8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Ripple (XRP), EOS, Enjin Coin (ENJ) – Altcoin Fiyat Analizi – 23 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

XRP fiyatı, etkileyici bir boğ koşusu gerçekleştirmesinin ardından bir toparlanma yaşadı ancak altcoinin fiyatı, analiste göre ayı lehine bir ayrışma yapmasının ardından 0.95 dolar seviyesinden geri dönüş gerçekleştirdi. Analist, EOS fiyatının nihayet simetrik üçgeninden çıkış yaptığını ancak güçlü boğa göstergeleriyle bunu destekleyemediğini söyledi.

Binance indirim kodu

Diğer taraftan Enjin Coin ise, RSI göstergesinin aşırı alış bölgesine çıkmasının ardından, 2.5 doları aşmasından sonra bir düşüş sergiledi. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

XRP

blank

Ripple fiyatı, analiste göre şu anda bir destek noktası haline gelen iki haftalık 0.88 dolar direncini aşmayı başarmıştı. Bunun ardından ise analist, fiyat hareketi ile RSI arasında gerçekleşen bir ayı lehine ayrışma sonucunda gerileme yaşandığını düşünüyor. Sonuç olarak 0.958 seviyesinin üstü, XRP fiyato için tutulması zor bir bölge haline geldi.

Analiste göre OBV göstergesi, artmış alış baskısı ile paralel ilerlemesinin ardından 13 Aralık tarihinden itibaren sürekli olarak yüksek çukurlar oluşturmuştu. Bu yazının yazıldığı anlarda XRP fiyatı, 20-50-200 SMA değerlerinin üstünde, 0.9545 dolardan işlem görüyor.

RSI göstergesi ise aşırı alış bölgesinden bir gerileme yaşadı ve 68 civarına doğru yola çıktı. Ayrıca MACD göstergesi de analiste göre boğa lehine hareketi doğruladı ancak momentumunda yavaşlama gösterdi.

EOS

blank

Son birkaç gündür üçgensel hareketinden çıkış yapan EOS fiyatı, 3.09 dolardaki engeli aşmayı başardı. Ancak bununla birlikte, analist, altcoin boğaları için 3.5 dolar seviyesinin halen güçlü bir direnç olduğunu düşünüyor. EOS fiyatı 4 Aralık tarihinden bu yana yüksek çukurlar sergilese de, OBV göstergesi düz seyrederek nispeten zayıf bir boğa hamlesine işaret etti.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin, 3.32 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi yatay hareket yapması ile birlikte orta hattın üstünde seyretti. Ayrıca DMI göstergesi de analiste göre boğa yönünde ilerlerken ADX ise EOS için zayıf bir yönelimsel trende dair ipucu verdi.

İlgili Haber:  Polkadot (DOT), Ethereum Classic (ETC), Monero (XMR) - Altcoin Fiyat Analizi - 23 Ekim

Enjin Coin (ENJ)

blank

Birçok kripto paranın aksine ENJ fiyatı, 23 Eylül tarihinde başladığı 64 günlük rallisinde %305.59 değer kazanmış ve 25 Kasım tarihinde kendisine ait tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmıştı. Bununla birlikte, bu gelişmenin ardından altcoinin fiyatı aşağı yönlü kanalında %45’in üzerinde gerileme yaptı.

Analiste göre şu an ise, ENJ fiyatının alçalan kanalından bir çıkış göstermesi ile birlikte altcoin, 50SMA (kırmızı) noktasındaki 25 günlük direncini desteğe çevirdi. Analiste göre ayıların tekrar test edebileceği nokta 2.56 dolar seviyesi olabilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda ENJ fiyatı 2.61 dolar seviyesinden işlem görüyor. Aşağı yönlü hareket eden RSI göstergesi, aşırı alış bölgesinden düşüş gösterdi. Bununla birlikte analist, DMI ve MACD göstergelerinin boğa lehine olduğunu düşünüyor. Analiste göre ADX göstergesi ise hafif zayıf bir yönelimsel trende işaret etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar