Ripple Halka mı Arz Edilecek? – Ripple CEO’su Planlarını Açıkladı

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Son güncelleme: 3 hafta önce

blank

Ripple’ın, Coinbase’in attığı adımları takip edip halka açılma planları bir engel tarafından geciktirilmişti ancak bu engel Ripple’ı vazgeçirmeyi başaramadı. Hepimiz bu engelin ne olduğunu biliyoruz: XRP ve SEC arasındaki dava. İlk dönemdeki haberlerin XRP fiyatları üzerine bariz olumsuz etkilerinin yanı sıra, bu dava Ripple üzerindeki ilginin de artmasıyla sonuçlandı. Bu durumu Google Trend grafiklerinden de gözlemleyebiliyoruz. 

blank

Bu yazının yazıldığı anlarda XRP, son 24 saatte yaşadığı ufak çaplı %0.80’lik bir düzeltmenin ardından 1.02 dolardan işlem görüyor.

Coinbase’in Bindiği Trene Ripple da mı Binecek?

Davanın devam etmesinden bağımsız bir şekilde, halka arz hedefi Ripple için devam ediyor. Consensus 2021 konferansında Ripple CEO’su Garlinghouse, halka arz konusuyla ilgili şunları söyledi: “Ripple’ın halka açık bir şirket haline gelmesi, şu anda çok yüksek bir olasılık olarak gözüküyor ancak SEC davasının ortasında olmamız bu konuda büyük bir engel teşkil ediyor.

Garlinghouse sözlerine şöyle devam etti: “Halka arz konusunu davanın sonunu gördükten, belirli bir netliğe ulaştıktan sonra ve uzun zamandır arzuladığımız denetimsel kesinliğe sahip olduktan sonra halletmemiz çok daha kolay olurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Ripple halka arz konusuyla ilgili geçmişte de yaptığı açıklamalar ile çeşitli haberlere konu olmuştu. 

Yoshitaka Kitao, Geçtiğimiz Ay Ripple’ın Halka Açılacağı Hakkındaki Söylentileri Doğrulamıştı

SBI şirketinin kurucusu ve CEO’su Yoshitaka Kitao, Coinbase’in başarılı halka açılışının ardından, şirketinin yatırımcılarıyla yaptığı toplantılarda Ripple’ın kurucularından Chris Larsen’in vizyonunu vurgulamıştı. Kitao şöyle demişti: “Şu anki davanın sonuçlanmasının ardından Ripple halka arz olacak. Ayrıca Chris de şirketin bu yolda ilerlemesini istiyor.”

Ripple, 2021 yılında SEC ile olan davasında kısmi başarılar kazanmış ve fiyatında da aynı ölçüdr büyük artışlar yaşamıştı. Kripto paralarda yaşanan büyük çöküşün ardından ise fiyatlar tekrardan bir gerileme yaşamıştı.

Ayrıca Ripple davasında son zamanlarda Ripple aleyhine bazı olumsuz gelişmeler yaşandı. Ripple Labs şirketinin yargıç Sarah Netburn’e yaptığı, SEC’in yurtdışında gerçekleştirdiği operasyonların durdurulması talebi reddedilmişti. Ancak mahkeme, SEC’in yurt dışından elde ettiği soruşturma verilerinin açığa ilan edilmesini talep eden Ripple’ın bu isteğini kabul etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend