Accenture ve CGI Group gibi diğer piyasa aktörleri tarafından da destekleniyor. Vakıf, CBDC’lerin ülkenin finans sistemine entegre edilmesiyle birlikte Birleşik Krallık’ın yenilikçi ve kapsayıcı bir ekonomi ve topluma olan geçişinin destekleneceğini düşünüyor.

İlgili Haber:  Ripple (XRP) Birleşik Krallık'taki En Popüler Kripto Varlık Haline Geldi! Fiyat Nasıl Etkilenebilir?

Dünyada giderek artan sayıda merkez bankasının CBDC geliştirmeyi düşündüğü biliniyor. Buna ek olarak İngiltere Bankası da bir tür dijital sterlini piyasaya sürebilmek için çeşitli adımlar atıyor.

Şirket, yaptığı açıklamasında, sterlin tabanlı merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC), Birleşik Krallık’ın Web3 çağında küresel finansal ortama uyum sağlaması için önemli olduğunu belirtti.

XRP dağıtıcısı şirket, sınırlar arası ödemeleri desteklemek amacıyla ülkeler ile işbirlikleri yapmasıyla tanınıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar