12 Ağustos 2022, Cuma
23.7 C
İstanbul

Ripple, Çeşitli Güneş Enerjisi Projelerine 44 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Amerika Birleşik Devletleri’nde SEC ile arasında devam eden davaya rağmen Ripple, ülkenin güneş enerjisi projelerine destek vererek kripto para endüstrisinin karbon ayak izini azaltmaya yönelik bir adım attı.

Binance indirim kodu

Ripple Kripto Para Endüstrisini Daha Çevreci Bir Hale Getirmek İstiyor

Söz konusu fonlama projesi, Lincoln merkezli bir finansal hizmetler şirketi olan Nelnet ile ortaklaşa yürütülecek. Proje kapsamında ikili, ABD’li güneş enerjisi projelerinin finansmanı için şirketin yenilenebilir enerji dalına 44 milyon dolar yatırım yapacak.

Binance indirim kodu

Nelnet, iş geliştiricilerine, girişimlerini daha da genişletebilmek adına 2020 yılının Haziran ayından bu yana hizmet sağlıyor. Şirket, güneş enerjisi girişimlerine destek vermeye 2018 yılında başlamış.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ripple yöneticisi Ken Weber’e göre, kripto para endüstrisinin karbon ayak izini azaltması, sektörün en önemli önceliklerinden biri olmalı: “Geleceğe temiz bir enerji altyapısı bırakmak her endüstri için öncelikli hedef olmalı. Böylelikle tüm sektörler yalnızca gelecekteki ekonomik büyümelerini hızlandırmayacak, buna ek olarak geleceğe daha sürdürülebilir bir dünya bırakacak. Kripto paraların ve Blockchain teknolojisinin küresel olarak adaptasyonu son hız devam ederken, bu teknolojilerin geleceğin finansal sistemlerine destek olacağı artık bariz bir şekilde ortaya çıktı.

Ripple tarafından fonlanan projelerin, 1.5 milyon tondan fazla biyometrik CO2 sera gazı emisyonunu dengelemesi bekleniyor.

Ripple, kripto para sektöründe yer alan çevre bilinci en yüksek şirketlerden biri olmasıyla tanınıyor. Şirket Nisan ayında Consensys ve CoinShares ile birlikte Crypto Climate Compact konseyinin bir parçası olmuştu.

Emisyon değerlerinin düşürülmesi ile ilgili olaylar ise muhtemelen Tesla CEO’su Elon Musk’ın, giderek artan fosil yakıt tüketimiyle ilgili olarak endişeleriyle birlikte BTC ile ödemeleri askıya almasının ardından gündeme geldi. Bu yaşananlardan önce Bitcoin madenciliğinin önemli bir kısmı Çin’deki fosil yakıt madenlerinden sağlanan üretim ile karşılanıyordu. Öyle ki, Çin’de yaşanan bir sel felaketinin ardından yalnızca tek bir kömür madeninin devre dışı kalması bile Bitcoin madenciliği hash oranında inanılmaz bir düşüşe neden olmuştu.

İlgili Haber:  Bitcoin İçin 30.000 Dolar Ufukta Gözüktü, Peki Daha Ne Kadar Artacak?

Musk’ın söz konusu duyurusunu yapmasından sonra Dallas Mavericks’in sahibi iş adamı Mark Cuban, Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ödeme kabul etmeye devam edeceklerini çünkü “bir değer birikimi olarak Bitcoin’in altının yerini almasının çevre için olumlu bir gelişme olacağına inandıklarını söylemişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar