8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Ripple (XRP), Dogecoin (DOGE), The Sandbox (SAND) – Altcoin Fiyat Analizi – 28 Kasım

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Çoğu kripto para, Kasım ayında tabloların ayı lehine bir görünüm vermesi ile birlikte fiyatlarında gerileme yaşadı. Bunun sonucunda XRP ve Dogecoin gibi altcoinler de 26 Kasım tarihinde haftalık ve aylık dip noktalarına gerilediler.

Binance indirim kodu

Analiste göre SAND fiyatı her ne kadar 25 Kasım tarihinde kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırsa da, altcoine ait kısa vadeli göstergeler boğa gücünde bir azalmaya işaret ediyor. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

XRP

blank

10 Kasım’dan 26 Kasım’a kadar bir gerileme dönemi geçiren XRP, %29.15’lik düzlemte ile birlikte son iki ayın en düşük seviyesine geriledi.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin, son 24 saatteki %7.08’lik değer kaybı ile birlikte 0.9518 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi ise aşırı satış bölgesine düşmesinin ardından 10 puanlık bir toparlama yaşadı. Analiste göre DMI değeri ise boğa lehine bir görünüm verdi. Bununla birlikte analist, AO göstergesinin kısa vadeli olarak bir boğa geri dönüşüne dair sinyaller verdiğini düşünüyor. Ayrıca, analiste göre son yaşanan düşüş, yüksek hacimler ile gerçekleştiği için ayı hamlesinin oldukça güçlü olduğu görüldü.

Dogecoin (DOGE)

blank

Dogecoin fiyatı 28 Ekim ile 27 Kasım tarihleri arasında değerinin %39’unu kaybetti. Bu gelişme ile birlikte altcoinin fiyatı 26 Kasım tarihinde son dört ayın en düşük seviyesine geriledi. Ayı yatırımcıları, analiste göre en yakın desztek noktası olan 0.232 doları aşarak DOGE fiyatının 4 saatlik grafiğinde 20-50-200 SMA değerlerinin altına inmesine neden oldular.

Bu yazının yazıldığı anlarda DOGE fiyatı 0.206 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI değeri ayı lehine bir tablo çizmesine rağmen son 24 saatte bu değerde 13 puanlık bir toparlanma gözlendi. Analiste göre DMI göstergesi ayı lehineyken +DI (mavi) ise yukarı yönlü gözüktü.

İlgili Haber:  Ethereum (ETH), Solana (SOL), Chainlink (LINK) - Altcoin Fiyat Analizi - 5 Ocak

The Sandbox (SAND)

blank

Adidas ile işbirliğine giden SAND, son gelişmeler ile birlikte fiyatında büyük bir ralli yaşayarak 25 Kasım tarihinde kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine tırmanmıştı. Analiste göre son yükseliş, daha sonra bir yükseliş kanalının (sarı) oluşmasına neden olacak olan, yükselen üçgen formasyonundan yukarı yönlü bir çıkış sağlamıştı.

Buna rağmen altcoinin fiyatı son 24 saatte %9.1 değer kaybetti ve bu yazının yazıldığı anlarda 6.32 dolardan işlem gördü. RSI değeri 63 civarına gelerek denge noktasına yaklaştı. Dahası, DMI göstergesi ise analiste göre ayı lehine bir kesişimin eşiğinde bulunuyor. Bununla birlikte analiste göre AO göstergesi ise ayı lehine bir tablo sergiledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar